Kraków został wyróżniony w rankingu najpiękniejszych miast, wysp i hoteli jednego z najbardziej prestiżowych pism podróżniczych „Condé Nast Traveler”. Blisko 47 tys. czytelników uznało, że polskie miasto należy do dziesiątki najpiękniejszych w Europie.
Wśród 10. najpiękniejszych miast Europy Kraków zajął, wraz z Pragą, 8. miejsce – oba miasta zdobyły 78,4 punktów. Ranking opublikowano w listopadowym numerze amerykańskiego magazynu.
Turyści w Krakowie najwyżej ocenili atmosferę (89,3 pkt.) i przyjazność (80,7 pkt.), a najniżej robienie zakupów – 62,9 pkt. Ze stolicą Czech miasto wygrało w kategorii przyjazności, wyżej oceniono także kuchnię w krakowskich restauracjach. W Pradze natomiast zauważono wyższy poziom wydarzeń kulturalnych. I polskie i czeskie miasto pokonał jednak Budapeszt. Natomiast Florencja – zdaniem czytelników „Condé Nast Traveler” – to najpiękniejsze miasto Europy. Europejską listę zamyka Salzburg z Austrii.
Wciąż nagradzany 10. najpiękniejszych miast Europy wg „Condé Nast Traveler” to: Florencja, Barcelona, Rzym, Paryż, Wiedeń, Wenecja, Budapeszt, Kraków, Praga, Salzburg. To kolejne wyróżnienie jakie otrzymał Kraków w ostatnim czasie. W 2011 r. miasto znalazło się na drugim miejscu rankingu przygotowanego przez opiniotwórczy portal turystyczny Zoover. Kraków otrzymał nagrodę Zoover City Trip Award. Centrum historyczne Krakowa znalazło się w grupie najwyżej ocenionych miejsc UNESCO na świecie w rankingu „National Geographic Traveller Magazine” (2010 r.). Prestiżowy FDI Magazine (część Financial Times Ltd) opublikował jeden z najważniejszych raportów oceniających europejskie miasta i regiony pod względem rozwoju gospodarczego: „The European Cities and Regions of the Future 2010/11”, w którym Kraków i Małopolska zajęły wysokie lokaty.
Rokrocznie Global Services-Tholons publikuje ranking 50. czołowych miast atrakcyjnych pod względem inwestycji outsourcingowych (Top 50 Emerging Global Outsourcing Cities). Kraków w kategorii „finanse i księgowość” w 2009 r. uplasował się na czwartej pozycji, awansując w porównaniu z 2008 r. i ustępując jedynie filipińskiemu Cebu oraz chińskim: Szanghajowi i Pekinowi. ICCA (International Congress and Convention Association) w raporcie statystycznym w 2009 r. dotyczącym międzynarodowego rynku spotkań stowarzyszeń uplasował Polskę na 27. miejscu, a wśród polskich miast Kraków zajął drugą pozycję. Ranking miast najbardziej atrakcyjnych dla biznesu opublikował (w 2009 r.) prestiżowy miesięcznik „Forbes”. Kraków po raz kolejny zajął drugą lokatę, ustępując jedynie stolicy. Firma Global Services i Tholons przygotowała w 2009 r. ranking 50 najbardziej atrakcyjnych pod względem inwestycji outsourcingowych miast na świecie (Top 50 Emerging Global Outsourcing Cities). Kraków, jako jedyne europejskie miasto, znalazł się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia z wysoką, piątą pozycją. W rankingu 50 najpopularniejszych kierunków szukanych w 2008 r. przez mieszkańców Wielkiej Brytanii na jednej z największych internetowych wyszukiwarek połączeń lotniczych Skyscanner, Kraków znalazł się na 26. miejscu. Wśród atrakcji kulturalnych, którymi Kraków kusił w 2008 r., największym echem poza granicami Polski odbił się festiwal Sacrum Profanum. 6. edycja festiwalu znalazła się na liście najciekawszych wydarzeń kulturalnych, rekomendowanych przez specjalistyczny brytyjski miesięcznik muzyki klasycznej „Gramophone”. Miesięcznik „Travel & Leisure” (wydawany przez grupę American Express) uplasował Kraków w 2009 r. na 5. miejscu wśród najatrakcyjniejszych miejsc na świecie. Wśród miast europejskich, ocenianych pod względem wygód i atrakcji turystycznych, stolica Małopolski została oceniona wyżej niż m.in. Paryż, Barcelona czy Praga. Kraków znalazł się na drugiej pozycji w 2008 r. w rankingu brytyjskiego opiniotwórczego dziennika „The Guardian”. Kraków, zaraz po australijskim Sydney, uznany został przez czytelników dziennika drugim „najciekawszym miejscem poza granicami kraju”. W 2008 r. Rynek Główny w Krakowie został najlepszym placem świata wg ekspertów Project Spaces (PPS) – amerykańskiej organizacji non profit prowadzącej od 30 lat działania na rzecz rewitalizacji miejskich przestrzeni publicznych. Kraków został wybrany również jedną z 7 najmodniejszych destynacji turystycznych 2006 r. wg Orbitz.com – amerykańskiej internetowej agencji podróży, jednej z dwu największych w USA.
Informujemy, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności (dostępną w regulaminie). W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności (dostępną w regulaminie).