artykuły

nasze-testyNASZE TESTY
ReklamaBilbord volkswagen 19.05-18.06 Jakub
Dethleffs Trend T7057EB - nasz test. Sprawdzamy zimowe miejscówki
  fot. R. Dobrowolski

Dethleffs Trend T7057EB - nasz test. Sprawdzamy zimowe miejscówki

Z każdym dniem odkrywamy kolejne zdobycze arktycznej wersji kampera. Dethleffs Trend T7057EB od firmy Wadowscy Campery skrywa wiele ponadstandardowego wyposażenia. 

Jak sprawdza się testowany model na czas podróży przerywanej postojami?

10 litrów na setkę 

130 km/h na autostradzie, dynamiczne ruszanie spod świateł... Kamperem rozpoczęliśmy nasz test ze średnim apetytem na paliwo rzędu 11 litrów. Tyle że w pełni korzystając z mocy silnika. Gdy pohamować pokusy i ograniczyć prędkość do 110 km/h to spalanie spada do ok. 9,5 litra. Póki co na dystansie 800 km odnotowujemy średnio 10 litrów na każde sto kilometrów.

Jest cicho, ale...

Satysfakcję z ekonomicznej jazdy psują nieco wrażenia akustyczne. Źródłem hałasu są przede wszystkim rolety w drzwiach szoferki. Te marki REMIS wpadają w wibracje, a irytujący hałas pogarsza słabe naszym zdaniem wygłuszenie stopnia wejściowego do zabudowy. Każdy przejazd przez kałużę czy odcinek posypany solą drogową sygnalizowany jest nader wyraźnie. A szkoda, bo niespecjalnie odczuwamy fakt, że poruszamy się na zimowym, więc raczej głośniejszym ogumieniu. W testowanym egzemplarzu na oponach Nokian WRC.

Powyższe niedociągnięcia ratuje system audio marki Jehnert. Ten usatysfakcjonuje prawdziwych melomanów.  Więcej naszych wrażeń w kolejnych doniesieniach. Tymczasem garść informacji z pobytu na Słowacji.

Pod samym Chopokiem

Możliwości biwakowania czy podłączenia do prądu są ograniczone. 

Ośrodek Jasna nie oferuje miejsc dedykowanych kamperom ani gniazdek zasilania prądem. Nasza załoga biwakowała pod samym wyciągiem na parkingu P1 dla samochodów osobowych w Jasnej. Na parking warto przyjechać bardzo wcześnie rano lub pod wieczór aby znaleźć miejsce. Obsługa parkingu odradzała jednak nocowanie, przestrzegając przed Policją i sugerowała parking P5 przeznaczony dla autobusów, przyczep i ciężarówek, oddalony od ośrodka ok. 7km.

Nie spotkały nas jakiekolwiek nieprzyjemności. Podłączenie do prądu można uzgodnić w jednym z hoteli jednak wszystko zależy od polityki danego hotelu lub ludzkiej życzliwości.

Szału nie ma 

Dla osób poszukujących campingu pod Chopokiem nie mamy dobrych wieści. Położony ok. 10 km od Jasnej Camping Bistrina niestety nie jest całoroczny. Podobnie jak nieco dalej położony Mara Camping w miejscowości Liptovsky Trnovec.  Istnieje jednak możliwość zakwaterowania w resorcie Villa Betula w odległości ok 30km od Jasnej, skąd jest z kolei bliżej do aquaparków Tatralandia i Besenova niż do Jasnej. O miejscach przyjaznych kamperom zimą pisaliśmy m.in. w artykule https://polskicaravaning.pl/artykuly/kamperem-na-narty-gdzie-lista-miejsc,53536


Rafał Dobrowolski20.01.20201 zdjęć 6