artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Brenna – miejscowość zachwycających widoków
  fot. Wikipedia Brenna – miejscowość zachwycających widoków

Brenna – miejscowość zachwycających widoków

Czas czytania 3 minuty

Jeśli mielibyśmy polecić jakieś konkretne miejsce, gdzie warto pojechać, aby zachwycać się przepięknymi widokami przyrody – wskazalibyśmy właśnie na miejscowość Brenna. Jeśli podróżujecie kamperem po Beskidzie Śląskim, koniecznie tu zajrzyjcie.

Brenna przyciąga turystów nie tylko ze względu właśnie na przepiękne widoki gór, ale również na wspaniałe możliwości aktywnego wypoczynku – piesze wędrówki i rajdy rowerowe dają tu niezapomniane wrażenia.

Brenna zlokalizowana jest w malowniczej dolinie rzeki Brennicy, otoczonej szczytami górskimi. Podróżując po Beskidzie Śląskim po prostu trzeba tu przyjechać, zachwycić się widokami, pochodzić po górach, odpocząć na łonie przyrody.

Brenna – tu wspaniale odpoczniesz

Dlaczego warto przyjechać do tej miejscowości? Przede wszystkim dla odpoczynku na łonie przyrody, z dala od zgiełku turystycznych miast i kurortów turystycznych. Tu można zaparkować kampera, wsiąść na rowery lub ruszyć wieloma trasami turystycznymi. Z pewnością, jeśli uwielbiacie kontakt z naturą i aktywny tryb spędzania wolnego czasu i zachwycacie się pięknem przyrody – wspaniale tu odpoczniecie. Zwłaszcza jeśli w czasie swojego wyjazdu kamperem szukacie ciszy u spokoju.

Jeśli w okolicach Brennej poszukujecie odpowiednich miejsc widokowych, aby podziwiać wspaniałą górską przyrodę bądź polujecie na odpowiednie kadry zdjęciowe, warto wspiąć się na górę Błatnię o wysokości 917 m n.p.m., Horzelica - 798 m n.p.m., Stary Groń - 790 m n.p.m. oraz Kotarz - 974 m n.p.m.).

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
Dotrzemy do nich doskonale przygotowanymi, oznakowanymi i wytyczonymi szlakami górskimi, zarówno pieszymi, jak i rowerowymi.

Jeżeli podczas tych górskich wypraw zgłodnieliście, koniecznie powinniście odwiedzić jedną z wielu regionalnych karczm lub restauracji, które serwują znakomite, lokalne potrawy. Zachwycicie się ich smakiem.

Kozia Zagroda i Chata Chlebowa

W miejscowości Brenna, tu za rzeką o tej samej nazwie znajduje się ciekawe miejsce, które warto obejrzeć. To Kozia Zagroda – rekonstrukcja dawnych zabudowań wołoskich. Tu zobaczymy zabudowania gospodarcze oraz zagrodę z żywymi zwierzętami. Można też posmakować dawnych, wołoskich potraw w chacie góralskiej.

Natomiast w niedaleko położonych Górkach Małych koniecznie zajrzyjcie do Chlebowej Chaty. Tam możecie własnoręcznie upiec własny chleb lub podpłomyki. Bardziej ambitni czy zdolni spróbują przygotować swój własny biały ser według tradycyjnej receptury.

Zimą ta miejscowość staje się niezwykle atrakcyjna dla narciarzy biegowych oraz zjazdowych. W Brennej znajdziemy liczne wyciągi narciarskie na stokach Starego Gronia. Natomiast w Dolinie Leśnicy znajduje się stacja narciarska.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News