Gdybyśmy chcieli zaprojektować nowoczesny akumulator, to wzór mamy przed sobą. Renogy właśnie przedstawia nam więc produkt na miarę XXI w., a być może nawet… futurystyczny? Od czasów dolewania elektrolitu do celi akumulatorów to skok w prawdziwą technologię jutra.
Pro Smart Renogy 500 Ah to litowo-żelazowo-fosforanowy (LiFePO4) model akumulatora o pojemności 500 Ah i napięciu nominalnym 12,8 V. Jego głównym przeznaczeniem jest praca w kamperach, kampervanach i pojazdach wyprawowych, gdzie wymiary pozwolą na umieszczenie go pod siedzeniem kierowcy lub pasażera. Wymiary to 355 × 350 × 198 mm. Maksymalny prąd ładowania to 200 A, a jednostkę skonstruowano tak, aby wytrzymała ponad 3500 cykli ładowania przed dokonaniem żywota. Prędkość ładowania jest też niezwykle wysoka, a system BMS dba o bezpieczeństwo i stabilną pracę.
Do futurystycznych nowinek zaliczymy na pewno włączanie autopodgrzewania, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 0°C, i jego wyłączenie, gdy temperatura osiągnie 10°C. Drugą ciekawostką jest możliwość kontrolowania parametrów pracy poprzez Bluetooth i aplikację MyRenogy. Niewiele może nas zaskoczyć.
Pro Smart Renogy 500 Ah jest dostępny w sklepie ACK Benimar w cenie 9015 zł.
Artykuł pochodzi z numeru 5 (125) 2025 r. magazynu „Polski Caravaning”.
Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej