artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Klify w Międzyzdrojach
  fot. wikipedia.org Klify w Międzyzdrojach

Klify w Międzyzdrojach

Klify w Międzyzdrojach koniecznie trzeba obejrzeć. To niepowtarzalne miejsce, stworzone siłami przyrody, zachwyca swoim majestatem i groźnym urokiem. Jeśli więc dotrzecie do wyspy Wolin, koniecznie tu zajrzyjcie. 

Klify na wyspie Wolin rozciągają się na dystansie 15 km. Ciągną się na wschód od Międzyzdrojów, aż do Świętej Kępy. Można je podzielić na dwa odcinki.

Zachodnia część obejmuje obszar pomiędzy Międzyzdrojami a Grodnem. Wschodni natomiast ciągnie się od Grodna do Międzywodzia. Różnią się od siebie wysokością oraz budulcem.

Wolińskie klify są, podobnie jak inne tego typu wybrzeża, to efekt działalności morza oraz lądu. Siły fal morskich, wód opadowych, grawitacji i wiatru powodują nieustanne osypywania się zboczy. Co ciekawe, klify ciągle się cofają. Szacunki wskazują, że brzeg przesuwa się rocznie około jednego metra.

Klify najlepiej oglądać spacerując plażą. Warto również wspiąć się na kilka punktów widokowych na szczytach wzniesień. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantują nam Kawcza Góra, a także Góra Gosań.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy