artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - Makita 05.05-05.06 Sebastian
Targi Caravan Salon w Düsseldorfie we wrześniu
  fot. Caravan Salon

Targi Caravan Salon w Düsseldorfie we wrześniu

Wystawcy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w największych targach caravaningowych w Europie właśnie otrzymali wiadomość, w której zarząd Messe Dusseldorf zadeklarował, że targi odbędą się we wcześniej planowanym terminie 04.09-13.09.2020. Jednocześnie na stronie wydarzenia możemy przeczytać o wszystkich środkach ostrożności, które zostały wprowadzone z powodu zagrożenia koronawirusem.

Gdy większość imprez targowych branż takich jak chociażby motoryzacja jest odwoływanych, Messe Dusseldorf już od dawna zapowiadał, że zrobi wszystko by Caravan Salon doszedł do skutku. To największe targi caravaningowe w całej Europie. Na kilka dni do niemieckiego Dusseldorfu przyjeżdża praktycznie cały świat - mowa tu zarówno o Wystawcach jak i Gościach. To również podczas tej imprezy na parkingach nieopodal hal targowych powstaje gigantyczny kamper-park, na którym możemy podziwiać maszyny kosztujące nierzadko kilka milionów euro. Krótko mówiąc: uczta dla każdego fana tej formy podróżowania a dla nas, dziennikarzy, pierwsze źródło informacji o nowościach przygotowanych przez producentów na kolejny sezon letni.

W mailu wysłanym do Wystawców czytamy, że Messe Dusseldorf deklaruje zapewnienie „wysokich standardów bezpieczeństwa i higieny” podczas Caravan Salon. 

Odpowiednia koncepcja wydarzenia jest obecnie planowana we współpracy z władzami, stowarzyszeniami i Partnerami dla wszystkich nadchodzących wydarzeń. Zdrowie naszych klientów, gości i pracowników jest zawsze najwyższym priorytetem. 

Jednocześnie, co ciekawe, w tym samym mailu znajdziemy informację o pracownikach organizujących wydarzenie, którzy „wykorzystują wszystkie dostępne możliwości pracy z domu aby spowolnić rozprzestrzenianie się Covid-19”.

Kto z wystawców podejmie ryzyko i pokaże się na targach? Na pewno nie będzie to Erwin Hymer Group, największy „gracz” światowej sceny caravaningowej. Martin Brandt, CEO EHG zadeklarował, że do końca obecnego roku na targach nie zobaczymy takich marek jak Bürstner, Carado, Crosscamp, Dethleffs, Eriba, Etrusco, Hymer, Niesmann + Bischoff, Laika, LMC czy Sunlight.

Polscy wystawcy nadal wstrzymują się z decyzją o uczestnictwie w wydarzeniu. Stałymi bywalcami Caravan Salon była marka Globe-Traveller oraz Balcamp, producenci zabudów tzw. kamper-vanów. 


Bartłomiej Ryś01.07.20200