artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Półintegra typu instant Dethleffs Just Go

Półintegra typu instant Dethleffs Just Go

Czas czytania 5 minut

W nazwie pojazdu wskazano zarówno jego przeznaczenie, jak i myśl przewodnią designerów z fabryki Dethleffs. Just Go ma za zadanie wprowadzić w świat caravaningu każdego zainteresowanego, a formuła, którą można określić mianem „instant”, zawiera w podstawowym wyposażeniu półintegry wszystko, co potrzebne do przyjemnego spędzania czasu w sezonie 2023. Można też pójść kilka kroków dalej, zgodnie z ofertą producenta na przyszły rok!

Uwagę przyciąga przede wszystkim rozpiętość wersji modelu Just Go. Zaryzykowalibyśmy nawet stwierdzenie, że w każdej z odmian mamy do czynienia z innym kamperem. Okazuje się, że możemy wybierać między pojazdem mieszczącym się w założeniach klasy kompaktowej, czyli o długości 699 cm, aż do nadwozi mierzących 736 cm. Ta rozpiętość pozwala też na różne aranżacje wnętrz, których znajdziemy tutaj 6.
Wróćmy jednak do podstaw, czyli podwoziowej bazy Just Go. Jest nią Ford Transit wyposażony w silnik 2,0 l TDCi Ford EcoBlue spełniający normę Euro 5e, sprzęgnięty z 6-biegową manualną skrzynią biegów. To jednak nie oznacza wcale, że przy takiej konfiguracji będziemy zmuszeni pozostać, ponieważ równolegle z wyborem dodatków strefy mieszkalnej i użytkowej Dethleffs pozostawia nam również do wyboru wszelkie opcje zgodne z katalogowymi propozycjami Forda. Zatem do dyspozycji, wykraczając poza standardową konfigurację półintegry Just Go, będą automatyczna skrzynia biegów czy silnik mocniejszy niż standardowe 130 KM, ale też mnogość elektronicznych asystentów jazdy czy eleganckich chromowanych listewek kabiny. W związku z tym również w części socjalnej, dysponując większym budżetem, można osiągnąć ciekawsze stylistycznie efekty, powiększyć liczbę miejsc do spania ze standardowych 2 do 4 lub 5, instalując opuszczane łóżko w salonie i montując w nim dodatkowe miejsce do spania, dołożyć klimatyzację, jeśli planujemy wyprawy do krajów południowych, albo dodać kompozycję oświetlenia „Light Moments”, zapewniającą wspaniałą atmosferę.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Podstawowa wersja wyposażenia, poza detalami, jest wspólna dla wszystkich modeli serii. Obejmuje jadalnię z kanapą i stołem przymocowanym do ściany, fotele kierowcy i pasażera obite oryginalną tapicerką marki Ford, przedni zderzak w kolorze czarnym, łóżko o wymiarach 190 × 150 cm z regulacją wysokości, materac z „zimnej pianki”, 7-strefowy o grubości 150 mm, z materiału regulującego temperaturę, duży garaż w tylnej części, umożliwiający przewożenie rowerów elektrycznych…
Pakiet Comfort to wspomniany wyższy standard wyposażenia, który można dodatkowo powiększyć o kolejne elementy. Uwagę zwracają przede wszystkim lakierowany zderzak przedni i kanapa w kształcie litery L z wolnostojącym stołem w modelach z łóżkami pojedynczymi. Co dzięki temu zyskujemy? Na krótszej części kanapy można wygodnie ułożyć nogi, jest też więcej miejsca do siedzenia przy stole. W skład pakietu Comfort wchodzi także tapicerka specjalna Salerno, którą obito kanapę, oraz siedzenia kierowcy i pasażera. Warto zwrócić uwagę na powiększenie dostępu światła do części mieszkalnej poprzez dodanie panoramicznej pokrywy dachowej 70 × 50 cm w pomieszczeniu mieszkalnym, okna uchylnego w nadbudowie nad kabiną, okna w drzwiach i w ścianie zabudowy. Wariantów można stworzyć naprawdę sporo, aby dokładniej je poznać, warto zainteresować się katalogiem dostępnych opcji producenta.
Czy jest to pojazd na każde warunki pogodowe? W podstawowej wersji niestety nie, ale można odczytywać to jako walor, dzięki temu Just Go nie będzie posiadał wyposażenia, z którego nie skorzystamy. Po co nam ogrzewany zbiornik szare wody czy izolowane przewody w podłodze, skoro naszym ulubionym kierunkiem wakacyjnym będzie Nicea, Marsylia czy Genua? Tymczasem jednak, będąc miłośnikami Alp Szwajcarskich zimą lub przylądka Nordcap, kupując Just Go, będziemy mogli zainstalować pakiet zimowy „gorące powietrze”. W jego ramach otrzymamy między innymi: izolację zabudowy XPS, ogrzewanie gorącym powietrzem 6 kW z grzałką elektryczną 1,8 kW i bojlerem ciepłej wody z cyfrowym panelem sterowniczym czy właśnie podgrzewane zbiorniki płynów użytkowych zabudowy mieszkalnej.
ReklamaŚródtekstowy 2 ACSI
Posiłki będziemy mogli przygotowywać w kompletnie wyposażonej kuchni, zbudowanej w na planie litery L. Została ona wyposażona w 2-palnikową kuchenkę gazową, duży blat oraz sporej pojemności szuflady. Do dużej chłodziarko-zamrażarki o pojemności 137 l można zamówić piekarnik. Dzięki wysokiej baterii w głębokim zlewozmywaku wygodnie umyjemy nawet duże garnki i patelnie, a szafki podsufitowe z miękkim domykaniem wyposażone zostały w oświetlenie pośrednie.
W świetle obecnej sytuacji ekonomicznej, która determinuje nie tylko plany podróżnicze, ale też dostępność i tempo produkcyjne pojazdów, możliwość określenia wyposażenia podczas zamówienia od zupełnie podstawowego do rozsądnego luksusu wydaje się rozwiązaniem na miarę czasów. Chce się powiedzieć za producentem… Just Go! 

Modele Just Go:

Półintegra typu instant Dethleffs Just Go 3

Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator11.05.20230 zdjęć 7
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News