PODRÓŻE

10 miesięcy temu  06.09.2017, ~ Administrator   

Minione wakacje pokazały, że wśród Polaków wzrosła świadomość ubezpieczeniowa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego, w porównaniu do roku 2016, wzrosło na terenie Polski i zagranicy o 27%.

Przed wakacyjnym sezonem zdecydowana większość Polaków zadeklarowała, że zamierza wykupić ubezpieczenie turystyczne. W porównaniu do 2016 roku nastąpił wzrost o 3 p.p. i wynosił on 73% To bardzo dużo. W 2013 roku tylko 58% osób planujących zagraniczne wakacje zamierzało wykupić takie ubezpieczenie – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Wizyta lekarska – najczęstsze wsparcie potrzebne podczas wakacyjnych podróży

W lipcu i sierpniu najczęściej potrzebna była pomoc assistance w wyniku nagłego zachorowania. Na terenie Polski było to 60% zgłoszeń, za granicą 81% Kolejna przyczyna to wypadek – 35% zgłoszeń z terenu Polski oraz 17% z zagranicy.

Większość osób, które potrzebowały pomocy assistance zwracała się do nas z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej. Na terenie zagranicy było to aż 82% zgłoszeń. Nasi klienci bardzo chętnie korzystali również z możliwości zakupu leków w ramach polisy. W Polsce wykonaliśmy 11% takich usług, a zagranicą 55%. W Polsce bardzo często pomagaliśmy również w zorganizowaniu wizyty w placówce rehabilitacyjnej (32%) – dodaje Piotr Ruszowski.

Najwięcej interwencji na południu Europy

Poza granicami Polski z pomocy assistance przy ubezpieczeniu turystycznym najczęściej korzystaliśmy w Grecji (24%), Bułgarii (11%) oraz Chorwacji (10%).

Nasza analiza pokazała, że w porównaniu do 2016 roku nastąpił ogromny wzrost interwencji w Egipcie, na Cyprze oraz w Turcji. W każdym z tych krajów wzrosty były trzycyfrowe. Oznacza to, że Polacy przestali mieć obawy przed strajkami i zamachami, które zdarzały się w tych krajach w poprzednich latach – mówi Piotr Ruszowski.

Najdroższa pomoc medyczna udzielona polskim turystom latem 2017 roku*
1. USA – 295.000 zł – zapalenie płuc.
2. USA – ponad 200.000 zł – spiralne złamanie kości udowej, z przemieszczeniem.
3. Serbia – 86.000 zł – upadek z wysokości; złamanie miednicy, otwarte złamanie kości łokciowej.

* dane Mondial Assistance

Więcej na: www.mondial-assistance.pl

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony