Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-21.06 Sebastian

PRZEPISY PRAWNE

9 miesięcy temu  13.06.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Zaoszczędzimy na OC? Propozycja czasowego wycofania pojazdu z ruchu

Kampera będzie można wyłączyć z ruchu na okres od 3 do 12 miesięcy, ale tylko co 3 lata

Kamper to w większości przypadków pojazd, którego używamy tylko w określonych miesiącach w przeciągu całego roku. Wypożyczalnie, przynajmniej te działające na terenie naszego kraju, często również oferują swoje usługi tylko w okresie np. od marca do października. A co z obowiązkowym ubezpieczeniem OC? Te trzeba płacić cały rok. Ministerstwo Infrastruktury zamierza jednak wprowadzić zmiany, które pozwolą na czasowe wycofanie pojazdu z ruchu. W tym czasie nie będziemy musieli płacić obowiązkowego ubezpieczenia.

To świetna wiadomość dla wszystkich posiadaczy i firm zajmujących się szeroko pojętymi autami turystycznymi. Przepisy, które proponuje Ministerstwo zakładają możliwość wycofania z ruchu pojazdu na okres od 3 do nawet 12 miesięcy. Gdzie jest „haczyk”? O taką możliwość będzie można zabiegać tylko co trzy lata. Co więcej, ponowne przywrócenie do ruchu będzie wiązać się z dodatkowym badaniem technicznym co w oczywisty sposób wpłynie na koszty utrzymania pojazdu. Dobra wiadomość jest taka, że Ministerstwo Cyfryzacji chce maksymalnie uprościć ten proces i wyłączyć wszelakie „papierowe” zaświadczenia. 

To są oczywiście tylko plany. Jak przepisy zmienią się w praktyce, zobaczymy w przyszłości. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 4
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 5
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ j23 3 9 miesięcy temuocena: 100%  moim zdaniem kamper jako "pojazd specjalny " juz od jakiegos czasu mozna czasowo wycowywać z ruchu . Kosztuje to 80zl + pare zlotych depozyt tablic w urzedzie . Podobnie jak autobusty czy ciezarowki . Nie wiem dlaczego mało kto o tym pisze
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Michał 2 9 miesięcy temu W telefonie też kupisz ubezpieczenie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Fiacior 1 9 miesięcy temu No tak i znowu ten "haczyk" zaoszczędze 150zł na OC, a potem zapłacę 100zł za przegląd... Brak słów... śmiech na sali.......
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony