artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Park dinozaurów w Krasiejowie na Opolszczyźnie.
  fot. Wikipedia Park dinozaurów w Krasiejowie na Opolszczyźnie.

JuraPark Krasiejów

Czas czytania 3 minuty

Kiedy podróżujecie kamperem z dziećmi po Polsce, może się zdarzyć, że nasi mali podróżnicy będą już znużeni długą trasą. Nie wystarczy im często zwykły postój na „rozprostowanie kości”. Musimy więc poszukać takich miejsc, w których dzieciaki skutecznie wytrać swoją energię. Takim miejscem jest JuraPark niedaleko Opola.

Podczas podróży kamperem z dziećmi powinniśmy tak zaplanować naszą trasę wojaży po Polsce, aby nasi mali podróżnicy również mogli poznać ciekawe i pełne atrakcji miejsca w kraju. Z pewnością chętnie odpoczną na łonie natury, obejrzą zabytki, pojeżdżą na rowerach, jednak równie chętnie poszaleją w miejscach rozrywki przeznaczonych właśnie dla nich.

Jeśli będziecie w okolicach Wrocławia i Opola, koniecznie zapamiętajcie nazwę miejscowości Krasiejowo. Tam znajduje się fantastyczne miejsce – JuraPark. To największy w Europie edukacyjny park prehistoryczny z olbrzymimi makietami dinozaurów w ich naturalnym rozmiarze.

Warto tu zajechać kamperem. Obiekt może zachwycać swoim rozmachem i różnorodnością.

W tym fantastycznym miejscu dzieci nie tylko poznają wielkie, prehistoryczne gady, ale również wspaniale będą mogły się bawić. Co ważne w tym parku ciekawe atrakcje czekają nie tylko na najmłodszych gości, ale również dla ich rodziców.

Obiekt położony jest na trasie Wrocław - Opole. JuraPark Krasiejów nie tylko bawi, ale również edukuje. Właściciele postawili sobie za cel popularyzację wiedzy z zakresu paleontologii. Trzeba przyznać, że robią to naprawdę w sposób ciekawy, przyjazny, profesjonalny i przede wszystkim niepowtarzalny. Dzieci nie tylko tu się bawią, ale również poznają naukę odkrywania historii zakopanej w ziemi.

ReklamaJuraPark Krasiejów 1
Co ciekawe, na terenie parku znajdziemy czynne wykopaliska, które można odwiedzić. To właśnie tu odnaleziono kości wielkich gadów i innych zwierząt sprzed 230 milionów. Prawdziwa prehistoria jest więc tu praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Najbardziej znanymi, eksponowanymi tu skamieniałościami są liczne elementy kostne należące do bardzo blisko spokrewnionego z dinozaurami – silezaura.

Wśród atrakcji JuraParku w Krasiejowie możemy wymienić: ścieżkę z dinozaurami, Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny, Prehistoryczne Oceanarium, Park Rozrywki oraz multimedialne muzeum Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To jednak nie wszystko i warto odkryć również inne ciekawe miejsca.

Olbrzymie, naturalnych rozmiarów prehistoryczne gady w Krasiejowie ustawione zostały wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W sumie na terenie Parku można obejrzeć ponad 250 modeli dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Jest to więc największy park dinozaurów w całej Europie.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News