artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Dreamer D51 spełnia wszelkie wymogi pełnoprawnego kampera, oferując przy tym zgrabną sylwetkę kampervana
Dreamer D51 spełnia wszelkie wymogi pełnoprawnego kampera, oferując przy tym zgrabną sylwetkę kampervana

Dla marzycieli. Kampery marki Dreamer

Czas czytania 3 minuty

Należący do grupy Rapido producent kamperów Dreamer promuje linię pojazdów DSI Select. Ich baza to Ford Transit z dwulitrowym silnikiem i choćby z tego powodu kampery te zasługują na sporo uwagi na polskim rynku. Kupujący zapłacą znacząco niższą akcyzę. I to nie jedyna zaleta kamperów tej serii.

Kampervan D51
W całej serii dostaniemy podwozie z mocniejszą, bo 170-konną wersją wspomnianego silnika, a także automatyczną skrzynią biegów. Domykając temat związany z właściwościami jezdnymi, wspomnijmy jeszcze o isofiksach do przypięcia dziecięcych fotelików przy homologowanych miejscach do jazdy.
Model, który omawiamy w tym artykule, to D51. To oczywiście kampervan, pojazd bardzo zgrabny i mobilny, ale z funkcjami pełnowymiarowego kampera. Mamy do dyspozycji łazienkę z prysznicem, niemały aneks kuchenny ze 140-litrową lodówką oraz 3 miejsca do spania. Tylne łóżko ma wymiary 190 × 140 cm.
Szczególną uwagę przy tego typu wyposażeniu wnętrza zwracają gabaryty auta. Jest bardzo mobilnie – długość pojazdu to niespełna 6 m, wysokość 2,84 m, a szerokość 2,06 m. Tym samochodem spokojnie zmieścimy się na pojedynczym miejscu parkingowym przeznaczonym dla samochodów osobowych. Nie będziemy mieli problemów przy robotach drogowych czy w wąskich uliczkach miejskich. Uwagę przykuwa i z pewnością dostarcza wielu wrażeń także duże panoramiczne okno w przedniej części pojazdu.

Dla marzycieli. Kampery marki Dreamer 1

Mniej niż 5 metrów
Skoro o mobilności i komforcie prowadzenia mowa, warto spojrzeć także na model z serii Fun marki Dreamer – Cap Coast. To kamper zabudowany na Fordzie Custom (L1H1), a więc mierzący poniżej 5 m długości, ale z bardzo ciekawym i funkcjonalnym układem wnętrz. Znajdziemy tu co prawda tylko 2 miejsca do spania, ale wielorakość aranżacji w tylnej części zabudowy imponuje. Przykład? Fotele w tylnej części na czas jazdy możemy ustawić w szeregu, jeden za drugim, i tym sposobem znajdzie się miejsce na rowery. Łącznie mamy tu 6 miejsc do jazdy, 40-litrowy zbiornik wody czystej i 40-litrową lodówkę.

ReklamaDla marzycieli. Kampery marki Dreamer 2
W ofercie marki Dreamer znaleźć można wiele czasem zaskakujących pomysłowością rozwiązań. Warto poznać ją bliżej.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator24.05.2023 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News