artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - dethleffs 12.04-31.05 Sebastian

Jak przebiegał 6. Świdnicki Zlot Caravaningowy?

Czas czytania 4 minuty

6. Świdnicki Zlot Caravaningowy odbył się w dniach 03-15.08.2013 r. na Campingu Świdnica nr 231.

6. Świdnicki Zlot Caravaningowy odbył się w dniach 03-15.08.2013 r. na Campingu Świdnica nr 231.

Podczas uroczystości oficjalnego otwarcia zlotu, oprócz załóg reprezentujących Polskie Kluby Caravaningowe z Kalisza, Łodzi, Wrocławia, Świdnicy, Wodzisławia, Niewiadówka, Radomia, Poznania, Warszawy, a także turystów indywidualnych z Legnicy, Lublina, Gorzowa, Leszna, uczestniczyły także załogi z Niemiec, Belgi i Holandii.
Każda załoga otrzymała identyfikator uczestnika zlotu wraz z materiałami informacyjnymi o Świdnicy i Powiecie Świdnickim, Wrocławiu i Dolnym Śląsku, a które pozyskane zostały z Urzędu Miasta i Gminy Świdnica, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Strzegom i Żarów, Urzędu Miasta Wrocław, Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Oficjalne otwarcie zlotu odbyło się dnia 05.08.2013 r. o godz. 17:00.

Władze na imprezie
W imieniu organizatorów zlotu (Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Camping Caravaning Klub Świdnica) gości obecnych na otwarciu przywitali: Bronisław Bienkiewicz, który pełnił obowiązki Komandora Zlotu oraz Jan Czałkiewicz – po. Dyrektor ŚOSIR.
Patronat Honorowy nad zlotem sprawował Prezydent Miasta Świdnica Pan Wojciech Murdzek, który dokonał uroczystego otwarcia zlotu.
Zarząd Okręgu Dolnośląskiego Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu reprezentował Andrzej Zapał – Honorowy Wiceprezes Zarządu.

ReklamaJak przebiegał 6. Świdnicki Zlot Caravaningowy? 1
Po uroczystości otwarcia uczestnicy zlotu biesiadowali przy grillu, napojach i muzyce.

Bogaty program
Tak jak to przewidywał program zlotu, w następnych dniach odbyły się:
- piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście i zwiedzanie zabytków Świdnicy;
- wyjazd do Wrocławia i zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego i Etnograficznego oraz Hali Stulecia;
- wyjazdy indywidualne i piesze wycieczki: na Górę Ślęza, do Muzeum Broni w Witoszowie, na Festiwal Folkloru w Strzegomiu, do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, na Zamek Książ, Sztolnie w Walimiu i Osówce.

Szczególnym zainteresowaniem wśród młodszej części uczestników zlotu cieszył się pokaz ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy, który zaprezentowany został na basenie przez Ratowników WOPR.

Dnia 10.08.2013 r. o godz. 14:00 odbyła się ceremonia zakończenia zlotu połączona z wręczeniem podziękowań za udział w zlocie od Prezydenta Miasta dla uczestników zlotu, wręczeniem upominków dla dzieci i młodzieży za udział w  rywalizacji sprawnościowej oraz konkursie na temat wiedzy o Świdnicy i Powiecie Świdnickim, walorach turystycznych i gospodarczych.
W imieniu organizatorów zakończenie zlotu obsługiwał Bronisław Bienkiewicz.

Przyszłościowo
W dniach 13–15.08.2013 r. Camping gościł delegację Komitetu Europa Rally w osobach: DINY DE JONG (Sekretarz Komitetu), KEES SPLINT (Wiceprezydent Komitetu) i HANSPETER HILTBRAND (Członek Komitetu). Przedstawiciele Komitetu Europa Rally dokonali inspekcji Campingu oraz pozostałych terenów OSIR. Pobyt połączony był także ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych Świdnicy oraz wyjazdem do Muzeum Motoryzacji i Górnictwa w Wałbrzychu.
ReklamaJak przebiegał 6. Świdnicki Zlot Caravaningowy? 2
Wizyta przedstawicieli Komitetu Europa Rally zakończyła się podpisaniem umowy o organizacji Europejskiego Zlotu Caravaningowego w Świdnicy w 2015 r.

Tekst i zdj.: Bronisław Bienkiewicz, Komandor Zlotu



25.09.2013 zdjęć 7
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News