artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Gdzie na kempingową majówkę?
  fot. Marcin Turko

Gdzie na kempingową majówkę?

Czas czytania 5 minut

Już za dwa tygodnie rozpocznie się najdłuższy weekend w sezonie - majówka 2024. W tym roku termin układa się tak, że kilka dni urlopu w połączeniu z „czerwonymi” dniami w kalendarzu daje spore możliwości nawet na 10 dni wolnego.

To doskonały czas na wyjazd z przyczepą lub kamperem, a dla wielu na pewno będzie to start sezonu caravaningowego. Jeżeli chcecie spędzić ten czas w formie zorganizowanej to już ostatni dzwonek, aby zaplanować gdzie ten, miejmy nadzieję,  słoneczny weekend spędzimy.

Gdzie na kempingową majówkę? 1

Może na Bajkowy Zlot ?

Zorganizowana forma wypoczynku w caravaningu kojarzy się przede wszystkim ze zlotami. Tych w ostatnich latach wyjątkowo obrodziło, jednak podjęcie wyzwania i zorganizowanie zajęć swoim uczestnikom przez tyle dni wymaga przede wszystkim chęci i doświadczenia. Takie przedsięwzięcie to też konieczność wynajęcia terenu na dłuższy czas, a zatem powzięcie pewnego ryzyka, gdyby pogoda i idąca za tym frekwencja nie dopisały.

W naszym kalendarium jest tylko jedno wydarzenie, którego organizator "bierze na klatę" to wyzwanie -Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski oraz ACK Group i ich dobrze zapowiadający się Bajkowy Zlot ACK Benimar Polska, który odbędzie się w malowniczym ośrodku "Bajka" w Grodźcu koło Ozimka w dniach 26 kwietnia - 5 maja 2024 roku.

W trakcie tego wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji takich jak biesiada, zabawy przy muzyce, turniej siatkówki, turniej wędkarski, turniej szachowy, kino plenerowe. Nie zabraknie także emocji, bowiem organizator, jako członek Polskiego Związku Motorowego organizuje w tym czasie 1 rundę Caravaningowych Mistrzostw Polski oraz 1 rundę Młodzieżowego Konkursu Caravaningowego.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Campingi również wychodzą z ofertą

Od pewnego czasu również włodarze campingów starają się znaleźć na tym rynku i korzystając z własnego zaplecza organizują coraz ciekawsze wydarzenia. Niektórzy nawet przez cały rok. Co zatem oferują na tegoroczną majówkę?

Camping Pod Brzozami w Ustroniach Morskich w planie majowego weekendu ma dla swoich gości ofertę na tańszy wynajem roweru, udział w rodzinnej grze miejskiej, integrację przy ognisku. Nie zabraknie tradycyjnej zabawy przy muzyce, a dla miłośników jazdy wierzchem - konna przygoda dla najmłodszych i darmowe przejażdżki konne na boisku. Majówkę zakończy DJ Party w Górbarze.

Camping Park Mazury w okresie 30 kwietnia - 5 maja wychodzi z propozycją majówki dla miłośników krainy jezior.  Tu również przygotowano program na niespełna sześciodniowy pobyt. Znajdziemy w nim gry i zabawy dla dzieci, wspólne ognisko, na którym będzie można zagrać na własnych instrumentach, a także turniej ping ponga, turniej piłkarzyków stołowych no i klasykę caravaningowych spotkań - zabawę taneczną z muzyką na żywo. Dla odważnych będzie karaoke.

Camping Tumiany zaprasza w dniach 26 kwietnia - 5 maja na spędzenie majówki nad pięknym jeziorem Pisz, na półwyspie otoczonym wodą z trzech stron i w bliskiej okolicy lasu. Cisza, spokój, możliwość wędkowania, bądź po prostu spacer z kawą w ręku i podziwianie piękna natury. Dzieci też nie będą się nudzić. Polowanie na dinozaury, strzelanie z łuku, zawody mini gokartami to oferta właśnie dla nich. Całości dopełnia możliwość wypożyczenia sprzętu rekreacyjnego od kajaków po deski SUP. Rowery turystyczne również pod ręką. Może to też dobry sposób i miejsce do odpoczynku na Mazurach?

Camp Fish Rybnik to rodzinny camping na Śląsku. Tutaj w okresie od 26 kwietnia do 5 maja w okolicy Parku rekreacyjno-wypoczynkowego w Rybniku możecie spodziewać się codziennej integracji i możliwości nawiązywania nowych znajomości przy ognisku, ma być też kino letnie pod chmurką i dużo relaksu na świeżym powietrzu. Atrakcjami tego miejsca są wodny plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boiska do koszykówki, korty tenisowe, boiska piłkarskie i kilka stawów wędkarsko-spacerowych. Okolica oferuje piękne trasy spacerowe i rowerowe, restauracje i tawerny, tężnię solankową oraz możliwość zwiedzania zabytków Rybnika tj. Stare Miasto, Zamek i Zabytkowa Kopalnia Ignacy. 

Gdzie na kempingową majówkę? 4

To tylko niektóre wybrane propozycje, które warto rozważyć, jeśli jesteście jeszcze niezdecydowani.

Pamiętajcie, że zawsze do dyspozycji w naszej bazie jest ponad 500 miejscówek tylko w samej Polsce. No chyba, że macie w rękach 116 wydanie magazynu Polski Caravaning, bo i w nim kilka stron poświęcono majówce innej niż zwykle.

10 dni wolnego to sporo czasu, aby wypocząć i pozwiedzać. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!


Marcin Turko14.04.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News