PODRÓŻE

8 miesięcy temu  09.10.2017, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Na cały 14-dniowy zlot (20.08 – 4.09.2017) zapowiedziały przyjazd załogi niemieckie, czeska i polskie, zaś w połowie miały dojechać 24 norweskie, które w latach wcześniejszych poznały Mazury zawarte w pierwszej części programu krajoznawczego. Niemcy na trasie dojazdowej i powrotnej zatrzymywali się też dzięki nam na pięknym Campingu w Ciechocinku (patrz relacja ze zdjęciami z 9. Halcamp Rally w 2014 roku). Głównym organizatorem przyjazdu tej grupy wywodzącej się z pięciu klubów był Prezes CC Elm-Lappwald Jurgen Muller. Sztandarową imprezą jego klubu zrzeszającego członków z okolic Helmstedt na dawnym pograniczu obu części Niemiec jest tzw. „Grenzlandtreffen” (17-20.10.2017 odbędzie się już 57. edycja w której chcemy znów wziąć udział). 

Dzięki naszym propozycjom niemiecka grupa zwiedziła podczas wycieczek pieszych, rowerowych, łodziami, statkiem i autobusem znaczną część regionu; Pisz i otaczającą go największą w kraju Puszczę Piską, Ruciane-Nida, Mikołajki, Giżycko, Kętrzyn, Bazylikę w Świętej Lipce, Park Miniatur w Gierłoży, piękną Krutynię i stylowy Kościół w Okartowie.  Na drugą część z udziałem Norwegów zaplanowaliśmy m.in. wycieczkę najnowszym statkiem Firmy Faryj (na ponad 300 osób). Był to rejs z Rucianego z tzw. śluzowaniem w Śluzie Guzianka przez Jeziora Bełdany, Śniardwy i Mokołajskie do Mikołajek i z powrotem  z przerwą 1,5 godzinną w naszym przypadku na obiad i mały spacer.   

Płynąc na górnym pokładzie tego katamaranu i podziwiając przyrodę, przybrzeżne domy i ośrodki wczasowe, śmigające jachty motorowe i dostojnie płynące żaglówki przypomniał nam się rejs ze Sztokholmu do Turku w Finlandii w 2013 roku. Ten trwający ponad 10 godzin rejs odbyliśmy na najwyższym („plażowym”) pokładzie nowego wówczas promu „Grace”. Polecamy wszystkim odbycie takiej podróży w dzień, aby podziwiać zarówno przyrodę, przybrzeżną interesującą infrastrukturę jak i precyzję manewrowania takim kolosem między wyspami Archipelagu Sztokholmskiego (ponad 3 godziny!), Wysp Alandzkich (cumowanie w Mariehamn) i na końcu w Turku. Jeśli jeszcze traficie piękną, słoneczną pogodę jak my będzie to i Wasza morska podróż życia.              

Wracając na Mazury to pod koniec pobytu wszyscy uczestnicy dwoma autokarami odbyli wycieczkę do Olsztyna, gdzie zwiedziliśmy z przewodnikami dla poszczególnych grup językowych Stare Miasto z Zamkiem, a po obiedzie pozostawiliśmy zagranicznym gościom czas na zakupy w pobliskiej galerii handlowej.       

GALERIA ZDJĘĆ

22. Halcamp Rally - zlot z wieloma atrakcjami [RELACJA]
22. Halcamp Rally - zlot z wieloma atrakcjami [RELACJA]
22. Halcamp Rally - zlot z wieloma atrakcjami [RELACJA]
22. Halcamp Rally - zlot z wieloma atrakcjami [RELACJA]
22. Halcamp Rally - zlot z wieloma atrakcjami [RELACJA]

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ IO 1 8 miesięcy temu Potwierdzam jako aktywny uczestnik zlotów znakomitą organizację spotkań turystów z Niemiec , Norwegii Czech i Polski .Halkamp Rally od lat proponując programy zlotów kładzie szczególny nacisk na walory poznawcze naszego kraju zapewniając bardzo wysoką kulturę obsługi uczestników spotkań .Dzięki temu mamy przyjaciół w wymienionych krajach których odwiedzamy z ogromną przyjemnością spotykając się z serdecznym przyjęciem z ich strony, a jednocześnie oni oczekują kolejnych spotkań w Polsce.Halinko i Jurku do spotkania w przyszłym roku.IO.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony