artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
#WybierzVoucher – w sukurs polskiej branży turystycznej
  fot. Fot. Krzysztof Dulny

#WybierzVoucher – w sukurs polskiej branży turystycznej

Z jednej strony polski minister zdrowia przekonuje, że „o wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć”, z drugiej –  Ministerstwo Rozwoju uspokaja i zachęca do nieodwoływania wyjazdów. Brak spójnego stanowiska rządu nie tylko dezorientuje, ale i może zaszkodzić branży turystycznej, tym niemniej cieszy, że podejmowane są kolejne kroki, aby temu zapobiec.

Kampania internetowa #WybierzVoucher, zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Rozwoju, to rozwinięcie akcji #ZmienTerminNieOdwoluj, o której pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. „Nie rezygnuj – zmień termin! Nic na tym nie tracisz” – zachęcają pomysłodawcy.

Vouchery za odwołane z powodu pandemii koronawirusa imprezy turystyczne, noclegi i inne usługi turystyczne mają możliwość oferować podmioty z szeroko rozumianej branży turystycznej. Taki voucher będzie ważny przez rok od dnia, w którym odbyć się miała impreza turystyczna lub wydarzenie, za które klient wniósł zapłatę. W przypadku wycieczek można też zmienić miejsce. 

Zachęcam wszystkich do skorzystania z voucherów i nie odwoływania podróży. W ten sposób wesprzemy polską branżę turystyczną w tym trudnym czasie. To rozwiązanie jest również bezpieczne dla każdego turysty, bo vouchery gwarantowane są przez system zabezpieczeń na wypadek niewypłacalności – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Wystarczy zapytać touroperatora, hotel czy atrakcję turystyczną o możliwość zamiany wykupionej usługi na voucher, przy czym jego wartość nie może być niższa od kosztów poniesionych do tej pory przez klienta.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Voucher jest niezwykle prosty w realizacji, a pomoc jaką daje polskim przedsiębiorcom i ich pracownikom, jest nieoceniona. Zadbajmy o branżę turystyczną teraz, a z pewnością odwdzięczy się ona turystom w przyszłości – zachęca Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Vouchery mogą być wydawane przez przedsiębiorców organizujących np.:

  • imprezy turystyczne,
  • usługi hotelarskie,
  • usługi przewodnickie,
  • usługi pilotów wycieczek,
  • wystawy i kongresy,
  • działalność kulturalną (np. kina, teatry, muzea),
  • działalność rozrywkową, np. koncerty,
  • działalność rekreacyjną i sportową,
  • wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

Krzysztof Dulny 15.04.20200