artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Brenna – miejscowość zachwycających widoków
  fot. Wikipedia Brenna – miejscowość zachwycających widoków

Brenna – miejscowość zachwycających widoków

Miejscowość przepięknie położona w malowniczej dolinie rzeki Brennicy, otoczonej szczytami górskimi. Podróżując po Beskidzie Śląskim po prostu trzeba tu przyjechać, zachwycić się widokami, pochodzić po górach, odpocząć na łonie przyrody.

Brenna - tu odpoczniesz

Brenna stanowi świetną propozycję dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru panującego w popularnych kurortach. Okolice Brennej docenią ludzie, którzy potrafią cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu i bliskim kontaktem z naturą, a podczas wypoczynku wakacyjnego nie tęsknią za typowo miejskimi atrakcjami.

Najciekawsze i najbardziej widokowe góry w okolicy to Błatnia (917 m n.p.m.), Horzelica (798 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) oraz położony blisko Szczyrku Kotarz (974 m n.p.m.). Dzięki atrakcyjnie wytyczonym szlakom, okoliczne pasma górskie doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego i narciarstwa biegowego.

Klimatyczne karczmy i restauracje serwują wyśmienitą kuchnię regionalną. Nie brakuje też stoisk gastronomicznych i ogródków piwnych.

Kozia Zagroda i Chata Chlebowa

Niedaleko Parku Turystyki, za rzeką Brennicą, usytuowała się Kozia Zagroda, zrekonstruowana dawna zabudowa wołoska, gdzie dzisiaj zobaczyć można zabudowania gospodarcze oraz zagrodę z żywymi zwierzętami. Jest też gospoda w zrekonstruowanej chacie góralskiej z tradycyjnym jadłem góralskim.

W pobliskich Górkach Małych czeka Chlebowa Chata, w której można upiec chleb, podpłomyki albo zrobić prawdziwy biały ser według tradycyjnej receptury.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Zimą ta miejscowość staje się niezwykle atrakcyjna dla narciarzy biegowych oraz zjazdowych. W samym centrum znajdują się wyciągi narciarskie na stokach Starego Gronia, a w niedalekiej Dolinie Leśnicy czeka stacja narciarska.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy