Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-21.06 Sebastian
ReklamaA1 - katalog ACSI

WIEŚCI Z WARSZTATU

OBLICZA CARAVANINGU

14 dni temu  20.03.2020, ~ Rafał Dobrowolski   

III Konferencja Homologacyjna organizowana przez Applus IDIADA

Nasza redakcja objęła patronatem prasowym wydarzenie, które zgromadzi specjalistów od procesów homologacyjnych istotnych m.in. dla wieloetapowej produkcji pojazdów specjalnych, więc także kamperów i przyczep kempingowych.

Konferencja jest zaplanowana w dniach 21-22 maja 2020 w centralnej Polsce w hotelu CZARNY STAW (Nowy Adamów 3A, 95-070 Aleksandrów Łódzki), ale - jak właśnie powiedział nam organizator - w aktualnej sytuacji (pandemia covid-19) - być może konieczne będzie jej przeniesienie na późniejszy termin. IDIADA będzie informować o tym na bieżąco.

Jak dobrze przygotować się do homologacji?

W pierwszym dniu Konferencji organizatorzy szczegółowo omówią najważniejsze zmiany w przepisach homologacyjnych: nowa homologacji całopojazdowej (2018/858), nowy pakiet GSR (General Safety Regulations), WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicles Test Procedure), VECTO  (Vehicle Energy Consumption calculation Tool) oraz nowo wprowadzone wymagania w regulaminach homologacyjnych. Podczas spotkania specjaliści będzie możliwość przedyskutowania szczegółowych przypadków w kontekście interpretacji przepisów homologacyjnych. 

Dzień drugi Konferencji to między innymi panel dyskusyjny na temat przyszłości motoryzacji, elektromobilności, homologacji, prezentacje wybranych firm - uczestników konferencji oraz spotkania B2B.

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca

Wspomnijmy, że wykłady poprowadzą eksperci z polskiego oddziału IDIADY jak również z centrali IDIADY z Hiszpanii; będą to wykłady w formie otwartej (z możliwością zadawania pytań i moderowanej dyskusji w trakcie). Z naszych informacji wynika, że frekwencja uczestników będzie wysoka. I jest jeszcze tylko kilka wolnych miejsc dla kolejnych uczestników. 

Zainteresowanych prosi się o kontakt z organizatorami wydarzenia. W sprawach organizacyjnych: Paweł Jędrzejak, e-mail: pawel.jedrzejak@idiada.com; w sprawach merytorycznych: Kamil Przewoski, e-mail: kamil.przewoski@idiada.com.

Aktualne informacje na temat wydarzenia są dostępne tutaj: https://www.linkedin.com/pulse/iii-konferencja-homologacyjna-idiady-kamil-ruthendorf-przewoski/

Applus IDIADA

Applus IDIADA to duża hiszpańska firma inżynieryjna, pracująca dla przemysłu motoryzacyjnego praktycznie na całym świecie. Wspomaga producentów pojazdów i części do pojazdów oferując badania homologacyjne, badania rozwojowe, projektowanie, a też pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów produkcyjnych lub eksploatacyjnych. Firma ma duży kompleks doświadczalny (tory testowe, laboratoria) zlokalizowany w pobliżu Barcelony. Polski oddział, zajmujący się głównie (ale nie tylko!) projektami homologacyjnymi dla polskich producentów pojazdów, ma swoją siedzibę w Poznaniu (ul. Małachowskiego 10, 61-129 Poznań).

Fot. www.czarnystaw-hotel.pl

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony