artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - Makita 01.06-30.06 Sebastian
Mielno - atrakcje nad Bałtykiem
  fot. Wikipedia Mielno - atrakcje nad Bałtykiem

Mielno - atrakcje nad Bałtykiem

Mielno na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego może podobać się turystom, którzy uwielbiają gwar oraz uroki typowego miasteczka turystycznego. Oprócz wspaniałych plaż, wielu barów i restauracji, dyskotek - Mielno kusi również wieloma zabytkami oraz pięknymi zakątkami przyrody.

Jeśli znudzi nas już plażowanie oraz gwar turystycznego życia nadmorskiego Mielna, możemy ruszyć na rekonesans po tym miasteczku i jego najbliższych okolicach.

Będąc w Mielnie, koniecznie trzeba udać się na spacer słynną już promenadą. Zaczynamy od ul. Kościuszki, gdzie przy wejściu na plażę czeka...pomnik morsa. To zwierzę to symbol Międzynarodowych Zlotów Morsów, które w Mielnie odbywają się od 2004 r.

Idąc w kierunku pobliskiego Unieścia, dotrzemy do przystani rybackiej. Tu możemy obejrzeć liczne łodzie i kutry rybackie - to właśnie stąd rybacy rano wypływają na połowy.

Ciekawą opcją jest także możliwość rejsu widokowego statkiem po jeziorze Jamno. Stateczkiem dotrzemy aż do rogatek Koszalina. Samo jezioro to również niezwykle atrakcyjne miejsce - można tu wypożyczyć sprzęt do rekreacji wodnej i wspaniale spędzić czas nad wodą, nie obawiając się otwartej przestrzeni morza.

Niezwykłą atrakcją Mielna jet również Hyde Park Mielno, przy ulicy Kościuszki, znajdujący się obok głównego deptaku. W okresie wakacyjnym występują tu artyści i uliczni grajkowie. Performerzy prezentują zaś swoje rozmaite umiejętności. 

Jeśli to nas jeszcze nie satysfakcjonuje, możemy ruszyć do Koszalińskiego Parku Nadmorskiego, gdzie zlokalizowane jest grodzisko słowiańskie z IX lub X wieku. Obiekt otoczony jest fosą. W sezonie urlopowym odbywają się tu wydarzenia archeologiczne oraz inscenizacje życia codziennego jego dawnych mieszkańców. 

Mielno - świetne miejsce do wycieczek rowerowych

Okolice Mielna sprzyjają długim wycieczkom rowerowym. Jeżdżąc rowerowymi szlakami, będziemy poruszali się zarówno przez plaże oraz lasy. 

Na trasie rowerowej natkniemy się na Latarnię Morską w Gąskach. To drugi co do wielkości obiekt w Polsce, liczące prawie 140 lat. Można z jej szczytu obejrzeć panoramę morza oraz najbliższych okolic.

Niecałe 6 kilometrów od Mielna zlokalizowane są Chłopy. To jedyna w Polsce wieś wpisana do rejestru zabytków z zachowanym tradycyjnym układem rybackiej osady. Jeżeli tam dotrzemy będziemy mogli podziwiać zabytkową zabudowę wioski - gównie XIX-wieczne domy szachulcowe.

Za Chłopami natkniemy się Sarbinowo. Wielu turystów wskazuje, że to jedna z najpiękniejszych miejscowości w okolicach Mielna. Natomiast najmłodsi turyści będą mogli wspaniale bawić się w mini zoo, gdzie na odiedzających czekają między innymi pawie, świnie wietnamskie i kozy miniaturki.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!