ReklamaA1 - PRENUMERATA

PREZENTACJE POJAZDÓW

PODRÓŻE

8 miesięcy temu  27.07.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Jedziemy kamperem na Sunrise Festival 2018!

fot. Sebastian Kowal

Caravaning, kampery i przyczepy kempingowe kojarzą się przede wszystkim z osobami dojrzalszymi, którzy pragną wypoczywać w ciszy i spokoju na łonie natury. Troszeczkę na przekór i troszeczkę po to, by pokazać również młodym osobom zalety posiadania kampera, postanowiliśmy zabrać taki pojazd na wyjątkową (nawet na skalę europejską) imprezę, która właśnie rozpoczyna się w Kołobrzegu - Sunrise Festival 2018! 

Caravaning to wolność, nieskrępowana wolność podróżowania, która (chyba nieco z „automatu”) została przypisana dla ludzi dorosłych, dojrzałych. A co z młodymi? Przecież dla nich wycieczka kamperem to również świetna przygoda zwłaszcza, że ta grupa wiekowa jest w stanie na wiele nieco mniej komfortowych rozwiązań przymknąć oko. W końcu kto nigdy nie spał w samochodzie po udanej imprezie nad morzem, niech pierwszy rzuci kamieniem. :)

Idealna okazja, by zaprezentować caravaning młodym osobom nadarzyła się właściwie sama. Kilka miesięcy temu młodsza część naszej redakcji postanowiła udać się do Kołobrzegu na Sunrise Festival 2018 - największy w Polsce festiwal muzyki elektronicznej. Bilety wstępu problemem nie były, ale już wynajęcie jakiegokolwiek apartamentu lub pokoju graniczyło z cudem. Te oferty, które widniały jako dostępne, były bardzo drogie a to, jak powszechnie wiadomo, nie jest „na rękę” młodym ludziom, którzy mają ograniczony budżet.

Wpadliśmy na pomysł: „dlaczego nie pojedziemy kamperem”? Nie szukaliśmy pojazdu drogiego i dużego. Wybór padł od razu na vana, którym łatwo się ustawimy w dowolnym miejscu Kołobrzegu i którym stosunkowo dynamicznie przejedziemy z miejsca zamieszkania do punktu docelowego.

Po kilku telefonach, wybór padł na firmę Balcamp, która jest naszym Czytelnikom doskonale znana. Otrzymaliśmy kamper-vana, 4-osobowego, na bazie Mercedesa Sprintera. Sama kolorystyka nawiązuje bezpośrednio właśnie do ludzi młodych - w środku tapicerka jest „wściekle czerwona” i doskonale pasuje do czerni pokrywającej auto z zewnątrz.

Na pokładzie dostępne są dwa, dwuosobowe łóżka, duża lodówka, ogrzewanie, kuchenka gazowa - jednym słowem wszystko to, co będzie nam potrzebne na takim wyjeździe. Do tego mocny silnik o mocy 163 KM i stosunkowo mała waga, więc na pokład możemy wziąć sporą liczbę bagaży. Auto, dzięki opływowej sylwetce, charakteryzuje się niewielkim zapotrzebowaniem na paliwo. Jednym słowem: będzie ekonomicznie!

Na pokład zabieramy 4 osoby, więc koszt wynajęcia pojazdu dzielimy przez 4. Z naszych rachunków wynika, że to najlepsza (i najtańsza) opcja pobytu w Kołobrzegu podczas Sunrise Festival 2018. 

Na naszym facebookowym profilu spodziewajcie się dużej ilości relacji pokazujących nie tylko sam festiwal, ale również naszego kampera. 

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

 • 16
  ZADOWOLONY
 • 6
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony