artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Samolot Elvisa Presleya zostanie przerobiony na kampera
  fot. Courtesy of Mecum Auctions

Samolot Elvisa Presleya zostanie przerobiony na kampera

Czas czytania 1 minuta

Po 40 latach niszczenia na lotnisku w Nowym Meksyku odrzutowiec Lockheed Jetstar, który służył Elvisowi Presleyowi w ostatnich miesiącach jego życia, trafił w ręce youtubera Jamesa Webba. Specjalizujący się w odkupywaniu porzuconych samolotów, remontowaniu ich i odsprzedawaniu z zyskiem Webb zamierza przerobić maszynę w... luksusowego kampera, w którym fani Króla będą mogli wykupić nocleg.

Odrzutowiec od dłuższego czasu był niezdatny do latania. Przed laty wymontowano z niego wszystkie silniki, ma też wybrakowany kokpit. W takim stanie przetransportowany został na Florydę, do warsztatu nowego właściciela. Webb zamierza osadzić samolot na podwoziu samochodu turystycznego, a zbędne elementy, jak choćby skrzydła – sprzedać. Proces przemiany można śledzić na youtubowym kanale Jimmys World. 

Plan jest taki, aby jak najwięcej zachować z oryginalnego wnętrza samolotu, które utrzymane jest w iście królewskiej czerwieni. Podobno zaprojektował je sam Elvis.

Dodajmy, że legendarny muzyk kupił samolot w 1976 roku, czyli rok przed śmiercią. Zapłacił za niego 840 tys. dolarów. 260 tys. dolarów natomiast dał za niego James Webb.


Krzysztof Dulny 17.03.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News