Reklama
Bilbord - bookingcamper

PREZENTACJE POJAZDÓW

5 miesięcy temu  07.11.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Volkswagen Caddy w wersji „California” [FOTO]

fot. VW

Za nami polska konferencja prasowa, którą Volkswagen zorganizował w wersji „on-line”. Tyczyć się ona miała premiery nowego Volkswagena Caddy. Niestety, pomimo naszych oczekiwań, nie dowiedzieliśmy się niczego na temat wersji „California”. Korzystając więc z materiałów dostępnych na niemieckojęzycznych portalach caravaningowych, zapraszamy na prezentację jednego z najmniejszych kamperów dostępnych na rynku.

Niemieccy dziennikarze zauważają, że na ich rynku pierwszy VW Caddy pojawił się w 2013 roku i od razu zyskał popularność jako wóz rodzinny, dostawczy i minivan. Rynek kamperów i przyczep w Niemczech próżni nie lubi więc szybko pojawiły się przeróżne wariacje związane właśnie z tym modelem Volkswagena. 

Tym razem sam producent postanowił zaprezentować nowego VW Caddy w wersji „California”. Czy mini kamper może jakkolwiek dorównać swoim większym braciom?

Niemieccy dziennikarze portalu promobil.de wyróżnili kilka zalet i wad nowego VW Caddy California.

Plusy:

 • Duże, prawie dwumetrowe, składane łóżko. Lekkie, stabilne a dzięki materacowi z zimnej pianki i płytowej podstawie sprężynowej śpi się całkiem wygodnie. Szerokość: 1,07 m.
 • Nowe łóżko nie wymaga tylnych siedzeń (do tej pory służyły jako oparcie). Wygenerowało to sporo miejsca na bagaże za przednimi siedzeniami. Udało się nawet stworzyć miejsce na dwa krzesełka kempingowe i stolik.
 • Wnęki okienne pomiędzy słupkami C i D zostały wypełnione kieszeniami na „drobnostki”. Torby są zaczepione na siatkach bagażowych, przytrzymywane przez specjalne guziki ukryte pod osłoną. Dzięki temu można się do nich bezproblemowo dostać.
 • Składana kratka okienna do mocowania między oknem a ramą drzwi kierowcy jest standardowym wyposażeniem. Jest solidna i niełatwo ją zniszczyć. W ten sposób możemy zamknąć pojazd i pójść np. do sanitariatów. Dziennikarze wyróżniają też nowy, panoramiczny dach dający niesamowite widoki w nocy.

Minusy:

 • Przednich siedzeń nie można obrócić a standardowego stołu nie ma gdzie zamontować. Jedzenie w środku odpada. Można to zrobić w tylnym namiocie, ale ten należy przedtem zbudować.
 • Caddy California nie ma systemu wodnego. 
 • Caddy California nie posiada lodówki nawet przy zakupie kompaktowego modułu kuchennego.
 • Składanego łóżka nie zainstalujemy w „zwykłym” Caddy - niezbędna jest wersja California.
 • Brak zewnętrznego zasilania oraz drugiej baterii „mieszkalnej”. Na pokładzie nie ma prawie żadnych odbiorników energii więc nie jest to duży problem.

Specjalnością nowego Caddy California jest duży namiot tunelowy, który mocujemy do tylnej klapy. W ten sposób możemy łatwo połączyć najważniejsze cechy kampera i namiotu: dużo przestrzeni mieszkalnej, ale z łóżkiem, które znajduje się w pojeździe a nie na ziemi.

Wspomniany panoramiczny dach ma aż 1,40 m2 powierzchni. Można je przyciemnić, podobnie jak wszystkie inne okna w mini-kamperze. Kuchnię możemy opcjonalnie przymocować do lewej ściany bagażnika na łóżkiem. Jeżeli tylna klapa jest otwarta, możemy ją wówczas wyciągnąć. 

VW Caddy - niezłe auto

Od zawsze Volkswagen Caddy był autem uniwersalnym. To nie zmieniło się również w jego piątej odsłonie. Ma 1,86 m szerokości i 4,5 m długości. Wersja „Caddy Maxi” posiada przestrzeń ładunkową rzędu aż 4m3.  Nowe Caddy możemy zamówić z otwieranym jednym bądź dwoma bokami. W wersji „Caddy Furgon” zastąpiono sztywną oś z resorami piórowymi na poczet nowej osi skrętnej ze sprężynami baryłkowymi. 

Opcjonalnie nowe Caddy możemy zamówić z cyfrowym kokpitem, który posiada 10-calowy ekran multimedialny. Zamiast przycisków i pokręteł, w przyszłości znajdziemy tam dotykowe elementy. 

Co w gamie silnikowej? Jednostki wysokoprężne o mocy od 75 do 122 KM, jeden silnik benzynowy (TSI 116 KM) oraz wersja na gaz ziemny TGI (130 KM). W wersji „California” będą dostępne tylko jednostki wysokoprężne. Opcja: napęd na wszystkie koła (4MOTION).

Nowy Volkswagen Caddy California, jak słusznie zauważają niemieccy dziennikarze, może być więc zarówno autem rodzinnym, niezłym holownikiem przyczepy kempingowej jak i udanym pojazdem kempingowym. 

PS. Volkswagen Caddy California będzie produkowany w Polsce w fabryce Volkswagen Poznań. 

GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen Caddy w wersji „California” [FOTO]
Volkswagen Caddy w wersji „California” [FOTO]
Volkswagen Caddy w wersji „California” [FOTO]
Volkswagen Caddy w wersji „California” [FOTO]
Volkswagen Caddy w wersji „California” [FOTO]
Volkswagen Caddy w wersji „California” [FOTO]

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony