artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Zoo Safari w Borysewie.
  fot. Wikipedia Zoo Safari w Borysewie.

Zoo Safari Borysew

Ogród zoologiczny w Borysewie niedaleko Łodzi powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy zwierząt i przyrody, którzy podróżują po ziemi łódzkiej. W 2017 roku Zoo w Borysewie otrzymało certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej – Najlepszy Produkt Turystyczny.

Ogród zoologiczny otwarto w sierpniu 2008 roku. W tym samym roku urodził się tu pierwszy w Polsce osioł Poitou, a w 2009 roku sprowadzono białe tygrysy bengalskie. W kolejnych latach do ogrodu w Borysewie trafiło wiele egzotycznych zwierząt, w tym m.in. białe lwy afrykańskie, żyrafy siatkowane, serwale, oryksy szablorogie, tamaryny białoczube, tamaryny złotorękie, mary patagońskie, bawoły indyjskie, białe wilki polarne, pumy, warany papuaskie oraz psy dingo.

W 2011 roku sprowadzono do ogrodu w Borysewie pierwszego w Polsce białego lwa afrykańskiego, samca o imieniu Sahim.

Ogród zoologiczny jest jednym z nielicznych miejsc w Europie oraz pierwszym w Polsce, gdzie w warunkach wiwaryjnych udaje się rozmnożyć te koty. 

Dla tych, którzy lubią bardzo bliski kontakt z naturą otwarte jest Mini Zoo, gdzie można pogłaskać i nakarmić zaprzyjaźnione gatunki.

Najmłodsi na pewno nie odpuszczą sobie przejażdżki na kucyku szetlandzkim, a przystanek w Figlarni- magicznej krainie zabaw ze zjeżdżalniami, piłeczkowym basenem i gigantycznym żółwiem do wspinania to oczywista oczywistość. Zoo jest otwarte przez cały rok, a jeśli pogoda trochę nie dopisuje można je zwiedzić z pokładu ZOO kolejki.

Zoo Safari Borysew znajduje się w niewielkim Borysewie koło Poddębic. Dojedziesz tu drogą nr 72 z Łodzi lub Uniejowa, dość blisko stąd również do autostrady A2. 

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy