artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Zalew Borków – kąpielisko u stóp gór
  fot. wikipedia.org Zalew Borków – kąpielisko u stóp gór

Zalew Borków – kąpielisko u stóp gór

Czas czytania 3 minuty

Po długich wędrówkach pięknymi szlakami kielecczyzny, mamy możliwość wytchnienia nad przepięknym zbiornikiem wodnym. Można się tu kąpać, wypoczywać nad wodą, łowić ryby, po prostu odpocząć podziwiając piękno natury. Koniecznie skierujcie się do zbiornika Borków niedaleko Kielc.

Podróżując kamperem po regionie świętokrzyskim, często korzystamy również z okazji pieszych wędrówek po tej pięknej okolicy. Wiele szlaków dla pieszych wędrówek czy rowerowych wypraw wprost zachęca do zwiedzania tego regionu, jego zabytków, cudów przyrody.

Kiedy zwiedzając krętymi, górskimi szlakami region kielecczyzny najdzie nas ochota na chłodną kąpiel czy plażowanie, to niedaleko Kielc mamy do tego świetną okazję. W pobliżu tego wspaniałego miasta, stolicy regionu, znajduje się kąpielisko na zalewie Borków.

To właśnie tu możemy odpocząć na łonie przyrody, a także skorzystać z możliwości kąpieli w chłodnej wodzie. Trzeba też dodać, że jest tu bezpiecznie.

Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w okresie letnim czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR. Plaża nad zbiornkiem ma prawie 300 metrów powierzchni. Praktycznie obok niej znajdują się liczne punkty gastronomiczno-handlowe, bezpłatne toalety, wypożyczalnia sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej oraz atrakcje dla najmłodszych.

Można więc nie tylko odpocząć, wykąpać się, ale również wspaniale spędzić wolny czas na aktywnym wypoczynku nad wodą.

Borków to duży zalew, który kusi gości plażą ze świeżym piaskiem, molem, pięknymi alejki. To wspaniała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Wokół tego pięknego zbiornika Borków znajdują się również gospodarstwa agroturystyczne i ośrodki wypoczynkowe, gdzie można zamówić nocleg, zjeść dobry posiłek, potańczyć czy pojeździć konno.

Można tu spędzić zarówno kilka godzin, jak i nawet kilka dni. Dlaczego? Ponieważ w okresie letnim organizowane są tu liczne imprezy oraz koncerty muzyczne, urozmaicające wypoczynek turystom i mieszkańcom okolicznych miejscowości.

Miejsce to jest naprawdę urokliwe. Mamy tu piękne molo, jak również deptak spacerowy oraz porośnięta trawą wyspa, znajdująca się na środku zalewu.

Czy warto odwiedzić zbiornik Borków w czasie naszych podróży kamperem po regionie świętokrzyskim? Zdecydowanie tak ponieważ w tej części kraju nie mamy dużych skupisk jezior czy innych akwenów. Borków to tak naprawdę jedyne miejsce niedaleko Kielc, gdzie po długich wędrówkach pieszych czy dalekich wypraw rowerowych możemy ochłodzić się nad wodą, wykąpać, pobawić, uprawiać sporty wodne czy po prostu odpocząć nad wodą.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News