NIEZWYKŁOSTKI

ponad rok temu  20.04.2017, ~ Administrator   

Basecampy idealnie nadają się do ciągnięcia przez SUV-y

Basecampy idealnie nadają się do ciągnięcia przez SUV-y

Strona 1 z 2

Przyczepy Airstream to amerykańska legenda, o której nie można nie pisać. Raz na jakiś czas trzeba, po prostu trzeba to zrobić! Dobrym pretekstem jest zmodernizowanie przez koncern modelu Basecamp – najmniejszego w ofercie.

Basecamp funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat, a niedawno przeszedł lifting, dzięki któremu zyskał wizualnie. To najmniejsza przyczepka Airstream, więc wszyscy, którzy znają jedynie klasyczne, duże przyczepy tego producenta, mogą mieć problem, by rozpoznać w niej „najmniejszego brata” klasycznego modelu. Ten klasyczny ma charakterystyczny kształt srebrnego pocisku, a produkowany jest od dziewięćdziesięciu już lat. Nawet ci, którzy nie interesują się caravaningiem, na pewno ją widzieli – to ona bowiem jest najczęściej pojawiającą się przyczepą w amerykańskich filmach i reklamach (a do jej znanych miłośników z Hollywood należą m.in. Matthew McConaughey czy Pamela Anderson). Model Basecamp nie przypomina pocisku, z wyglądu i wielkości bliżej mu do naszej polskiej przyczepy Niewiadów, jednak inny charakterystyczny element wyglądu zachowuje – pokrywa go bowiem srebrne aluminium.

Dwuosobowa z możliwością załadunku
Przyczepa jest przeznaczona dla dwóch osób, jednak dzięki specyficznemu układowi wnętrza oraz dodatkowej parze drzwi z tyłu (oprócz drzwi bocznych) pozwala na swobodne umieszczenie i przewożenie większych i dłuższych przedmiotów, takich jak kajaki czy rowery. To niewątpliwie plus tej wielkiej przyczepy, że do wnętrza można wnieść przedmiot o długości nawet 3 metrów. Musimy jednak pamiętać o wielkości tylnych drzwi, które po otwarciu dają otwór 116 na 66 centymetrów. Sam producent zachwala możliwość pozostawienia otwartych tylnych drzwi na postoju na łonie natury, ale przecież w ten sposób można zostawić otwarte każde boczne drzwi, prawda?

Wnętrze i panoramiczne okno
Wnętrze przyczepy też jest nietypowe i odbiega od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni nie tylko w małych przyczepach. Zacznijmy od tyłu, w którym znajdują się drzwi – od nich, w kierunku przodu, po obu stronach ciągną się ławy do siedzenia i spania (a zaczynają się przy samych drzwiach, bo przyczepka jest zaokrąglona ku tyłowi). Na noc możemy siedziska rozłożyć i połączyć, co zwiększa przestrzeń do spania, ale większość przestrzeni w przyczepie zajmuje wtedy łóżko. Po lewej stronie (patrząc od tyłu), za siedziskiem znajduje się łazienka, w której zmieszczono toaletę kasetonową i prysznic (brodzik jest jednocześnie podłogą tej niewielkiej łazienki). Za łazienką, w formie półokręgu, znajduje się część kuchenna, w której są zlew, dwupalnikowa kuchenka, pod którą umieszczono lodówkę, oraz szafki. To nietypowe miejsce na część kuchenną w pojazdach kempingowych, ale ma swoje plusy, szczególnie jak wspomnimy o kolejnym wyróżniku Airstream Basecamp, a mianowicie panoramicznym oknie, które zaczyna się praktycznie przy tylnej ścianie i ciągnie przez cały obwód przyczepy. Jak widać na zdjęciach, okno jest od zewnątrz przyciemnione, co nie tylko nadaje szyku całości, ale także pozwala zachować prywatność we wnętrzu, z którego mamy niespotykaną możliwość podziwiania widoków. Oczywiście od wewnątrz do dyspozycji mamy podciągane rolety, z których także możemy skorzystać, by zapewnić sobie stuprocentową prywatność.
Wracając do części kuchennej, trzeba dodać, że kończy się ona przy drzwiach wejściowych z prawej strony przyczepy. Za drzwiami natomiast mamy już drugie łóżko-siedzisko, oddzielone od wejścia wielką szafką, by nie wchodziło się prosto na łóżko. Uzupełnieniem wnętrza są dwa niewielkie stoliki, których miejscem przeznaczenia jest przestrzeń między siedziskami. Dzięki temu jest miejsce na spożywanie posiłków oraz przyjmowanie gości, nawet w tej niewielkiej przestrzeni. W siedziskach znajduje się przestrzeń bagażowa, w której można sporo zmieścić.

GALERIA ZDJĘĆ

Airstream Basecamp w całej okazałości, ze wszystkich stron – ładny?
Airstream Basecamp w całej okazałości, ze wszystkich stron – ładny?
Airstream Basecamp w całej okazałości, ze wszystkich stron – ładny?
Airstream Basecamp w całej okazałości, ze wszystkich stron – ładny?
Airstream Basecamp w całej okazałości, ze wszystkich stron – ładny?
Przedsionki namiotowe do przyczepy można dołączyć w różnych konfiguracjach
Przedsionki namiotowe do przyczepy można dołączyć w różnych konfiguracjach
Widok na wnętrze Airstream Basecamp z tylnych drzwi. Proszę zwrócić uwagę na nietypowe umieszczenie części kuchennej (z przodu) oraz dwa siedziska przy bocznych ścianach – mamy w nich dużo przestrzeni na bagaże
Estetyczna kuchenka dwupalnikowa znajduje się w miejscu dość nietypowym dla przyczep, bo z samego przodu – pod nią jest lodówka
Wieczorową porą Basecamp prezentuje się niezwykle
Przyczepka w przekroju. Jak widać, zmieściła się w niej także toaleta

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony