ReklamaBilbord - CSP 2020 31.08-05.10 Sebastian Bartek

TARGI

ponad rok temu  20.12.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Miejsce: Messe Stuttgart, Niemcy

Data rozpoczęcia: 12.01.2019

Data zakończenia: 20.01.2019

Już w styczniu startują targi CMT 2019 - święto kamperów!

Przepiękna, austriacka Karyntia jest regionem partnerskim targów CMT 2019

Święta, Nowy Rok i… już można rozpocząć odliczanie do CMT 2019. Targi caravaningowo-podróżnicze w niemieckim Stuttgarcie są jednymi z największych w Europie, ale są też z pewnością najważniejsze dla całej branży. To właśnie tam odbywają się premiery i pokazy nowych modeli przyczep, kamperów i akcesoriów. Podczas przyszłorocznej edycji organizatorzy planują wprowadzić dość sporo zmian.

Trudno w to uwierzyć, ale targi CMT „napisały” już ponad 50-letnią historię i dziś z pewnością nie są wydarzeniem stricte przeznaczonym dla rynku niemieckiego. Do Stuttgartu zjeżdżają się dziennikarze i goście z całej Europy by śledzić wszelakie nowinki z ciągle rosnącego świata caravaningu. 

51. edycja targów ma nosić łatkę „zmiany”. 

To, co robimy dobrze zrobimy jeszcze lepiej plus dodamy do tego nowe atrakcje - zapowiada lider zespołu CMT Alexander Ege.

W 2018 roku, z okazji 50-lecia CMT, po raz pierwszy targi zajęły wszystkie 10 hal wystawowych. Tym samym zwiększono powierzchnię wystawienniczą do 120 tysięcy metrów kwadratowych! Ta tendencja jest zachowana również podczas edycji 2019. Co nas czeka?

 • Hala 1 - tutaj producenci pokażą swoje nowe produkty. Uwaga skupiona będzie na caravaningu i „mobilności na wakacjach”
 • Hala 2 - cała hala poświęcona jest markom Knaus/Tabbert 
 • Hala 3 - tu znajdziemy producentów pojazdów premium, kosztujących nierzadko kilka milionów euro
 • Hala 5 - kolejni producenci kamperów i przyczep
 • Hala 7 - tutaj swoje kroki powinni skierować fani mniejszych kamper-vanów
 • Hala 9 - przede wszystkim akcesoria plus duża wystawa regionu partnerskiego targów - Karyntii (Austria)
 • Hala 10 - od 17 do 20 stycznia zaprezentują się tu domki mobilne równolegle do targów Golf&Wellness Holidays

Dodatkowo halą 1 oraz 5 powinni zainteresować się fani szeroko pojętego off-roadu - tam staną pojazdy terenowe i ekspedycyjne. A co się z nimi wiąże? Oczywiście namioty dachowe oraz składane, lekkie i terenowe przyczepy namiotowe.

Hala 7, jak zapowiada Alexander Ege, poświęcona będzie „van life” i to tam zaprezentują się firmy, których produkty pozwolą w prosty sposób przekształcić vany w kamper-vany. Część tego typu systemów modułowych pokazywaliśmy na naszych łamach (zarówno magazynu jak i portalu) i cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Największy handel akcesoriami w Niemczech

Takie marki jak Alpine, Blaupunkt, Kenwood czy Pioneer znajdziemy w dziale akcesoriów w hali numer 9. Tam też znajdziemy gigantyczną przestrzeń (10 tysięcy m2) dla tych, którzy szukają akcesoriów do swoich kamperów i przyczep. Tam również znajdziemy szeroką gamę namiotów, które można będzie przetestować „w prawdziwych warunkach zewnętrznych”. 

Nowość: „Holiday Homes”

Co można tłumaczyć jako „domki wakacyjne” lub „domki mobilne”, część caravaningu, która ciągle zyskuje na sile (również w Polsce za sprawą rodzimych producentów). Dla nich będzie przeznaczona cała hala numer 10. Wyobrażacie sobie mieć domek letniskowy z… sauną w środku? I to wszystko za całkiem rozsądne pieniądze! Oferta, która zostanie tam zaprezentowana skierowana jest również do operatorów kempingów i szeroko pojętych „profesjonalistów z branży turystycznej”. 

Mówiąc krótko: będzie się działo. Jeżeli możecie przyjechać tylko na jedne targi, wybierzcie CMT w Stuttgarcie. Na pewno warto!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony