Kamperowa wyprawa na Podhale zawsze dostarcza wielu wspaniałych wrażeń – zwłaszcza jeśli uwielbiacie wypoczynek na łonie przyrody oraz zwiedzanie wspaniałych zabytków. Jeśli już jesteście w tym regionie i poszukujecie dodatkowych miejsc do odwiedzin, warto skierować się do Bukowiny Tatrzańskiej – niewielkiej, ale pięknej wsi podhalańskiej. Zwłaszcza jeśli podróżujecie zimą i uwielbiacie jazdę na nartach.
Bukowina Tatrzańska to przepięknie, malowniczo położona wieś podhalańska. Wieś leży na wysokości od 860 do ponad 1000 m n.p.m. i jest położona na Pogórzu Spisko-Gubałowskim – na trasie z Poronina do Łysej Polany. Już sama jej lokalizacja zagwarantuje Wam niesamowite widoki i przeżycia.
Warto dodać, że jest to stara, historyczna wieś. Pierwsze wzmianki na temat Bukowiny pochodzą z XVII wieku.
Obecnie ta podhalańska osada jest dużym i znaczącym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym, znanym zwłaszcza wszystkim miłośnikom sportów zimowych. W Bukowinie znajduje się rozbudowana baza noclegowa, a także stacja dla narciarzy oraz liczne wyciągi narciarskie. To właśnie tu znajduje się znany wszystkim miłośnikom narciarstwa ośrodek Olczański Wierch ze Stacją Turnia, która dysponuje wyciągiem krzesełkowym.
Dużą atrakcją dla turystów jest również, otwarty w grudniu 2008, kompleks rekreacyjny Termy Bukovina, gdzie można fantastycznie wypocząć w tym kompleksie basenowym. Gwarantowana rozrywka i rekreacja dla całych rodzin. Dodatkowo z początkiem 2009 roku do użytku oddano Stację Narciarską Rusiński – co z pewnością zainteresuje zapalonych narciarzy.
W jej skład wchodzi sześcioosobowa kolej fimy Bartholet o długości 1150 m, różnica wysokości sięga 170 m, zdolność przewozowa to 2790 osób na godzinę. Dodatkowo funkcjonuje tu czteroosobowa kolej firmy Von Roll o długości 700 m, różnica wysokości dochodzi 124 m, zdolność przewozowa to 2400 osób na godzinę oraz dwa wyciągi orczykowe i jeden taśmowy przeznaczony dla dzieci.Bukowina Tatrzańska to nie tylko mekka dla wielbicieli sportów zimowych. Możemy tu również obejrzeć wiele pięknych, drewnianych pensjonatów powstałych w okresie międzywojennym w Polsce. Większość z nich wybudowano w stylu inspirowanym stylem witkiewiczowskim, czy też inaczej w stylu zakopiańskim. Warto obejrzeć budynek Domu Ludowego, który jest jednym z największych w Polsce budowli typowo drewnianych. Co roku w tym obiekcie odbywa się festiwal „Sabałowe Bajania”.
Warto też wspomnieć, że w latach międzywojennych Bukowina Tatrzańska była znanym miejscem plenerów malarskich, które organizował tu Roman Gineyko.
Bukowina Tatrzańska jest miejscem wartym kierunku kamperowych wojaży po Podhalu. Nie tylko dla wielbicieli białego szaleństwa na nartach czy snowboardzie, ale również dla tych wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku dużych miast turystycznych oraz chcieliby spokojnie podziwiać piękne widoki przyrody podczas wielogodzinnych spacerów czy jeździe na rowerach.
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!