Reklama
bilboard - Mazury24.eu
ReklamaA1 - PRENUMERATA

PODRÓŻE

ponad rok temu  05.07.2018, ~ Rafał Dobrowolski   

Data rozpoczęcia: 25.07.2018

Data zakończenia: 29.07.2018

10. edycja URBAN HIGHLINE FESTIVAL

mat. Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin-Marketing Miasta

Urban Highline Festival podczas Carnavalu Sztukmistrzów to największa tego typu impreza na świecie. W tamtym roku do Lublina przyjechało ponad 300 slacklinerów z całego świata, w tegorocznej jubileuszowej edycji do Lublina zawita rekordowa liczba gości. Nad miastem zawiśnie 19 taśm, na których zaprezentują się sportowcy z ponad 20 krajów.

Urban Highline Festival to jeden z pierwszych tego typu festiwali, który odbywa się w przestrzeni miejskiej, a nie wysoko w górach, jak to bywa przy takich imprezach. Lublin na kilka dni zamienia się w stolicę slacklinerów – taśmy, po których przechadzają się, zostaną rozwieszone na Starym Mieście, m.in. pomiędzy: Trybunałem a kamienicami, Bramą Krakowską a Ratuszem oraz najsłynniejsza, zwana przez uczestników „Church Line” pomiędzy Wieżą Trynitarską a Katedrą Lubelską. Najdłuższe i najwyżej zawieszone taśmy zamieszczone zostaną między wieżowcami przy ulicy Wieniawskiej. Przenosząc festiwal w przestrzeń zurbanizowaną, organizatorzy nawiązują do postaci Jaszy Mazura, bohatera książki Isaaca Singera „Sztukmistrz z Lublina”.

Highline w przestrzeni miejskiej jest wyjątkową atrakcją zarówno dla uczestników, jak i widzów. Sportowcy tworzą niesamowity klimat, prezentując na taśmach swoje umiejętności, a turyści i mieszkańcy Lublina mają niepowtarzalną okazję do podziwiania ich z idealnej do tego pespektywy. Dodatkowo slacklinerzy podczas występów rywalizują ze sobą w ramach gry „Highline Royal Ramble” rozgrywającej się pomiędzy dwiema osobami i polegającej na jak najdłuższym utrzymaniu się na taśmie i zrzuceniu z niej przeciwnika.

Urban Higline Festival to także wieczorne prelekcje slacklinerów dotyczące ich życia oraz warsztaty, dzięki którym każdy może nauczyć się chodzenia po linie!

W tym roku do Lublina zawitają m.in. tacy goście jak:

Friedi Kuhne – Niemcy – jedna z największych gwiazd światowego highliningu, człowiek specjalizujący się w trickach na bardzo długich taśmach highline, rekordzista świata we free solo (przejście bez zabezpieczenia), autor wielu nowoczesnych ewolucji na taśmach do highline.

Pablo Signoret - Francja - kolejna gwiazda młodego pokolenia, absolutny talent ostatnich lat. Do tej pory niepobity rekordzista świata w highline – przeszedł odległość jednej mili! Potrafi robić niesamowite rzeczy na taśmach rodeo i słynie z ogromnego uśmiechu.

Lukas Cerny & Michal Pirek – Czechy – najbardziej znany duet tricklinowy w Europie, występują praktycznie codziennie w innym miejscu zostawiając za sobą wielkie wrażenie wśród publiczności.

Can Sahin – Turcja – kolejny przedstawiciel ludzi, który porywa trickami, robiąc je na długich taśmach, współorganizator Turkish Highline Carnival, znany z tego, że gdzie się nie znajdzie, tam staje na rękach.

Organizatorzy wydarzenia

Warsztaty Kultury i Urząd Miasta Lublin

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony