artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Kemping Ca'Pasquali Village
  fot. baza Polskiego Caravaningu Kemping Ca'Pasquali Village

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk

Czas czytania 8 minut

Kempingi we Włoszech nad morzem to znakomite miejsce na wakacje. Wybrzeże Adriatyku jest znane z pięknych plaż i czystej wody. Włoskie kempingi spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy i wyszukane wymagania. 

Ogromna większość z nich posiada baseny lub inne obiekty sportowe, zapewnia animacje dla dzieci. Są dostosowane zarówno do potrzeb turystów pragnących zatrzymać się w domku lub bungalowie do wynajęcia oraz dla tych, którzy przyjadą kamperem lub przyczepą. 

Jak wyglądają kempingi we Włoszech? 

Plaże nad Adriatykiem są mocno zróżnicowane. W zależności od miejsca znajdziemy piasek, żwir lub skaliste wybrzeża. Słyną z pięknych widoków i urokliwych zatoczek. Spotkamy tu krystalicznie czystą wodę w intensywnym, charakterystycznym, niebieskim kolorze. Wiele kilometrów włoskiego wybrzeża Adriatyku pokrywają niezwykle malownicze klify z wytyczonymi ścieżkami spacerowymi. 

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  1

Wszystkie kempingi i kurorty tętnią życiem. W sezonie wysokim są oblegane przez turystów, oferują rozrywkę w niemalże każdej postaci. Praktycznie każdy większy kemping posiada wypożyczalnię sprzętu wodnego. To idealne miejsca dla miłośników nurkowania, żeglarstwa lub windsurfingu. Kolejną atrakcją, o której warto wspomnieć, stanowi bardzo smaczna kuchnia regionalna. 

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  2

Latem na włoskich wybrzeżach Adriatyku może być bardzo gorąco. W lipcu i w sierpniu temperatury czasami dochodzą do 35°C, miejscami bywa nawet więcej. Warto jednak pamiętać, że upał nie doskwiera, ponieważ jest łagodzony przez morską bryzę.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Morska woda jest ciepła, komfortowa do kąpieli. Plaże przy kempingach mają wytyczone kąpieliska, w pełni bezpieczne dla dzieci.

Polecane kempingi we Włoszech nad morzem (Adriatyk)

1. Kemping Marina di Venezia 

Zobacz kemping w naszej bazie.

Kemping Village Marina di Venezia to jeden z największych kempingów w Europie, o powierzchni 700 tys. metrów kwadratowych. Słynie z unikalnej, piaszczystej plaży o szerokości ponad 200 m.

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  4

Znajduje się tuż przy wybrzeżu, niedaleko od Wenecji. Obiekt otoczony lasem sosnowym, z zejściem na plażę oraz z basenem olimpijskim, basenem dla dzieci i laguną dla dzieci, ze zjeżdżalniami wodnymi oraz basenem falowym, zjeżdżalniami i basenem z hydromasażem. Kemping jest doskonale dostosowany do potrzeb turystów podróżujących kamperami i przyczepami. Ponadto oferuje pola namiotowe i domki kempingowe do wynajęcia. 

To świetne miejsce dla miłośników sportu. Można uprawiać wiele dyscyplin od koszykówki, piłki plażowej, łucznictwa, po wszystkie sporty wodne, łącznie z windsurfingiem i kitesurfingiem. W obiekcie odbywa się wiele animacji, w tym zajęcia sportowe, obejmujące fitness i zajęcia taneczne. Można skorzystać z lekcji pływania i nurkowania. 

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  5

Od placu Świętego Marka kemping dzieli niecałe 30 minut drogi. 1,5 km od obiektu znajduje się port Punta Sabioni, z którego można dotrzeć do Wenecji.

2. Centro Vacanze Pra`delle Torri

Zobacz kemping w naszej bazie.

Centro Vacanze Pra`delle Torri to jeden z najlepiej wyposażonych w baseny kempingów we Włoszech. Istny raj dla pływaków i sportowców. Znajduje się bezpośrednio nad Adriatykiem, niedaleko od portu Caorle, z którego odpływają promy do Wenecji. 

ReklamaKempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  6
Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  7

Kemping jest chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi. Posiada specjalny park wodny dla maluchów, w tym basen piracki. Ponadto baseny dla dorosłych o długości 50 i 25 m, basen z gorącą wodą, jacuzzi i inne obiekty niezbędne w aquaparku. 

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  8

Do kempingu przylega kilkukilometrowa, piaszczysta plaża, idealna do morskich kąpieli. 

3. Ca' Pasquali Village

Zobacz kemping w naszej bazie.

Kemping Ca' Pasquali Village co roku otrzymuje błękitną flagę oraz prestiżowe nagrody, przyznawane między innymi przez ADAC. Do Wenecji można dotrzeć w kilka minut tramwajem wodnym. Kemping posiada piękną, czystą plażę. Jest idealnie dostosowany dla turystów podróżujących kamperami i przyczepami oraz rodzin z dziećmi. Zapewnia animacje i rozrywkę dla maluchów. Posiada kompleks basenów, zjeżdżalnie, place zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej i piłki plażowej. Organizuje zajęcia sportowe dla dorosłych. 

Kempingi we Włoszech

Miejsce idealne dla miłośników wypoczynku nad ciepłym morzem oraz wielbicieli sportów wodnych. Przypadnie również do gustu fanom rowerów. W okolicy wytyczono wiele ścieżek i szlaków pozwalających z bliska obejrzeć malownicze włoskie wioski.

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  10

4. Sant'Angelo Village

Zobacz kemping w naszej bazie.

Kemping Sant'Angelo Village Village ma bardzo zróżnicowaną ofertę noclegową. Zapewnia: domki bungalowy do wynajęcia, nowoczesne apartamenty, miejsca dla kamperów i przyczep oraz pole namiotowe. Kamping może poszczycić się pięcioma gwiazdkami. Chętnie wybierany przez rodziny z dziećmi z uwagi na bogaty program animacji i park wodny ze zjeżdżalniami. Na plaży można wypożyczyć sprzęty sportowe. 

Kempingi we Włoszech nad morzem. Słoneczny Adriatyk  11

Kemping oferuje wiele rozrywek: pokazy, zajęcia sportowe i muzykę na żywo. Działa tu siłownia wodna. Goście mogą korzystać z zajęć aerobiku, tenisa siatkówki plażowej, tenisa stołowego. 

Dzieci można zostawić pod opieką animatorów i cieszyć się słońcem na plaży.

Szukasz innych kempingów we Włoszech?

Skorzystaj z naszej bazy z interaktywną mapą.

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z bazy „Polskiego Caravaningu”. 


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News