artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
  fot. wikipedia.org Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim

Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim

Czas czytania 3 minuty

Jeśli do kampera na podróż po Polsce zabieracie trylogię „Władca Pierścienia” Tolkiena lub macie ją w wersji filmowej i w wolnej chwili oglądacie, mamy dla Was – fantastycznych podróżników miejsce, gdzie poczujecie się „jak w domu”. Obierzcie kierunek na Wioskę Hobbitów. Tak, znajduje się w Polsce!

Kim są Hobbici? Miłośnikom twórczości Tolkiena i zaczytanym w trylogii „Władca Pierścienia” nie trzeba ich przedstawiać. Innym warto wyjaśnić, że to baśniowe niziołki, które w tej powieści wyruszają w piekielnie niebezpieczną podróż, aby w „szczelinie zniszczenia” zniszczyć słynny pierścień, który może przynieść ich światu totalną zagładę. Po resztę tej historii odsyłamy do genialnych książek Tolkiena lub do znakomitej ekranizacji tej powieści.

Prawdziwi fanatycy świata „Władcy Pierścienia” powinni zaś skierować się do Pomorza Zachodniego, a konkretnie do miejscowości Sierakowo Sławieńskie. Tam znajduje się niesamowita wioska tematyczna, dla której powstania inspiracją stała się proza J.R.R. Tolkiena.

Za budową tej fantastycznej osady stoi lokalne Stowarzyszenie Hobbiton. Jego członkowie nie tylko stworzyli tu osadę baśniowych Hobbitów, ale także organizują letnie Jarmarki Hobbitów oraz przyjmują w Hobbitonie zorganizowane grupy.

Ci niezwykli ludzie codziennie chodzą do pracy czy poświęcają się sprawom rodzinnym. Jednak często zamieniają się w Hobbitów, elfy czy krasnoludy, by zabrać odwiedzających do niezwykłego świata „Władcy Pierścienia” - pełnych przygód, gier i zabaw. Cała wioska to przede wszystkim rozległy plac, gdzie znajdują się główne zabudowania Wioski Hobbitów - Domek Hobbita i Wieża Elfów.

ReklamaWioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim 1
W samej wiosce oraz wokół niej znajdziemy również inne zabudowania oraz miejsca zaadaptowane dla Wioski Hobbitów. Znajdziemy tam Domek Hobbita nad stawem, Kuźnia Krasnoludów, Smocza Jama, Las Elfów.

Kiedy znajdziemy się w Hobbitonie, zwiedzanie i zabawę zaczniemy od centralnego placu osady. Tu otrzymamy specjalne, hobbickie kostiumy oraz mapki. Teraz będziemy poruszali się po całym terenie, przeżywają różne przygody i biorąc udział w różnych grach i zabawach.

Podczas naszej wyprawy natkniemy się oczywiście na rozmaite postaci znane z powieści Tolkiena. Podczas tej zabawy wykonujemy różne zadania, pokonujemy przy tym rozmaite przeszkody, uciekamy lub nas gonią, dostarczamy różne informacje czy zdobywamy tajemnicze skarby.

W końcu wracamy na plac główny, aby podobnie jak czynią to powieściowi Hobbici odpocząć po trudach wyprawy w gospodzie.

Jeśli będziecie w pobliżu Sierakowa Sławieńskiego warto tu zajrzeć i zanurzyć się w legendarny świat znany z powieści Tolkiena.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News