artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie
  fot. Wikipedia Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jesteście w podróży po Śląsku? A chcielibyście obejrzeć...żubry? Tak, to nie pomyłka. W bliskiej odległości od Pszczyny znajdziemy Pokazową Zagrodę Żubrów, otwartą dla turystów. Placówka mieści się na terenie Parku Pszczyńskiego.

To właśnie tu możecie obejrzeć "króla puszczy" w jego naturalnym środowisku - żubry oraz inne zwierzęta można oglądać w pokazowej zagrodzie. Możemy również zapoznać się z ekspozycją prezentującą świat przyrodniczy ziemi pszczyńskiej. Zwiedzanie uatrakcyjnia również ścieżka edukacyjna.

Hodowla żubrów pszczyńskich znajduje się w  „Żubrowisku” w Jankowicach, natomiast na terenie parku pszczyńskiego urządzona została Pokazowa Zagroda Żubrów. Zwierzęta oglądać można z widokowego pomostu (dzięki windzie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych). 

Zobaczymy tu również jelenie, sarny, daniele, muflony, a także kaczki krzyżówki, kazarki rdzawe, łabędzie, bernikle, gęsi łabędzionose oraz dumnie przechadzające się pawie. 

W interesujący i przystępny sposób ze zwyczajami żubrów oraz ich historią w Pszczynie zaznajamia trójwymiarowy film. W sąsiedztwie obiektu znajduje się restauracja.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy