artykuły

abc-caravaninguABC CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Tanie przyczepy kempingowe z Niemiec

Tanie przyczepy kempingowe z Niemiec

Czas czytania 4 minuty

Tanie przyczepy kempingowe z Niemiec cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Podobnie jak w przypadku importu samochodów osobowych i dostawczych, panuje przekonanie, że importowane z zachodu pojazdu będą w atrakcyjnej cenie oraz dobrym stanie technicznym, bo były serwisowane w profesjonalnych warunkach. Czy tak jest w rzeczywistości? I gdzie najlepiej szukać tanich przyczep kempingowych z Niemiec?

O ile jeszcze kilkanaście lat temu głównym miejscem sprzedaży samochodów, kamperów i przyczep kempingowych były giełdy lub komisy, o tyle teraz dominuje sprzedaż online. Nie chodzi tu jednak o sam proces zakupu, który musi być przecież poprzedzony szczegółowymi oględzinami, a bardziej o przegląd dostępnych modeli i cen.

Trzeba pamiętać, że rynek niemiecki ma dużo większe doświadczenie w obrocie przyczepami kampingowymi. Za naszą zachodnią granicą taka forma wypoczynku jest bez porównania dużo bardziej popularna. To może wpływać na niższe ceny pojazdów używanych, a ponadto pozwolić na wyszukiwanie bardzo interesujących modeli, niedostępnych na polskim rynku.

Szukasz przyczepy kempingowej? Sprawdź nasze ogłoszenia!

Tanie przyczepy kempingowe z Niemiec w internecie

Na bardzo popularnej stronie z motoryzacyjnymi ofertami pojazdów używanych w Niemczech, mobile.de, która jest dostępna również w języku polskim, znajdziemy ponad 18 tysięcy różnych modeli przyczep kempingowych. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem takiego pojazdu, warto tutaj rozpocząć poszukiwania. Strona przelicza ceny przyczep na polskie złotówki, co zdecydowanie ułatwia ocenę sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że kurs euro bywa zmienny zatem i cena może się znacząco różnić w określonych odstępach czasowych. Przy zakupie przyczepy za kilkadziesiąt tysięcy złotych, różnica kursu euro na poziomie 10-20 groszy będzie stanowić niemałą różnicę. 

ReklamaTanie przyczepy kempingowe z Niemiec 1
Najtańsze przyczepy, jednak w bardzo kiepskim stanie technicznym, znajdziemy już w cenie poniżej 5 tysięcy złotych brutto. Trzeba jednak pamiętać, że to przyczepy raczej dedykowane do stacjonarnego zastosowania na działce lub na budowie jako „domek mieszkalny”. Często są one w stanie technicznym niepozwalającym na przejazd. Trzeba zainwestować w lawetę, a to może znacząco podnieść koszty samego zakupu. Być może w przypadku poszukiwań najtańszej przyczepy na działkę warto rozejrzeć się na rynku krajowym, aby nie ponosić kosztów transportu. 

Chcesz postawić tanią przyczepę na działce? Sprawdź przepisy. 

Zakup przyczepy kampingowej w Niemczech może być dobrą okazją do nabycie pojazdu nietuzinkowego, którym na pewno będziemy wyróżniać się na polskim podwórku caravaningowym. Utrzymane w bardzo dobrym stanie przyczepy, np. z lat 60-tych ubiegłego wieku, możemy zakupić w stosunkowo dobrej kwocie, w okolicach 30 tys. zł lub mniej. Przykładowo: przyczepa Hymer Eriba Faun Standard z 1960 roku kosztuje ok. 26 tysięcy złotych brutto.

Używane przyczepy kempingowe z Niemiec – czy są tańsze?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przy czym: nie chodzi tylko o kwestie związane z transportem i rejestracją. Na cenę przyczepy wpływa nie tylko rocznik, przebieg i wyposażenie konkretnego modelu (co można przecież bardzo prosto porównać z ofertami krajowymi), ale przede wszystkim stan pojazdu. W pojazdach kempingowych kluczowymi aspektami są kwestie szczelności, prawidłowo działające instalacje wodne, gazowe czy elektryczne, a wilgoć w pojeździe potrafi zrobić bardzo kosztowne spustoszenie. 

Reklama
Powyższych kwestii na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie wychwycić. Bardzo mocno trzeba uważać na okazje cenowe. Każdy przypadek oceniać indywidualnie. W tym aspekcie warto jednak przypomnieć, że rynek niemiecki w caravaningu jest rynkiem bardzo dojrzałym, co może (ale nie musi) przekładać się na lepszy stan techniczny pojazdów czy wspomniany już profesjonalny serwis w trakcie użytkowania.

Tanie przyczepy kempingowe

Tanie przyczepy – gdzie ich szukać?

Wspomniany już serwis mobile.de to jeden z największych i najpopularniejszych portali motoryzacyjnych z ofertami handlowymi z Niemiec. W ofercie obecnie ponad 18 tysięcy przyczep kempingowych.

truckscout24.pl - to międzynarodowa strona internetowa, dostępna w języku polskim, z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. W ofercie ponad 2600 przyczep kempingowych.

Ogłoszenia Polskiego Caravaningu - to największa w Polsce baza ogłoszeń branżowych. 

Na zakończenie warto wspomnieć, że w Polsce działają firmy zajmujące się importem i sprzedażą przyczep kempingowych z zachodu. Często pojazdy są kompleksowo przygotowane do rejestracji. Te oferty znajdziecie na polskich witrynach pośredniczących w sprzedaży pojazdów. Pośrednictwo znacznie ułatwia proces zakupowy i warto rozważyć to rozwiązanie, jeśli nie jesteśmy specami od przyczep lub przepisów prawnych, związanych ze sprowadzaniem pojazdów. 

W artykule wykorzystano następujące fotografie: Caravan Intercamp 355 L, fot. Nils Maurer, Wiki Commons, Pixabay - zdjęcie główne. 


Piotr Łukaszewicz14.06.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News