artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Tychy – czy warto tu zajrzeć?
  fot. Wikipedia Tychy – czy warto tu zajrzeć?

Tychy – czy warto tu zajrzeć?

Mogłoby się wydawać, że Tychy nie są ciekawym ośrodkiem turystycznym, ale znaleźć tu można sporo interesujących atrakcji, które warto poznać. Jeśli podróżujecie po Śląski, koniecznie poświęćcie czas i zajrzyjcie do tego miasta.

Do Tych z pewnością zajrzą miłośnicy piwa, aby obejrzeć Browar w Tychach - Tyskie Browarium oraz Tyskie Muzeum Piwowarstwa. W Muzeum można "na żywo" zobaczyć, jak warzy się tutejsze piwo. Zakosztować takiego trunku prosto z browaru można natomiast w pubie Tyskiego Browarium. Tyskie Browarium leży na Szlaku Zabytków Techniki i stanowi jedną z czterech Gwiazd Techniki tego szlaku.

Warto również obejrzeć Kościół Św. Marii Magdaleny. Początki kościoła w Tychach sięgają około 1480 roku, kiedy to powstał pierwszy drewniany kościółek z bali sosnowych. Obecny kościół Św. Marii Magdaleny pochodzi z końca XVIII wieku, przez długi czas pozostawał jedyną świątynią w mieście, gdyż władze PRL-u chciały zateizować ten duży ośrodek miejski, jak i całą Polskę.

W Tychach warto również obejrzeć:

  • Rynek w Tychach - ładny plac z ciekawą fontanną.
  • Zameczek Myśliwski w Promnicach, nad Jeziorem Paprocańskim, niedaleko od Tychów, wśród lasów zagubił się malowniczy pałac myśliwski.
  • Jezioro Paprocany, ul. Parkowa - sztuczny zbiornik rekreacyjno-retencyjny w południowo-zachodniej części Tychów, ulubione miejsce rekreacji miejscowej i okolicznej ludności, nad jeziorem znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany (ul. Parkowa 17) z przystanią kajakową i sprzętem przyłwającym, polem namiotowym, plażą i boskami sportowymi. W parku przy Jeziorze powstał piękny plac zabaw dla dzieci.
  • ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
  • Park Linowy Paprocany - nad Jeziorem Paprocańskim, niedaleko placu zabaw powstał nowoczesny park linowy, przystosowany również dla dzieci od 120 cm wzrostu.
  • Muzeum Miejskie w Tychach - muzeum prezentuje ciekawą historię miasta, etnologię i sztukę.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy