artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Wielkie otwarcie Campingu pod Czarnym Bocianem [FOTO]
  fot. Paweł Szulc

Wielkie otwarcie Campingu pod Czarnym Bocianem [FOTO]

Czas czytania 4 minuty

4 lipca miało miejsce oficjalne otwarcie Campingu pod Czarnym Bocianem w Cieszynie przy alei Łyska 16. Wcześniej był on znany pod nazwą „Olza”. Władze miasta zdecydowały, że w 2019 roku poszukają nowego Gospodarza. Tego udało się wyłonić dopiero w czerwcu 2020 roku. „Czarnym Bocianem” będą zarządzały dwa małżeństwa pełni pasji do caravaningu. Byliśmy na oficjalnym otwarciu. Jak było? 

W otwarciu brali udział m.in. Burmistrz Cieszyna, zastępca, Starosta Cieszyński, sekretarz Rady Miasta oraz Radny. Co ciekawe, do życzeń powodzenia dołączył się Prezydent Miasta Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który przekazał drobne upominki dla dzieci. Jak widać, caravaning łączy nie tylko ludzi, ale też całe miasta.

 Nie zabrakło oczywiście chętnych gości by zobaczyć nowy obiekt i to oni będą stanowić człon nowego miejsca.

Na ogłoszenie o poszukiwaniu nowego Gospodarza odpowiedzieli Magda i Jacek Lipka oraz Agnieszka i Mariusz Cholewik. Dwa małżeństwa, miłośnicy caravaningu. Wszystkie formalności załatwili w kilka dni i już 15 czerwca stali się właścicielami campingu. Plany na uruchomienie mówiły o początku wakacji. Czasu było niewiele, więc ruszyli ostro do pracy i w dwa tygodnie dokonali tego czego inni nie potrafili zrobić przez lata. Zrobili remont i podstawową modernizację pola polegającą na wymianie i i zwiększeniu ilości skrzynek z przyłączami 230 V. Nie zabrakło remontu łazienek, został dołożony też punkt gdzie można wypróżnić toaletę chemiczną.

ReklamaWielkie otwarcie Campingu pod Czarnym Bocianem [FOTO] 1
Skąd zmiana nazwy z „Olza” na „Pod Czarnym Bocianem”?

W dniu, kiedy przyjechaliśmy tu pierwszy raz, przy stawie spacerował czarny bocian. Nagle wzbił się w powietrze i odleciał. Uznaliśmy, że to pewnego rodzaju znak dla nas na przyszłość. Stąd nazwa - tłumaczą właściciele.

Przed głównym wejściem do obiektu znajduje się staw. Nowi właściciele chcą aby wróciły tu kajaki i rowery wodne. Zrobili już plażę z leżakami.

Camping pod Czarnym Bocianem położony jest w niezwykłym miejscu. W okolicy nie brakuje atrakcji kulturalnych, turystycznych i sportowych. Nieopodal, w okresie letnim, działa basen miejski. Nie można zapomnieć o bliskości naszych czeskich sąsiadów i atrakcyjnej dla turystów infrastrukturze parku „Ogród Dwóch Brzegów” po drugiej stronie Olzy. 

Po oficjalnym otwarciu zaczęło się wielkie grillowanie. Na teren campingu przyjechał zabytkowy food truck, w którym przygotowywano golonkę, kaszankę, karkówkę i kiełbasę z dodatkami. Do tego kufelek piwa. Każda osoba będąca na campingu przy meldunku dostała bon na darmowy catering.

Na głównym placu campingu zlokalizowany jest basen, palenisko i grill.  

Na otwarcie campingu przyjechało 59 załóg kamperami, przyczepami i z namiotami. W sumie ponad 200 osób. Świetna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Cennik campingu.

  • pobyt osoby dorosłej - 12 zł
  • dziecko do lat 3 - gratis
  • dziecko do 12 lat - 10 zł
  • opłata za gościa z zewnątrz - 10 zł za 1 dzień
  • namiot mały do 3 osób - 12 zł
  • ReklamaWielkie otwarcie Campingu pod Czarnym Bocianem [FOTO] 2
  • namiot duży - 18 zł
  • zestaw (samochód+przyczepa) - 30 zł
  • camper  - 30 zł
  • pozostawienie przyczepy samej  - 15 zł
  • samochód osobowy  - 10 zł
  • motocykl  - 8 zł
  • podłączenie do prądu  - 12 zł
  • pies  - 5 zł
  • drewno na ognisko  - 30 zł taczka
  • opłata za pranie  - 5 zł 

Na terenie campingu znajduje się 10 domków campingowych 2-, 3-, i 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym dla 27 osób oraz pokoje wieloosobowe bez węzła sanitarnego dla 16 osób. 

Przed właścicielami campingu jeszcze jest kilka spraw do załatwienia: uruchomienie strony internetowej, zmiana lokalizacji na stronie Facebooka, oznakowanie campingu na rogatkach miasta, wykonanie zlewni szarej wody (prace rozpoczną się od poniedziałku 06.07.2020r.) 

Są plany na to, by w okresie zimowym prosto z kempingu do Szczyrku jeździł bus. W ten sposób mógłby on dowozić narciarzy prosto na stoki. Rozmowy trwają, efekty poznamy wkrótce. Właściciele pola chcą również, by goście otrzymywali zniżki na basenie miejskim, który znajduje się 200 metrów od campingu. 

Lokalizacja campingu jest rewelacyjna dla osób jadących tranzytem z północy Polski na południe Europy.

Śmiało mogę powiedzieć, ze przez ten rok, od momentu podjęcia decyzji o modernizacji i remoncie, nowi właściciele zrobili bardzo dużo. 

Życzmy im wielu wspaniałych gości z Polski i nie tylko.

Paweł Szulc


Redakcja06.07.2020 zdjęć 50
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News