artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Ustroń  - miasto uzdrowisko
  fot. Wikipedia Ustroń  - miasto uzdrowisko

Ustroń  - miasto uzdrowisko

Ustroń - zlokalizowany w Beskidzie Śląskim, malowniczo położony w dolinie Wisły, to słynna miejscowość turystyczna, ale też uzdrowiskowa. Posiada źródła wód mineralnych i żelazistych, a także pokłady borowiny. Charakterystycznym elementem Ustronia są sanatoria i hotele w kształcie „piramidek”.

Centrum Ustronia kusi pasażem handlowym. Warto również udać się na odrestaurowany rynek miasta, gdzie znajduje się ciekawostka - miejsce przeznaczone na grę w szachy „big saize”. 

Można również udać się aleją na spacer wzdłuż rzeki Wisły, tam znajduje się również trasa rowerowa.

Nie będą zawiedzeni również miłośnicy górskich wspinaczek. Niedaleko Ustronia wznoszą się szczyty, na które prowadzą szlaki turystyczne: Lipowski Groń, Równica, Mała Czantoria, Wielka Czantoria. Na Czantorii znajduje się wyciąg krzesełkowy. 

Ustroń to też znane w Polsce i największe w Europie uzdrowisko. Tu można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów i poprawić stan swojego zdrowia.  

Natomiast zimą miasto ma również ofertę dla narciarzy i snowboardzistów. W okolicy czeka na nich kilka tras zjazdowych oraz wyciągów narciarskich. Szczególną popularnością cieszy się wśród nich Wielka Czantoria.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy