artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Kemping Čikat
Kemping Čikat

Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem

Czas czytania 6 minut

Czy wiecie, że niektóre kempingi w Chorwacji mają własny park wodny? Jeśli chcecie spędzić wakacje jednocześnie: za granicą, na kempingu i w aquaparku, macie do wyboru następujące obiekty: 

 • Baska Beach Camping Resort (wyspa Krk)
 • Camping Bi-Village (Istria)
 • Camping Bijela Uvala (Istria)
 • Camping Čikat (Dalmacja)
 • Camping Grand Kazela (Istria)
 • Camping Lanterna (Istria)
 • Camping Park Umag (Istria)
 • Camping Straško (Wyspa Pag)
 • Camping Terme Jezerčica (centrum kraju)
 • Camping Zaton Holiday Resort (Dalmacja)
 • Camping Zelena Laguna (Istria)
 • Glamping Village Terme Tuhelj (Północna Chorwacja)
 • Istra Premium Camping Resort (Istria)
 • Ježevac Premium Camping Resort (wyspa Krk)
 • Krk Premium Camping Resort (wyspa Krk)

enlightenedPamiętajcie, że Krčki most łączy z lądem wyspę Krk. Śmiało można jechać kamperem lub samochodem z przyczepą. Nie musicie przeprawiać się promem. Na wyspę Pag również można dotrzeć lądem przez Paški most. 

Szukasz kempingów w Chorwacji?
Zajrzyj do naszej bazy. Mamy ich 244 i na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem 

Wszystkie, wspomniane wyżej kempingi z aquaparkiem są dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających turystów i mają znakomitą infrastrukturę. Cieszą się dobrą opinią osób podróżujących kamperami i z przyczepami. Część leży tuż przy Adriatyku, zatem poza atrakcjami na kempingu oferuje również kąpiele i opalanie na plaży. Większość chorwackich kempingów z własnym parkiem wodnym jest oceniana na pięć lub cztery gwiazdki (w pięciostopniowej skali).

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Kemping Čikat 

Kemping Čikat ulokowany jest w zatoce, od której wziął swoją nazwę. Jest mocno nastawiony na rodzinny wypoczynek i atrakcje dla najmłodszych, dlatego chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi. Posiada rodzinny parku rozrywki Pepe oraz obiekty sportowe i rozrywkowe dla starszych dzieci, których podczas zabawy dopilnuje personel. 

 Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem 3

Aquapark Čikat, zlokalizowany na kempingu, jest wypełniony wodą morską, ma ponad 2400 metrów kwadratowych basenów, w tym basenów z hydromasażem i dróg wodnych. Najdłuższa zjeżdżalnia mierzy 110 metrów. 

Kiedyś odwiedziliśmy Čikat z kamerą i dronem. Zapraszamy do obejrzenia efektów: 

Lanterna 

To będzie idealny kemping dla miłośników sportów wodnych. Przy obiekcie rozciąga się trzykilometrowa plaża nad Adriatykiem.

 

 Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem 4

Na terenie kempingu są dwa duże baseny, w tym jeden z wodą słodką i basenik dla dzieci. Można spróbować szerokiego wachlarzu sportów wodnych. Blisko znajduje się piękna miejscowość Poreć, chętnie odwiedzana przez turystów. 

Kemping Ježevac

Znajduje się na wyspie Krk i posiada długą plażę, ponad 800 metrów. Rozciąga się z niej wspaniały widok na okoliczne wyspy i Adriatyk.

 Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem 5

To dobre miejsce dla miłośników sportów wodnych. Na kempingu znajduje się wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych. Park wodny dla dzieci i baseny zewnętrzne będą czynne w sezonie wysokim i wiosną, od końca marca. 

Kemping Straško

Jest nastawiony na rodzinne wakacje. Znajduje się w zatoce na terenie 57 hektarów.

Reklama Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem 6
 
 Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem 7

To jeden z największych chorwackich kempingów. Ma długą na 2 kilometry plażę. 1,5 kilometra od kempingu znajduje się zabytkowe miasteczko Novalja. 

Kemping Bi-Village

Znajduje się około kilometra od parku narodowego i 7 km od centrum turystycznego w Puli. W obiekcie działa szkoła windsurfingu i nurkowania, można zagrać w wodne polo, popływać na kajakach, wypożyczyć inny sprzęt wodny, a także ponurkować.

 Kempingi w Chorwacji z aquaparkiem 8

Na kempingu znajdują się baseny ze zjeżdżalniami, park wodny, jacuzzi i spray park. Można umówić się na lekcje pływania. 

Wszystkie zdjęcia użyte w artykule pochodzą z bazy kempingów „Polskiego Caravaningu”. 


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News