artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim
  fot. Wikipedia Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim

Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim

Czas czytania 2 minuty

Województwo lubuskie obfituje w wiele ciekawych miast i zabytków. Warto jednak zajrzeć również do mniejszych miejscowości, aby odkryć prawdziwe „perełki” tego regionu. Jeśli lubicie historię, zamki, rycerzy koniecznie zajrzyjcie do Łagowa Lubuskiego. Tam wznosi się twierdza Zakonu Joannitów.

Zamek Joannitów wybudowano w 1350 roku na przesmyku dwóch jezior – Trześniowskiego i Łagowskiego, co miało wzmocnić walory obronne tej twierdzy. Obiekt robił i nadal robi kolosalne wrażenie. Joannici wybudowali tu czworoboczny zamek o wysokości aż 12 metrów, otoczony murami i wzmocniony 24 metrową wieżą.

Obiekt, przez wieki, był wielokrotnie modernizowany. Do naszych czasów dotrwała jego wersja z XVII wieku, z renesansowym dziedzińcem w środku. Nadal jednak ostała się średniowieczna wieża warowna – symbol dawnej świetności Zakonu Joannitów.

Zamek jest udostępniony turystom, a z wieży zamkowej rozciąga się wspaniały widok na panoramę przyrody tego miejsca.

Jeśli chcielibyście poczuć „ducha dawnych wieków” i pomieszkać na zamku – nie ma z tym problemu. Pełni on obecnie funkcję hotelu, w którym działa również restauracja. Na zamku, oprócz miejsc noclegowych, turystom udostępniana jest do zwiedzania komnata komtura Zakonu Joannitów, katownia – miejsce tortur oraz imponująca sala rycerska.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News