artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Termy Bukowina
  fot. wikipedia.org Termy Bukowina

Termy Bukowina

Czas czytania 3 minuty

Tatry to nie tylko góry czy Zakopane. Podczas podróży kamperem w tym regionie Polski, warto zajrzeć do miejscowości Bukowina Tatrzańska, gdzie znajdziemy wspaniały obiekt z wodami termalnymi. Można więc wykąpać się w basenach, podziwiając panoramę Tatr.

Podróż kamperem może być męcząca. Jeśli jeszcze lubicie pochodzić czy wspinać się w górach, to warto choć jeden dzień poświęcić na odpoczynek i regenerację – i nie chodzi tu tylko o spacer po Krupówkach czy wjazd na Gubałówkę w Zakopanem. Proponujemy Was wyprawę do miejscowości Bukowina Tatrzańska, na spotkanie z prawdziwym odprężeniem dla całego organizmu.

Termy Bukowina – wspaniały sposób na regenerację organizmu

W tej miejscowości znajduje się świetny obiekt wypoczynkowy i rozrywkowy - Terma Bukowina. To zespół basenów geotermalnych, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i w Europie. Nie musicie się obawiać, że woda może być za chłodna. Jej temperatura oscyluje w granicach 30-38 st. C.

Woda zasilająca baseny wydobywana jest z ujęcia znajdującego się na północno-zachodnim zboczu góry Wysoki Wierch, aż z głębokości około 2600 m.

Nie tylko znajdziemy tu wspaniałą rozrywkę, ale również zregenerujemy nasz organizm dzięki temu, że woda w basenach posiada wysoką mineralizację, skład jonowy i mikroelementy. Do tego ma niski charakter zasadowy i odpowiednią twardość. Dlatego warto wiedzieć, że te wody termalne są również wykorzystywane w procesie leczniczym oraz rehabilitacyjnym.

ReklamaŚródtekstowy 1 Camper Ride Paris Roubaix
Jak informują Termy Bukowina: „Kąpiele pomagają eliminować dolegliwości układu mięśniowo-kostnego, bóle stawów, stany zapalne, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, reguluje gospodarkę organizmu i przyspiesza przemianę materii. Zawarte w wodzie pierwiastki to: sód, wapń, chlor, potas, siarka, magnez oraz chrom”.

Termy Bukowina – tu dzieci z pewnością nie będą się nudzić

Termy Bukowina to również wspaniałe miejsce dla dzieci. Nasi mali podróżnicy, po długiej jeździe kamperem czy wędrówce po górach, z pewnością chętnie skorzystają ze znajdujących się tu aż 20 basenów, kilku zjeżdżalni – najwyższa wznosi się na wysokość 150 metrów, co zapewni świetną zabawę dla młodych gości.

Rodzice zaś z chęcią skorzystają z licznych jacuzzi, masaży wodnych czy aż dwunastu rodzajów saun – mamy tu do wyboru sauny fińskie, parowe. Można tu również skorzystać z hotelowego SPA.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy