artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - Makita 01.06-30.06 Sebastian
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
  fot. wikipedia.org Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Któż z nas nie chciałby przenieść się do czasów młodości i znów zobaczyć dawno zapomniane zabawki, które pamiętamy z dalekiej przeszłości? Dla naszych dzieci zaś będzie to na pewno ciekawa lekcja historii opowiedziana od strony pokoju z zabawkami. Będą w Kielcach warto więc odwiedzić to ciekawe muzeum pełne zabawek.

W Kielcach funkcjonuje Muzeum Zabawkarstwa, które posiada ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych, jak i współczesnych. Mieści się przy placu Wolności 2. Jest to jedna z nielicznych i największa tego typu placówka w Polsce.

Muzeum Zabawek i Zabawy to doskonała propozycja dla każdego, kto chce się wybrać w podróż czasie, zobaczyć jak było kiedyś, jak i dla tych, którzy chcą powspominać minione czasy. Muzeum zlokalizowane zostało w jednym z głównych punktów w centrum miasta.

Znajdują się tu ogromne zbiory zabawek historycznych, jak i współczesnych. Wszystko zaprezentowane w wyjątkowy i interesujący sposób.

Kategorie zbiorów to: zabawki historyczne, etnograficzne, artystyczne, współczesne, modele oraz zbiór zabawek specjalnych.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy