artykuły

kobiecym-okiemKOBIECYM OKIEM
ReklamaBilbord - ACSI
7 porad, jak przekonać do caravaningu...

7 porad, jak przekonać do caravaningu...

Czas czytania 7 minut

... drugą połówkę

Zacznijmy tak… Po co w ogóle kogoś przekonywać? Czy jest sens? Mówi się przecież: „nic na siłę”! I w zasadzie po takim wstępie można by zakończyć poradnik. Zwróćmy jednak uwagę na drugą stronę medalu….

Partner/partnerka to ktoś, z kim jesteśmy związani, łączy nas związek małżeński, konkubinat czy narzeczeństwo. Ta druga połówka, z którą postanowiliśmy kroczyć przez życie, która ma z nami coś wspólnego, zapewne posiada zbiór cech, który ujął nas i spowodował, że to akurat tę osobę wybraliśmy na swojego życiowego towarzysza. Oczywiście powiada się również, że przeciwieństwa się przyciągają… Jednak jest element łączący, uczucie zwane miłością. Czy wobec tego jesteśmy się w stanie poświęcić? Zapewne tak, ale bez przesady, są jakieś granice, nie każdy lubi wszystko i nie we wszystkim musimy się zgadzać. To że małżonek będzie godzinami gapił się w staw, czekając na wymarzony okaz rybki, którą złowi, nie oznacza, że zarazi mnie tą fascynacją. I odwrotnie, kiedy partnerka szóstą godzinę leży na leżaku, twierdząc, że jeszcze nie jest wystarczająco opalona, nie wymagajmy od partnera cierpliwości.

W takim razie, jakie rozwiązania można zaproponować, kiedy jedno oczekuje bliskości z naturą, niezależności i odpoczynku w jednym miejscu, porannej kawy na trawie i trochę dzikości, a drugie czterogwiazdkowego hotelu. Przedstawiamy kilka propozycji, jak przekonać drugą połówkę do kempingowania. Spróbować zawsze warto, jednak nie oznacza to, że nasze rady przyniosą rozwiązanie.

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 1

    Reklama7 porad, jak przekonać do caravaningu... 2
  1. Kompromis

W Słowniku Języka Polskiego znajdziemy taką definicję kompromisu: „porozumienie osiągnięte w wyniku wzajemnych ustępstw” lub „odstępstwo od zasad, założeń lub poglądów w imię ważnych celów lub dla praktycznych korzyści”. Związek dwojga ludzi to nieustanny kompromis. Warto sobie o tym, co jakiś czas przypomnieć. Nie oznacza to, że jeśli nam marzy się podróż caravaningowa, a partnerce spa, to jedno ma zrezygnować z drugiego. Można na przykład podzielić wakacje – tydzień w spa, tydzień w kamperze! Wilk syty i owca cała! Warto wcześniej nakreślić, plan jak miałyby wyglądać nasze wakacje i przedstawić korzyści dla obojga.

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 3

  1. Niedostępność

Gdybyśmy tak trochę naciągnęli rzeczywistość, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Przykład: znajdujemy dobrą ofertę na wypożyczenia kampera lub lepiej 2-4-dniową wycieczkę z wypożyczeniem kampera, a w jej trakcie atrakcje: tańce, ognisko, narty lub zwiedzanie, baseny, spa? W Zależności od tego, co jest bliższe naszej drugiej połówce. Pamiętajmy, nie za dużo nowości naraz. Jeśli nie lubi nart, nie łączmy jednej atrakcji z drugą. Kamper czy przyczepa będzie wystarczającą atrakcją – zapewniam. Przedstawiamy drugiej połówce, że mamy okazję nabyć taką ofertę, że to ostatnia już przeceniona, wyjątkowa okazja… Jeśli kocha i choć trochę lubi sprawić nam przyjemność, to te parę dni przeżyje! Może akurat się spodoba.

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 4

  1. Caravaningowa społeczność

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Udało się wyciągnąć naszą połówkę na krótki wypad, może więc nadszedł czas, by poznać nowych znajomych, którzy również zarażą partnera miłością do tej formy spędzania czasu. Nowe towarzystwo może okazać się panaceum na nasz problem. Inny sposób, jeśli oczywiście takich znajomych mamy, poprośmy o pomoc, niech zaproszą nas na kawę do swojego domku na kółkach, pokażą to i owo. Jak to zwykle bywa, jak coś jest w zasięgu naszej ręki, to chcemy to sobie zostawić na stałe. Tak działa tak zwana zasada wzbudzenia pożądania.

