artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Centralny Szlak Rowerowy Roztocza
  fot. pixabay.com Centralny Szlak Rowerowy Roztocza

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza

Czas czytania 4 minuty

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych szlaków rowerowych w Polsce. Jest to trasa o długości ponad 200 km, która prowadzi przez malownicze tereny Roztocza, od Zamościa do Hrubieszowa. Jeśli więc podczas wyprawy kamperem zawsze zabieracie ze sobą rowery, to będzie dla Was idealna propozycja.

Szlak jest przeznaczony dla rowerzystów o różnym stopniu zaawansowania, ponieważ ma różnorodny profil i poziom trudności. Na trasie znajdują się liczne atrakcje przyrodnicze, historyczne i kulturowe, takie jak parki narodowe, rezerwaty przyrody, zabytkowe miasta i wsie, cerkwie i kościoły.

Szlak jest dobrze oznakowany i utrzymany, a wzdłuż niego znajdują się punkty obsługi rowerzystów, gdzie można skorzystać z noclegu, posiłku lub naprawy roweru. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza to idealna propozycja dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury, podziwiając piękno Roztocza i poznając jego historię i kulturę.

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza to jedna z najpiękniejszych i najciekawszych tras rowerowych w Polsce. Prowadzi przez malownicze krajobrazy Roztoczańskiego Parku Narodowego, zabytkowe miasteczka i wsie, a także pozwala poznać bogatą historię i kulturę regionu.

Co warto zwiedzić podczas pokonywania tej trasy?

Zamość: to renesansowe miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które zachwyca swoją architekturą i atmosferą. Zamość jest idealnym miejscem na rozpoczęcie lub zakończenie wycieczki rowerowej po Roztoczu. Można tu podziwiać Rynek Wielki z ratuszem i kolorowymi kamienicami, zwiedzić Zamojską Katedrę i Muzeum Zamojskie, a także odwiedzić Twierdzę Zamość, która była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych.

ReklamaCentralny Szlak Rowerowy Roztocza 1
Zwierzyniec: to urocze miasteczko, położone nad rzeką Wieprz, które stanowi serce Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwierzyniec oferuje wiele atrakcji dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Można tu zobaczyć słynną Polanę Biwakową, gdzie znajduje się pomnik Jana Zamoyskiego i kaplica pw. św. Jana Nepomucena, spacerować po Alei Lipowej, która jest najdłuższym pomnikiem przyrody w Polsce, a także odwiedzić Rezerwat Źródeł Tanwi, gdzie można podziwiać czyste i krystaliczne wody rzeki Tanwi.

Szczebrzeszyn: to małe miasto, znane z popularnej rymowanki Jana Brzechwy "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie". Szczebrzeszyn ma bogatą historię i kulturę, która łączy w sobie wpływy polskie, żydowskie i ukraińskie. Można tu zwiedzić Kościół św. Mikołaja z XIV wieku, który jest najstarszym zabytkiem miasta, Muzeum Regionalne im. Władysława Szafera, gdzie można zapoznać się z historią i tradycją regionu, a także Synagogę z XVII wieku, która jest jedną z nielicznych zachowanych synagog w Polsce.

Susiec: to niewielka wieś, położona w dolinie rzeki Tanwi, która słynie ze swoich malowniczych wodospadów. Susiec jest idealnym miejscem na odpoczynek i relaks w otoczeniu natury. Można tu podziwiać piękno wodospadów Szumy i Mroczki, które są największymi i najbardziej spektakularnymi wodospadami na Roztoczu, spacerować po leśnych ścieżkach i śladach dawnych młynów wodnych, a także skorzystać z oferty agroturystycznej i nocować w przytulnych domkach lub pokojach gościnnych.

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News