artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Co zobaczyć w Łodzi?
  fot. Wikipedia Co zobaczyć w Łodzi?

Łódź – to miasto warto odwiedzić

Czas czytania 4 minuty

Czy w Łodzi można obejrzeć coś więcej niż ulicę Piotrkowską? Z czego słynie to miasto? Jeśli będziecie w podróży kamperem w okolicach tego miasta, zatrzymajcie się tu na kilka dni, jest tu co oglądać i zwiedzać.

Kiedy myślimy o Łodzi, przychodzi nam na myśl słynna już ulica Piotrkowska i zabytkowe fabryki, wszak Łódź to historyczne miasto dla rozwoju przemysłu na polskich ziemiach. Łódź, to co prawda dość młode miasto w porównaniu z innymi ośrodkami miejskimi w Polsce, jednak warto wiedzieć, że jest trzecim co do wielkości miastem w naszym kraju. Liczy prawie 700 tysięcy mieszkańców. Większe są tylko: Warszawa i Kraków.

Na pewno też w Łodzi nie znajdziemy starówki, licznych zabytków jak w tamtych dwóch miastach. Co więc warto w tym mieście zobaczyć?

Jeśli dotrzemy do Łodzi, powinniśmy koniecznie zobaczyć Księży Młyn i Park Ocalałych z Pomnikiem Polaków Ratujących Żydów z „drzewkami pamięci”. Zasadzili je tu Żydzi, którzy ocaleli z Litzmannstadt Ghetto. Natomiast miłośników sztuki współczesnej z pewnością zainteresują galerie MS1 oraz MS2 – to oddziały Łódzkiego Muzeum Sztuki.

Nie można zwiedzać Łodzi, bez spaceru słynną już ulicą Piotrkowską. To najdłuższy deptak w Polsce i co roku przyciąga uwagę licznych turystów, także tych z zagranicy. Piotrkowska to tętniące mocno serce Łodzi, niezależnie od pory roku.

Znajdziemy tu niezliczoną ilość sklepów, barów, restauracji oraz klubów muzycznych. To świetne miejsce na spędzenie weekendu w Łodzi. Na pewno nie będziecie się w tym mieście nudzili.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Oprócz tego na najdłuższa ulica w Polsce ma do zaoferowania turystom również ciekawą architekturę. Spacerując ulicą Piotrkowską, zwróćmy również uwagę na to, co znajduje się pod naszymi nogami. Ti Pomnik Łodzian, ułożony z 17 tysięcy kostek brukowych z imionami fundatorów.

Łódź to również historia i ostoja rozwoju polskiego przemysłu. Można w tym mieście jeszcze znaleźć liczne miejsca będące świadectwem rozwoju przemysłowego Łodzi.

Warto tu wspomnieć o Manufakturze i Pałacu Poznańskiego. Na uwagę zasługują też np. Centralne Muzeum Włókiennictwa czy Księży Młyn – obiekt ten pełnił rolę nie tylko fabryczną, ale również mieszkalną.

Podsumowując, co więc warto zwiedzić w Łodzi?

Przede wszystkim ulica Piotrkowska - najbardziej reprezentacyjna ulica o długości ponad 4 kilometrów. Pełni funkcję deptaka, miejsca handlu, rozrywki i turystyki.

Zajrzymy również na Plac Wolności. To jeden z symboli Łodzi. Wybudowany w XIX wieku był przez lata wykorzystywany jako targ miejski. Na Placu znajdziemy pomnik Tadeusza Kościuszki. Od kilku lat Plac Wolności jeden z pomnikiem historii i podległa ścisłej ochronie.

Zobaczmy także niezwykły Park Ocalałych, upamiętniający ofiary getta łódzkiego z czasów II wojny światowej. Uroczyste otwarcie Parku nastąpiło w 2004 roku.

Wart uwagi jest także Klasztor Franciszkanów, wybudowany pod koniec XVII wieku. Nadal jest siedzibą lokalnych zakonników.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znajdujący się na Placu Kościelnym, został wybudowany u schyłku XIX stulecia w stylu neogotyckim.

ReklamaŁódź – to miasto warto odwiedzić 2
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News