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 6

  1. Drzwiami w twarz

Spokojnie, nie będziemy namawiać do przemocy, nikt nie ucierpi, zapewniam! Zatem o co chodzi? Wśród technik sprzedaży są takie, które można z powodzeniem wykorzystać również w innych aspektach życia. Prezentowana w tym przypadku może okazać się skuteczna. Na czym polega? „Marudzimy” naszej połówce, jak to bardzo chcielibyśmy pojechać na caravaningowe wakacje, ona lub on puka się głowę, rzucając hasła: „zapomnij, „nie będę spała z robakami” itd. Znacie to, prawda? i wtedy wy proponujecie; „jedne dwutygodniowe wakacje, poświęć się choć raz…”. Jeśli wasza druga połowa wciąż pozostaje nieugięta i obstaje przy tym, że wasza oferta jest niemożliwa do spełnienia, prośbę poprzedzacie mniejszą, tą, o którą faktycznie wam chodzi; czyli np. krótki, weekendowy wypad kamperem. Druga połowa jest tak oszołomiona pierwszą propozycją, że przychylniej spojrzy na drugą, choćby w imię świętego spokoju! Manipulacja? Może odrobinę, jednak jeśli już uda się wam wyciągnąć partnerkę czy partnera, to sprawcie, aby ten wyjazd naprawdę był udany, tak aby chciał/a to powtórzyć, jednym słowem wzbudźmy jej/jego zainteresowanie!

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 7

  1. Potrzeby partnera

Znamy go zwykle jak własną kieszeń, skupmy się więc na tym, co lubi robić podczas wakacyjnych podróży? Basen, spa, czytanie książek, wędrówki górskie, kajakarstwo, rower – przygotujmy taką ofertę caravaningowych wakacji, która będzie odpowiedzią na potrzeby naszej drugiej połówki. Obecnie, zwłaszcza poza granicami naszego kraju, jest bardzo wiele kempingów, które oferują mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. W ich ofercie znajdziemy: baseny, strefy spa, restauracje (nawet z możliwością wykupienia posiłków jak w hotelu), pola golfowe, korty tenisowe, plażę itp. (Pra Delle Torii w Włoszech). Zabierając partnera w takie miejsce, atrakcji nie zabraknie, może nawet będzie ich więcej niż w hotelu. Ważne jest, by zrozumieć potrzeby drugiej osoby i dopasować się do nich. Każdy na tym zyska.

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 8

  1. Wakacje wolne od gotowania

To częsty problem zwłaszcza dla kobiet, które marzą, by w trakcie wakacji odpocząć od garów, sprzątania i obowiązków dnia codziennego. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego, sama nie lubię gotować na wakacjach. Jednak jak wyjeżdża się całą rodzinką, jeść coś trzeba, nie zawsze mamy możliwość skorzystania z restauracji. Rady? Można odpowiednio wcześniej przygotować jedzenie i zawekować je. Posiłkować się suchym prowiantem. Inny sposób, nieco droższy, polega na tym, by zaopatrzyć się w gotowe posiłki. Są firmy, które proponują zdrowe gotowe obiady, w dodatku całkiem smaczne, np. „Zdrowa Zupa”. To tylko na jakiś czas, nie martwmy się, że taka dieta pozostanie z nami na zawsze. Resztę obowiązków rozdzielmy tak, aby każdy miał przyjemność ze spędzania wolnego czasu.

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 9

  1. Kontrast

Jak już nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze…. Zacznijmy od propozycji najdroższych i trudnych w realizacji. Przykładowo pokazujemy ofertę pięknego hotelu, a tam baseny, animacje, drineczki i… cena. Kosmos! Trudno, w tym roku remontu łazienki nie zrobimy… Może nasz partner stwierdzi, że faktycznie ta oferta jest droga, może znajdzie się inna. Oczywiście podsuwamy mu kolejną, ale uwaga, chcieliśmy zabrać psiaka, a hotel nie przyjmuje zwierząt! Następne oferty również stają się coraz mniej atrakcyjne, aż pokazujemy tę właściwą, na której nam zależy! Do dyspozycji są baseny, można przyjechać z psem, jest plaża, rower też można wypożyczyć... A i cenowo jest dużo atrakcyjniejsza, chociaż to kemping… ale z iloma atrakcjami, naprawdę jesteśmy zdziwieni i oczarowani, może nasz entuzjazm udzieli się też drugiej połówce. Znowu trochę manipulacji? Może odrobinę, ale w słusznej sprawie!

7 porad, jak przekonać do caravaningu... 10

Opisane rady potraktujmy oczywiście z przymrużeniem oka, aczkolwiek wiele z nich jest zaczerpniętych z życia i sprawdziły się. W każdej należy zastosować się do pewnych reguł: słuchać uważnie, jakie oczekiwania ma nasz partner, zachowywać spokój, kiedy się wypowiada, nawet jeśli krytykuje nasze pomysły, dajmy się wypowiedzieć drugiej połowie, wykażmy się też zrozumieniem problemu, docenimy punkt widzenia partnerki czy partnera. Dopytujmy o to, co dla nas niezrozumiałe, aby dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi. Starajmy się zmniejszyć wagę problemu, zaproponujmy optymalną, kompromisową formę spędzenia wspólnych wakacji!

Ewa Skowronek


Redakcja24.02.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News