TARGI

11 miesięcy temu  07.11.2017, ~ Administrator   

Z ulgą możemy powiedzieć „tak, udało się”. Inaugurację skromnej strefy Retro Caravaningu podczas minionych targów Retro Motor Show trzeba zaliczyć na poczet naszych udanych i pozytywnych inicjatyw. Ilość zwiedzających przekroczyła nasze oczekiwania.

Krótko przypomnijmy: jako jedni z organizatorów „Akademii Renowacji” obecnej na targach motoryzacji zabytkowej Retro Motor Show, postanowiliśmy w pewny sposób uhonorować caravaning, ale (zgodnie z tematyką imprezy) w formie retro. Zorganizowaliśmy nabór chętnych załóg do tego, aby zaprezentować się podczas tego niezwykłego wydarzenia na halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Udało się - na miejsce przybyło 12 zespołów chętnych nie tylko by pokazać swoje maszyny, ale także by zachęcić nowe osoby do tej formy turystyki. 

Nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości odwiedzających - komentowała przedstawicielka firmy „Wiórek”, która na targi sprowadziła aż dwa zestawy. Rozmawialiśmy po zakończeniu drugiego dnia targowego. Dziś już wiemy, że w niedzielę przybyło na tereny MTP jeszcze więcej osób. 
Dopytują, oglądają, pytają o szczegóły i np. o to, gdzie takim zestawem można pojechać - dodaje w rozmowie z naszą redakcją. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty tutaj.

Faktem jest, że odpowiednią atmosferę wśród zwiedzających zaszczepili sami „wystawcy”, którzy uśmiechem i serdecznością zachęcali do zwiedzania swoich „domów na kółkach”. Tak było chociażby w przypadku p. Krzysztofa, który na targi przyprowadził swojego Tabberta z 1983 roku. 

W jego posiadanie wszedłem z przypadku. Prócz niego, mam jeszcze drugiego kampera, ale tamten przez ostatni sezon właściwie nie jeździł - tak mi się ten „zabytek” spodobał - komentował z uśmiechem p. Krzysztof.  

Pełną relację z naszej retro-strefy będzie można przeczytać na łamach najbliższego numeru Polskiego Caravaningu. Natomiast na portalu zaprezentujemy wkrótce wywiad video z małżeństwem, które od lat uprawia caravaning. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że korzystają z namiotowej przyczepki a sami mają po 70 wiosen na głowie. Szacunek i podziw! 

To na pewno nie ostatnia nasza tego typu inicjatywa. Wypatrujcie kolejnych informacji!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony