artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Trasa Rowerowa z Istebnej
  fot. Wikipedia Trasa Rowerowa z Istebnej

Trasa Rowerowa z Istebnej

Czas czytania 3 minuty

To wspaniała okazja dla wszystkich miłośników podróżowania kamperem, którzy nie wyobrażają sobie spędzania wolnego czasu bez zwiedzania okolicy na rowerach. Polecamy Wam koniecznie wyprawę Trasą Rowerową w Istebnej – zobaczycie przepiękne, malownicze góry i wiele wspaniałych zabytków oraz niespotykanych atrakcji.

Istebna – tu wyszalejcie się na rowerach

Jeśli podróżujecie kamperem razem z rowerami i macie ochotę na rajd przepiękną, górską trasą, koniecznie zajrzyjcie do miejscowości Istebna. Trasa Rowerowa z Istebnej to naprawdę niesamowity szlak. Nie zawiodą Was również atrakcje zlokalizowane na tej trasie.

Istebna to przepięknie położona w górach miejscowość, która wchodzi w skład tak zwanej Trójwsi Beskidzkiej. Piękno przyrody i wiele atrakcji ściąga tu co roku wielu turystów. Również tych, którzy uwielbiają wycieczki rowerowe dobry teren dla rowerzystów.

Wybierzcie dobrze szlak rowerowy dla siebie

Najbardziej popularny, rowerowy zielony szlak turystyczny prowadzi z Istebnej przez Koniaków i Jaworzynkę i ponownie do Istebnej. Trasa tego szlaku wynosi ponad 30 km i jest dość trudna, ponieważ wjeżdżamy w góry, a najwyższe na nim wzniesienie ma 849 m.

Jeśli chcemy nim pojechać rowerami, znajmy swoje siły, ponieważ jest to trasa dla średniozaawansowanych rowerzystów. Na pewno nie powinniśmy nim ruszać razem z dziećmi. Mogą zwyczajnie dość szybko opaść z sił.

Co możemy zwiedzić na szlaku rowerowym w Istebnej?

ReklamaSródtekstowy YT PC
Na trasach rowerowych w regionie otaczającym tzw. Trójwieś Beskidzką znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Najważniejsze obiekty turystyczne na tej trasie, w okolicy Istebnej to z pewnością Kościół pw. Dobrego Pasterza w Istebnej, szczyt Złoty Groń – tam mamy okazję podziwiać widoki.  Można również zajrzeć do Galerii Jana Żyrka i nieopodal położonego Kościoła św. Józefa na Mlaskawce.

W Jaworzynce natomiast natrafimy na Muzeum Świerka Istebniańskiego. W tej sympatycznej placówce eksponowanych jest wiele ciekawostek, chociażby związanych z karierą muzyczną tego drzewa. W Karpackim Banku Genów możemy poznać cały proces zbierania nasion świerka z wyselekcjonowanych drzew, rosnących w matecznikach Beskidów Śląskiego i Żywieckiego.

W okolicy Koniakowa warto udać się na dwa punkty widokowe: Koczy Zamek oraz Ochodzitą - najpopularniejsze w tej części Śląska Cieszyńskiego. Możemy również zajrzeć do Centrum Pasterskiego czy do placówki prezentującej znane w całym świecie koronki śląskie.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy