artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Mielno - atrakcje nad Bałtykiem
  fot. Wikipedia Mielno - atrakcje nad Bałtykiem

Mielno - atrakcje nad Bałtykiem

Czas czytania 4 minuty

Mielno na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego może podobać się turystom, którzy uwielbiają gwar oraz uroki typowego miasteczka turystycznego. Oprócz wspaniałych plaż, wielu barów i restauracji, dyskotek - Mielno kusi również wieloma zabytkami oraz pięknymi zakątkami przyrody. Tak więc w Mielnie każdy znajdzie coś dla siebie, a wypoczynek nad polskim morzem nie będzie nudny.

Mielno to oczywiście wspaniałe plaże nad Bałtykiem, kąpieliska morskie czy wszystkie uroki turystycznego miasteczka. Plażowanie na pewno będzie udane. Jeśli znudzi nas jednak taka forma wypoczynku, możemy ruszyć na rekonesans po tym miasteczku i jego najbliższych okolicach.

Będąc w Mielnie, koniecznie trzeba udać się na spacer słynną mieleńską promenadą. Warto ruszyć od ul. Kościuszki i obejrzeć pomnik Morsa. Nie został tu ustawiony przypadkiem. Jest symbolem Międzynarodowych Zlotów Morsów, które w Mielnie odbywają się od 2004 r.

Po drodze w kierunku Unieścia zauważymy port rybacki – to doskonała okazja do obserwacji kutrów i samych rybaków przy pracy.

Jeżeli obawiacie się pływania po wodach Bałtyku, możecie ruszyć w rejs statkiem po jeziorze Jamno. Dotrzemy nim prawie do przedmieścia Koszalina. Dodatkowo to przymorskie jezioro zapewnia wiele ciekawych atrakcji - można tu wypożyczyć sprzęt do rekreacji wodnej i wspaniale spędzić czas nad wodą, nie obawiając się otwartej przestrzeni morza.

Z ciekawości warto również zajrzeć w Mielnie do Hyde Parku i obejrzeć występy grajków, aktorów, performerów czy innych osób, które koniecznie mają coś do powiedzenia innym.

ReklamaMielno - atrakcje nad Bałtykiem 1
Niedaleko Mielna warto uwagi jest również dawne grodzisko słowiańskie, zlokalizowane w Koszalińskim Parku Narodowym. W sezonie urlopowym odbywają się tu wydarzenia archeologiczne oraz inscenizacje życia codziennego jego dawnych mieszkańców.

W dalsze okolice Mielna warto wybrać się rowerami – własnymi lub wypożyczonymi. Zwłaszcza, że mamy tu do dyspozycji wiele ciekawych szlaków rowerowych przez plaże oraz lasy. Na trasie natkniemy się na Latarnię Morską w Gąskach. To drugi co do wielkości obiekt w Polsce, liczące prawie 140 lat. Można wejść na górę i podziwiać z jej szczytu panoramę Bałtyku i najbliższych okolic.

Zaledwie 6 kilometrów od Miela znajdziemy wieś Chłopy. Cała wioska znajduje się w rejestrze zabytków – można tu podziwiać tradycyjny, historyczny układ dawnej rybackiej osady. Warte obejrzenia się XIX-wieczne zabudowania szachulcowe.

Za Chłopami znajduje się Sarbinowo. Wielu turystów wskazuje, że to jedna z najpiękniejszych miejscowości w okolicach Mielna. Dzieci mogą tu wspaniale bawić się w mini zoo, gdzie znajdują się między innymi pawie, świnie wietnamskie i kozy miniaturki.

Mielno to nie tylko wspaniałe, piaszczyste plaże i wody Bałtyku. To również wiele atrakcji w samym mieście i w jego okolicach. Warto więc zrobić sobie odpoczynek od plażowania i „pokręcić” w poszukiwaniu wielu wspaniałych ciekawostek.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News