artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Magiczne Ogrody w Janowcu
  fot. flickr.com Magiczne Ogrody w Janowcu

Magiczne Ogrody w Janowcu

Czas czytania 3 minuty

Jeśli szukacie w życiu odrobiny magii, to miejsce z pewnością skradnie Wasze serce. Magiczne Ogrody w Janowcu przenoszą swoich gości do niezwykłego świata baśni, który znaliśmy dotąd tylko z dzieciństwa. Jeśli podróżujecie z dziećmi kamperem po regionie Lubelszczyzny, koniecznie musicie tu zajechać.

Podróżując kamperem po Polsce, możemy natrafić nie tylko na wspaniałe, przepiękne zabytki czy cuda natury, ale również na niezwykłe, magiczne, baśniowe miejsca. Takie właśnie są Magiczne Ogrody, które znajdziemy w Janowcu na Lubelszczyźnie.

To pierwsze ogrody tematyczne w naszym kraju, które powstały w oparciu o autorską, baśniową historię. W tym miejscu, wśród niezliczonej ilości kwiatów, krzewów, drzew - w sztucznie ukształtowanym terenie - odkryjemy miejsca zamieszkane przez istoty z tej niespotykanej, oryginalnej baśni.

Trudno to sobie wyobrazić, ale w Magicznych Ogrodach w Janowcu właściciele posadzili około miliona rozmaitych roślin. To już powoduje, że klimat w tym miejscu jest naprawdę niezwykły.

Mamy tu również inne wspaniałe atrakcje: Zamek Wróżek, Krasnoludzki Gród z 15-metrową zjeżdżalnią, podziemnymi tunelami, karuzelami napędzanymi siłą mięśni, podziemne tunele i ścieżki w koronach drzew.

To tutaj, wśród gęstej, bajkowej, kolorowej roślinności oraz szumiących wodospadów możemy zobaczyć oraz obcować z baśniowymi smokami, wróżkami, niesamowitymi ptakami, Mordolami uwielbiającymi psoty i żarty, walecznymi Krasnoludami.

ReklamaMagiczne Ogrody w Janowcu 1
To wszystko powoduje, że jeśli podróżujecie kamperem z dziećmi po Lubelszczyźnie, to miejsce w Janowcu będzie idealnym sposobem na przerwę w jeździe i wspaniały odpoczynek dla małych podróżników.

Mali goście mogą tu również odwiedzić Dom Czarodzieja i Marchewkowe Pole, gdzie spotkamy „magiczne” marchewki, które wzrostem przewyższają ludzi. Na Robankowym Wzgórzu czekają na gości dziwaczne Robanki, które uwielbiają zabawy, przytulanie i drapanie po czole.

Odwiedzimy tu również mieszkańców Bulwiakowej Osady. Zajmują się oni codziennie i z uwielbieniem pracami ogrodniczymi. Warto również uważać na bandę włochatych Mordoli, które pochodzą z opuszczonej kopalni kamieni. Do niej dotrzemy specjalną, baśniową ciuchcią. Dodatkowo można spędzić wspaniale czas w Wodnym Świecie.

Dzieciaki mogą tu również wspaniale bawić się na terenie baśniowych placów zabaw, wyposażonych w bajkowe urządzenia zabawowe – zabawy te pobudzają dziecięcą kreatywność i wyobraźnię.

Warto wiedzieć, że cały ten obszar zaprojektowano również jako jeden wielki park sensoryczny, który wspomaga prawidłowy rozwój dzieci i świetnie wpływa na ich edukację i zdolności uczenia się.

Magiczny Ogród w Janowcu został doceniony przez Polską Organizację Turystyczną, która przyznała temu obiektowi Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 roku.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News