ReklamaBilbord - CSP 2020 31.08-05.10 Sebastian Bartek

DOBRZE WIEDZIEĆ

NASZE ROZMOWY

ponad rok temu  17.10.2018, ~ Administrator   

Z Hansem Striewskim spotkaliśmy się przy udziale Ryszarda Smolicza, wieloletniego przyjaciela rodziny Striewskich. Na zdjęciu od lewej: Sebastian Klauz (Polski Caravaning), Ryszard Smolicz i Hans Striewski.

Z Hansem Striewskim spotkaliśmy się przy udziale Ryszarda Smolicza, wieloletniego przyjaciela rodziny Striewskich. Na zdjęciu od lewej: Sebastian Klauz (Polski Caravaning), Ryszard Smolicz i Hans Striewski.

Markę Hobby znają wszyscy. Nie wszyscy mogą znać natomiast Hansa Striewskiego, którego brat – Harald – założył firmę i zarządza nią po dziś dzień. Mieliśmy niedawno okazję porozmawiać z Hansem i choć nie była to długa rozmowa, udało nam się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy.

Jak się nietrudno domyśleć, Hans to caravaningowiec. Co roku otrzymuje od Hobby kampera, podróżując do Afryki, Maroko i po Europie. W planach ma również podróż po Polsce, skąd się zresztą wywodzi (stąd polskobrzmiące nazwisko).

W świat caravaningu wciągnął go brat. Zanim dołączył u jego boku do Hobby, 15 lat pracował jako mechanik samolotowy w Lufthansie.

– Był rok 1967, kiedy brat ściągnął mnie do Niemiec. Właśnie wtedy rozpoczęła się moja przygoda z Hobby – wspomina. – 30 lat byłem dyrektorem fabryki Hobby.

Urodził się w Protawie. Zawsze chętnie wraca do Polski, uznając nasz kraj za idealne miejsce do wypoczynku. Co ciekawe, Hans Striewski prowadzi w Polsce działalność charytatywną – dary ze zbiórek dla biednych rodzin przekazuje Caritasowi.

Polskę bardzo chętnie odwiedziłby również brat Hansa, ale... trudno znaleźć mu na to czas (choć bracia mają w planach wspólną podróż do naszego kraju, prawdopodobnie jeszcze w tym roku). Nic dziwnego, wszak Harald stoi na czele prawdziwego caravaningowego imperium. Jest nie tylko właścicielem marki Hobby, ale i fabryki (i marki) Fendt i cynkowni w Rendsburgu.

– To są dobre czasy dla Hobby, zresztą zawsze były – zwraca uwagę Hans. – Hobby nigdy nie pożyczało pieniędzy z banku, wszystko robiło ze swoich. Owszem, były lata lepsze i gorsze. Do słabszych należał rok 2015, ale już 2016 jest znowu bardzo dobry.

Artykuł pochodzi z numeru 2(71) 2016 Polskiego Caravaningu

GALERIA ZDJĘĆ

Hans Striewski

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony