artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Co zobaczyć w Łodzi?
  fot. Wikipedia Co zobaczyć w Łodzi?

Łódź – to miasto warto odwiedzić

Łódź - trzecie co do wielkości miast0 w naszym kraju, liczy prawie 700 tysięcy mieszkańców, ustępując pod tym względem jedynie Warszawie i Krakowowi. Mimo "młodego wieku" Łódź stanowi obiekt zainteresowania turystycznego. Co warto zobaczyć w Łodzi?

Łódź kusi wieloma wspaniałymi atrakcjami. Chociaż miasto nie może poszczycić się wielowiekowymi zabytkami, warto tu jednak zajrzeć - jest co zwiedzać.

Warto odwiedzić Księży Młyn oraz Park Ocalałych z Pomnikiem Polaków Ratujących Żydów z „drzewkami pamięci”, które zasadzili Żydzi ocaleni z Litzmannstadt Ghetto. Miłośników sztuki współczesnej z pewnością zainteresują MS1 oraz MS2, oddziały Łódzkiego Muzeum Sztuki.

Zwiedzanie miasta z pewnością warto rozpocząć do spaceru po sławnej ulicy Piotrkowskiej, która jako najdłuższy deptak w Polsce przyciąga uwagę krajowych i zagranicznych turystów. To serce miasta, które tętni życiem niezależnie od pory roku.

Obok sklepów, barów, restauracji oraz klubów muzycznych, które czynią Piotrkowską doskonałym miejscem na weekend w Łodzi, ulica ma do zaoferowania ciekawą architekturę. Co ciekawe po nogami spacerujących znajduje się Pomnik Łodzian, ułożony z 17 tys. kostek brukowych z imionami fundatorów.

Warte uwagi w mieście są miejsca, będące świadectwem rozwoju przemysłowego Łodzi.

Warto tu wspomnieć o Manufakturze i Pałacu Poznańskiego. Na uwagę zasługują też np. Centralne Muzeum Włókiennictwa czy Księży Młyn, który pełnił rolę fabryczno-mieszkalną.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Co warto zwiedzić w Łodzi?

Ulica Piotrkowska: najbardziej reprezentacyjna ulica miasta, o długości ponad 4 kilometrów. Pełni funkcję deptaka, miejsca handlu, rozrywki i turystyki.

Plac Wolności: jeden z symbolów Łodzi. Zbudowany w XIX wieku służył przez lata jako targ. Na Placu znajduje się m.in. pomnik Tadeusza Kościuszki. Kilka lat temu Plac Wolności został uznany pomnikiem historii i podległa ścisłej ochronie.

Park Ocalałych, upamiętniający ofiary getta łódzkiego z czasów II wojny światowej. Uroczyste otwarcie Parku nastąpiło w 2004 roku.

Klasztor Franciszkanów, wzniesiony pod koniec XVII wieku, jest obecnie siedzibą lokalnych zakonników.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znajdujący się na Placu Kościelnym, został wybudowany u schyłku XIX stulecia w stylu neogotyckim.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy