artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - ACSI
Klify w Międzyzdrojach
  fot. wikipedia.org Klify w Międzyzdrojach

Klify w Międzyzdrojach

Czas czytania 1 minuta

Klify w Międzyzdrojach koniecznie trzeba obejrzeć. To niepowtarzalne miejsce, stworzone siłami przyrody, zachwyca swoim majestatem i groźnym urokiem. Jeśli więc dotrzecie do wyspy Wolin, koniecznie tu zajrzyjcie.

Klify znajdują się na wyspie Wolin i imponująco ciągną się dystansie 15 km. Te wytwory sił przyrody można oglądać praktycznie od Międzyzdrojów do Świętej Kępy. Ze względu na ich budowę i wysokość można je podzielić na dwa odcinki.

Część zlokalizowana bardziej na zachodzie, rozciąga się od Międzyzdrojów do Grodna. Wschodnia część rozciąga się natomiast od Grodna do Międzywodzia.

Patrząc na imponujących rozmiarów strukturę brzegową można się zastanawiać, w jaki sposób klify powstawały. To nic innego jak budująca siła przyrody – efekt działania morza na styku z lądem. Na wybrzeże działają iły fal morskich, wód opadowych oraz grawitacji i wiatru.

 Co ciekawe, warto wiedzieć, że te klify ciągle się cofają. Szacunki wskazują, że brzeg przesuwa się prawie o jeden metr w ciągu roku.

Te wspaniałe dzieło natury najlepiej podziwiać spacerując plażą. Jeśli zaś chcielibyśmy na klify się wspiąć, warto wybrać te miejsca gdzie znajdują się wieże widokowe – czyli Kawcza Góra, a także Góra Gosań.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News