artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Całoroczny tor saneczkowy na Górze Żar
  fot. Wikipedia Całoroczny tor saneczkowy na Górze Żar

Całoroczny tor saneczkowy na Górze Żar

Czas czytania 3 minuty

Gdy podczas podróży kamperem po Polsce, dzieci zaczynają się nudzić, zaczynamy szukać odpowiednich do ich wieku atrakcji. Nie wszędzie znajdziemy park na kształt Energylandii. Jednak, jeśli jesteście w okolicach góry Żar w Beskidach – możecie zapewnić małym podróżnikom odpowiednią dawkę adrenaliny.

To naprawdę niezwykła atrakcja dla wielbicieli wrażeń i sporej dawki adrenaliny. Jeśli właśnie Wasze dzieci uwielbiają kolejki górskie, prędkość i nie straszne im rollercastery, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Koniecznie zajrzyjcie podczas swojej podróży kamperem po Beskidach na Górę Żar.

Właśnie tam znajduje się zjawiskowy, niesamowity tor saneczkowy, który funkcjonuje nie tylko zimą, ale również latem. To oznacza, że również w czasie wakacyjnej podróży po Beskidach można tu przyjechać i zapewnić swoim dzieciom niezłą dawkę emocji. Na pewno dzieci nie będą się tu nudziły.

Góra Żar, położona w Beskidzie Małym, oferuje wiele atrakcji praktycznie w każdej porze roku.

To, co z pewnością zainteresuje dzieci oraz wszystkich miłośników szybkiej jazdy kolejkami górskimi, to właśnie funkcjonujący tam całoroczny tor saneczkowy. Taka atrakcja funkcjonuje właśnie na tym beskidzkim szczycie.

Całoroczny tor saneczkowy na Górze Żar został zbudowany z kilkunastu pochylni, zakrętów, przebiegających pod dość ostrym kątem.

Jazda taką atrakcją w Beskidach zapewni każdemu miłośnikowi takich rozrywek sporą dawkę adrenaliny. Nic w tym dziwnego. Ten tor saneczkowy na Górze Żar przypomina nieco szaloną kolejkę górską w lunaparku.

ReklamaŚródtekstowy 1 Camper Ride Paris Roubaix
Tu ważna uwaga dla wszystkich podróżników, którzy chcieliby skorzystać z tej atrakcji. Dzieci mogą jeździć na torze saneczkowym na Górze Żar wyłącznie w towarzystwie osób dorosłych. Natomiast minimalny wiek jeżdżących samodzielnie torem saneczkowym to 14 lat.

Warto dodać, że z tego toru saneczkowego możemy oczywiście korzystać zarówno zimą, jak i latem. Dość łatwo do niego trafić. Znajduje się przy północnym stoku Góry Żar w Beskidach, tuż przy budynku stacji Meteo.

Jeśli nie jesteście entuzjastami pieszych, górskich wędrówek, to mamy dla Was dobrą informację. Na Górę Żar można wjechać również kolejką.

Czy warto skorzystać z toru saneczkowego na Górze Żar? Zdecydowanie tak, jeśli świetnie bawicie się w obiektach typu Energylandia w Zatorze pod Krakowem. Ponieważ jeśli będziecie chcieli skorzystać z tej atrakcji z dziećmi poniżej 14 roku życia, będziecie musieli zjeżdżać razem z nimi.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy