artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Zoo Safari w Borysewie.
  fot. Wikipedia Zoo Safari w Borysewie.

Zoo Safari Borysew

Niezwykłe miejsce dla wszystkich miłośników przyrody, a w szczególności zwierząt. Jeżeli podróżujecie kamperem niedaleko Łodzi, koniecznie zajrzyjcie do miejscowości Borysewo, gdzie funkcjonuje niezwykły ogród zoologiczny. Zobaczycie tu zwierzęta, jakich nie posiadają inne tego typu placówki w Polsce.

Warto wiedzieć, że w 2017 roku Ogród Zoologiczny w Borysewie otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej – Najlepszy Produkt Turystyczny. Ze względu na to warto odwiedzić to miejsce, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Ogród zoologiczny w Borysewie jest całkiem młodą tego typu placówką, ponieważ została otwarta zaledwie w sierpniu 2008 roku. W tym samym roku, właśnie w tym ogrodzie, urodził się pierwszy w Polsce osioł Poitou. Natomiast rok później sprowadzono białe tygrysy bengalskie.

Później było jeszcze ciekawiej. Do ogrodu zoologicznego w Borysewie przybyło sporo egzotycznych zwierząt. Pojawiły się białe lwy afrykańskie, żyrafy siatkowane, serwale, oryksy szablorogie, tamaryny białoczube, tamaryny złotorękie, mary patagońskie, bawoły indyjskie, białe wilki polarne, pumy, warany papuaskie oraz psy dingo.

Ogród w Borysewie nie pozostawał jednak na laurach i już w 2011 sprowadzono tu pierwszego w Polsce białego lwa afrykańskiego - samca o imieniu Sahim. Ciekawostką jest fakt, że placówka w Borysewie to jeden z nielicznych ośrodków tego typu w całej Europie, gdzie w warunkach wiwaryjnych udało się rozmnożyć te dzikie, wspaniałe koty.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Jeśli podróżujecie kamperem z dziećmi, mali podróżnicy będą tu zachwyceni. W placówce w Borysewie niedaleko Łodzi funkcjonuje bowiem Mini Zoo. Dzieci mogą tu pogłaskać, nakarmić, pobawić się z wieloma, przyjaznymi ludziom zwierząt.

To jednak nie wszystko. Młodzi goście będą mogli również skorzystać z przejażdżki na kucyku.

Warto również odwiedzić – skierowaną do dzieci – Figlarnię. To wspaniałe miejsce zabaw ze zjeżdżalniami, piłeczkowym basenem i gigantycznym żółwiem do wspinania.

Ogród Zoologiczny w Borysewie jest otwarty przez cały rok. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjała pieszym spacerom po terenie, zawsze można zwiedzać ZOO z pokładu specjalnej kolejki.

Mamy nadzieję, że to miejsce na tyle Was zaciekawiło, że postanowicie podczas podróży kamperem po centralnej Polsce przyjechać również do tego miejsca. Zoo Safari Borysew znajduje się w niewielkim Borysewie koło Poddębic. Dotrzecie tu drogą nr 72 z Łodzi lub Uniejowa. W bliskiej odległości znajduje się także autostrada A2.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy