artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Park dinozaurów w Krasiejowie na Opolszczyźnie.
  fot. Wikipedia Park dinozaurów w Krasiejowie na Opolszczyźnie.

JuraPark Krasiejów

JuraPark to miejsce w niewielkim Krasiejowie na Opolszczyźnie, gdzie dzieci nie tylko mogą poznać wielkie, prehistoryczne gady, ale również wspaniale się bawić. Zresztą park oferuje wiele atrakcji dla całych rodzin. 

Obiekt położony jest na trasie Wrocław - Opole. Obiekt może zachwycać swoim rozmachem i różnorodnością. 

JuraPark Krasiejów postawił sobie za cel popularyzację wiedzy z zakresu paleontologii i robi to w sposób ciekawy, przyjazny, profesjonalny i przede wszystkim niepowtarzalny.

Co ciekawe, na terenie parku znajdziemy czynne wykopaliska, które można odwiedzić. To właśnie tu odnaleziono kości wielkich gadów i innych zwierząt sprzed 230 milionów. Prawdziwa prehistoria jest więc tu praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Najbardziej znanymi, eksponowanymi tu skamieniałościami są liczne elementy kostne należące do bardzo blisko spokrewnionego z dinozaurami – silezaura.

Atrakcje JuraParku w Krasiejowie to: ścieżka z dinozaurami, Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny, Prehistoryczne Oceanarium, Park Rozrywki oraz multimedialne muzeum Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

Efektowne i gigantyczne dinozaury w Krasiejowie ustawione są wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W Parku zobaczyć można ponad 250 modeli dinozaurów naturalnej wielkości, tym samym jest to największy park dinozaurów w całej Europie.

Największe modele dinozaurów w Krasiejowie mają nawet 60 metrów długości (amficelias) albo 18 metrów wysokości (brachiozaury).

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy