Czwarta edycja Ogólnopolskiego Salonu Caravaningowego
Czas czytania 14 minut
W dniach 9-12 kwietnia 2015 roku podczas targów Motor Show Poznań w ramach trzech branżowych salonów: samochodowy, motocyklowy i caravaningowy, swoje ekspozycje zaprezentuje ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy.
Jak co roku zarówno zespół targów, jak i wystawcy dokładają wszelkich starań, by zaciekawić bogatą ofertą premierowych modeli pojazdów, zaskoczyć licznymi nowościami produktowymi z zakresu akcesoriów i usług, zaspokoić pasjonatów mocnych wrażeń emocjonującymi pokazami i zadowolić miłośników motoryzacji, dostarczając im niezapomnianych doznań. Salon Caravaningowy, który jest doskonałą okazją dotarcia do szerokiego grona publiczności i nawiązania kontaktów biznesowych, w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. To najważniejsze branżowe spotkanie w roku, które dostarcza wielu atrakcji, a także inspiruje do nowych sposobów spędzania wolnego czasu.
W ofercie firm - Nasze stoisko będą zdobiły dwa kampery: Fiat Ducato Cara Bus 601MQH i Hobby Premium 660 WFU – mówi Katarzyna Dokowicz, Marketing & PR Manager firmy 2N-Everpol – Ten pierwszy to pojazd bardzo dynamiczny z silnikiem 2.0 MultiJet o mocy 115 koni mechanicznych i pięciobiegową skrzynią, przeznaczony dla czterech osób. To model z ubiegłego roku, posiadający dodatkowe wyposażenie: markizę o długości 4 metrów w kolorze nadwozia, kamerę cofania marki Clarion, stację multimedialną z nawigacją tej samej firmy, tempomat i klimatyzację w kabinie kierowcy. Z kolei atutem drugiego prezentowanego przez nas kampera jest ogromna łazienka w tylnej części zabudowy. To auto również przeznaczone jest dla czworga podróżujących.
Oprócz kamperów firma przedstawi naczynia z melaminy niemieckiej marki Gimex, które są alternatywą dla naczyń wykonanych z tworzyw sztucznych lub porcelany. Nie tłuką się, są bezpieczne również w zabawie dzieci, nie hałasują w czasie podróży. Odwiedzający stoisko 2N-Everpol będą mogli wybierać spośród zestawów obiadowych o różnej kolorystyce, zestawów kubków, kieliszków, szklanek, sztućców, a nawet kufli.
Nowy system markiz i więcej kontroli - Na targach w Poznaniu przedstawimy nową ofertę na zabudowy do markiz Fiamma i Omnistor – zapowiada Piotr Lis z firmy AllCamp. – System nazywa się Villa Home i jest przeznaczony do markiz sztywnych w metalowej obudowie, jak również do wersji przyczepowych w workach transportowych typu Caravanstore. Jako dystrybutor niemieckiej marki Votronic przedstawimy również najwyższej klasy elektronikę do pojazdów turystycznych. Będą to między innymi ładowarki do akumulatorów, przetwornice sinusoidalne, systemy solarne, panele kontrolne wyświetlające stan akumulatorów, poziom wody w zbiornikach czy poziom ładowania akumulatora z paneli solarnych. Nowością będą zespolone panele LCD wyświetlające informacje o stanie dwóch akumulatorów, poziomie cieczy w zbiorniku wody czystej i brudnej, czy w końcu takie, które wskazują natężenie prądu ładowania z paneli słonecznych lub wskazania zegara i termometru.
Z pozoru zwykły bus Firma BusKamper.pl, która specjalizuje się w budowie specjalnych, kompaktowych kamperów na bazie Renault Trafic, Opel Vivaro i Nissan Primastar zaprezentuje w czasie Ogólnopolskiego Salonu Caravaningowego dwa auta własnej produkcji. - Nasze kampery są niepozorne – z zewnątrz wyglądają jak normalne osobowe busy z przyciemnianymi szybami. Tego typu konstrukcja pozwala na zupełnie inny caravaning; autem można wszędzie wjechać i wszędzie stanąć. W tym roku planujemy zaprezentować na targach dwa bogato wyposażone samochody turystyczne, w tym jeden w wersji ze spaniem dla czterech osób – mówi naszej redakcji Marek Rybczyński, właściciel firmy BusKamper.pl. Już podczas zeszłorocznej edycji targów poznańskich (wówczas pokazywane były modele „Voyage” oraz „Nature”) mieliśmy okazję przekonać się, że kampery tej firmy mogą służyć również za samochody na co dzień, pomocne w większych zakupach, zawiezieniu dzieci do szkoły czy po prostu jako nasz transport do pracy. Mają kompaktowe wymiary (wysokość niecałe 2 m, długość ok. 5,2 m), a przyciemniane szyby nie zdradzają bogato wyposażonego wnętrza. Również kampery własnej produkcji zaprezentuje firma Waldi z Piotrkowa Trybunalskiego. Na ich stoisku zobaczymy samochód turystyczny na bazie Peugeot Boxer z silnikiem 2.2 o mocy 150 koni mechanicznych, wyprodukowany w tym roku. - To kamper przeznaczony dla czterech osób zarówno do jazdy, jak i wypoczynku, w którym zamontowaliśmy sprzęty najlepszych marek: zlew SMEV, toaletę Thetford i ogrzewanie Webasto – mówi Maciej Skibiński z firmy Waldi. – Samochody, które tworzymy nie przekraczają dopuszczalnych mas, ponieważ zawsze staramy się, aby waga zabudowy oscylowała między siedemset a osiemset kilogramów. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko w czasie targów w celu omówienia pomysłów i skorzystania z naszego długoletniego doświadczenia.
Szeroki wybór CamelCamp, będąca marką firmy Camp-Rent, zaprezentuje na targach kampery w połowie zintegrowane, z alkową, a także w pełni zintegrowane, głównie włoskiego producenta P.L.A. (modele PLASY HP69, PLASY 72 i YES 690), ale również kilka nowości. - Po paru latach nieobecności na rynku kamperowym do gry wraca Ford – mówi Andrzej Wróblewski z firmy CamelCamp. – Firma CI przygotowała na sezon 2015 limitowaną linię kamperów pod nazwą ELLIOT, które są zbudowane właśnie na podwoziach Forda. Silnik o mocy 155 koni mechanicznych oraz dwa szerokie pakiety wyposażeniowe oferowane w cenie kampera czynią ofertę CI bardzo konkurencyjną. Na stoisku firmy (hala nr 3, stoisko nr 15) znajdziemy m.in. CI Elliot 98 – alkowę z dużym garażem oraz z systemem flex-speace w standardzie. System ten pozwala na płynną regulację wysokości położenia łóżka tylnego w zależności od potrzeb – zwiększając/zmniejszając przestrzeń garażową. CamelCamp zaprezentuje również kampery na bazie Fiata – linię MAGIS oraz MIZAR. - MAGIS to podstawowa linia samochodów turystycznych CI, jednak jakość zastosowanych materiałów, rozwiązania techniczne oraz solidność wykończenia stawia te kampey na poziomie środkowych linii innych producentów – przekonuje Andrzej Wróblewski. – Zaletą modeli MAGIS jest szerokie spektrum obecnie produkowanych zabudów, łącznie siedemnaście różnych typów konfiguracji wewnętrznej zabudowy. Z kolei kampery z grupy MIZAR to najwyższa półka. W pełni zintegrowane, doposażone w standardzie we wszystko czego klienci oczekują od kamperów tej klasy. W wyposażeniu standardowym znajduje się tak zwany pakiet turystyczny, czyli klimatyzacja manualna, lusterka elektryczne z odmrażaniem, tempomat, poduszka powietrzna pasażera, antena w lusterku, przygotowanie pod radio i głośniki w kabinie. Jest też pakiet premium: zaciemnienie okien przednich, kamera cofania z 7-calowym monitorem, drzwi kempingowe z dwoma punktami mocowania, centralnym zamkiem, oknem i moskitierą, głośniki w kabinie, Alu-felgi. Pakietowe doposażenie kamperów z serii MIZAR pozwoliło na redukcję ceny i zwiększenie ich dostępności. Firma CamelCamp wraz z producentami kamperów przygotowała na targi specjalną promocję: dla wszystkich, którzy zamówią kampera podczas trwania Motor Show klimatyzacja manualna gratis.
Nieco elegancji i szyku Kampery z logo Laika, Mobilvetta, Roller Team i CI zaprezentuje firma będąca ich przedstawicielem na Polskę, czyli MTM Campery. Model Laika ECOVIP 390 to pojazd w połowie zintegrowany, z łóżkiem zlokalizowanym w tylnej części zabudowy, osadzonym w poprzek, nad garażem. Z kolei w przedniej części zabudowy ma łóżko opuszczane elektrycznie. Homologacja do jazdy: dla pięciu osób. - Zaprezentujemy również kampera Mobilvetta K-YACHT MH 87, czyli model w pełni zintegrowany – zapowiada Agnieszka Kaizer, współwłaścicielka firmy MTM Campery. – Kamper ma duże łóżko nad garażem w tylnej części zabudowy, a także równie duże miejsce do spania nad kabiną kierowcy. Samochody tej linii są luksusowe, ponieważ wzorowane na jachtingu. Styl i osobowość w połączeniu z najwyższej jakości materiałami tworzy ekscytujący samochód kempingowy. Elegancja, szyk, wyrazistość, oryginalność… to wciąż zbyt mało, by opisać tę serię kamperów. Firma z Katowic pokaże również półintegrala MAGIS 66XT z opuszczanym łóżkiem w części dziennej i tzw. łóżkiem królewskim w tylnej części zabudowy. Z kolei przedsiębiorstwo, które już od dwudziestu pięciu lat specjalizuje się w imporcie przyczep i samochodów kempingowych, a mowa o firmie Centrum Campingowe S-Camp, zaprezentuje w Poznaniu kilka pojazdów ze swojej oferty. Jednym z nich będzie w pełni zintegrowany LMC 745 Sport Line – kamper o długości 7,3 m, wersja z silnikiem 2,3 l 130 KM, zabudowana na Fiacie Ducato. Samochód ma dość standardowe wyposażenie jak na kampera w tej klasie, jednak może poszczycić się jakością wykończenia. Piękne wnętrze w ciepłych kolorach, łoże królewskie i pojemny garaż to znaki szczególnego tego modelu. - Flagowym modelem marki Concorde jest kamper Credo 840 L, którego my również pokażemy na tegorocznych targach – mówi Marcin Szczurek z firmy S-Camp. – To jeden z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych samochodów na światowym rynku. Zbudowany na podwoziu Iveco Daily 50C15, o długości niemal 8,5 m, z silnikiem 3,0 l i mocy 170 KM. Jego wnętrze zachwyci niejedną parą oczu. Meble w części sypialnianej wykonane zostały z tropikalnego drewna Wenge, wewnętrzne ściany i podsufitka pokryte wysokojakościowym materiałem. W pojeździe zamontowano rolety rzymskie najlepszej jakości i oświetlenie LED – efektywne i energooszczędne. W kuchni znajdziemy blat o lekkiej konstrukcji z materiału mineralnego, 3-palnikową kuchenkę i zlew ze stali nierdzewnej, a w toalecie osobną kabinę prysznicową z drzwiami ze szkła akrylowego, szafę ubraniową z oświetleniem i WC porcelanowe z kasetą. Długo by zachwycać się nad takim kamperem… Lepiej przyjechać do Poznania i zobaczyć go na własne oczy! Dla tych, którzy nie marzą o luksusach pracownicy firmy S-Camp również coś przygotowali. Zaprezentują samochód typu van z logo McLouis, a dokładnie model McLouis VAN 3 Active, przeznaczony dla czworga podróżujących (3 miejsca do spania), o długości 599 cm. Ma wszystko, czego caravaningowcy potrzebują w podróży: miejsce sypialne, biesiadne, kuchnię, WC, a nawet prysznic.
Nie tylko kampery Grupa Elcamp z Krakowa zapowiada, że z ich strona tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Salonu Caravaningowego będzie pełna nowości. Firma zaprezentuje najnowsze modele samochodów kempingowych na bazie nowego Fiata Ducato, wszystkie własnej produkcji. Auta miały już swój debiut na największych targach pojazdów w Düsseldorfie, Stuttgarcie, a nawet Finlandii, więc teraz czas na Poznań. - Zachęcam do zobaczenia naszych pojazdów, które co roku cieszą się co raz większą popularnością na zachodzie – zaprasza na stoisko Jacek Luty, prezes firmy ELCAMP. Oprócz kamperów firma zaprezentuje również nowości wśród akcesoriów turystycznych i takie produkty, o które coraz częściej pytają caravaningowcy. Jedną z nowości jest płaska antena automatyczna Oyster Cytrac. Ma zasięg normalnej anteny z czaszą 65 cm. Dzięki zastosowaniu w niej technologii Oyster producent, TenHaaft, uzyskał antenę o dużym zasięgu i odporną na każde warunki atmosferyczne. Zajmuje o wiele mniej miejsca na dachu niż tradycyjne anteny. Na stoisku firmy z Krakowa będziemy mogli również zapoznać się z systemem stelaży pod materac Froli. Jest to system, który znacznie poprawia komfort leżenia na materacu – ciało jest ułożone bardziej stabilnie, a to ma bezpośredni wpływ na wypoczynek w trakcie snu. Równie ważnym aspektem jest lepsza wentylacja materaca. Może warto zainwestować w takie stelaże? Pracownicy grupy Elcamp chętnie dobiorą odpowiednią twardość do indywidualnych potrzeb caravaningowca. Produktem, na który jeszcze warto zwrócić uwagę jest przyczepa Sawiko Wheely, również z oferty krakowskiej firmy. Przyczepka służy do przewożenia skuterów, motocykli i quadów. Ma możliwość zamontowania specjalnej wyciągarki, dzięki której szybko i bezpiecznie załadujemy każdy motocykl. Ma specjalne zezwolenia pozwalające na poruszanie się z nią z prędkością nawet 100 km/h.
Mini przyczepki Ciekawym rozwiązaniem dla mniej wymagających podróżników, dostępnym na polskim rynku, jest przyczepa Freerider słowackiej firmy TAVEX, a produkowana przez spółkę „córkę” – markę Mini-Caravans. Podczas tegorocznej edycji targów poznańskich odwiedzający będą mieli okazję bliżej poznać produkt, który coraz lepiej sprawdza się za granicą. - Produkowane przez Mini-Caravans nadwozia mają doskonałe parametry izolacyjne termiczne i akustyczne – mówi Andrzej Jaworski. – Nie nagrzewają się, wnętrze jest chłodne, suche i ciche. Wyeliminowano konieczność budowania konstrukcji z drewna i wykorzystywania blachy aluminiowej do zewnętrznego pokrycia przyczepy, co stanowczo obniżyło jej wagę, poprawiło sztywność i żywotność oraz ułatwiło wprowadzanie modyfikacji. Wykorzystywane podwozie jest mocne, bardzo trwałe i ma dobre parametry jezdne. Łatwo się holuje, nawet przez lekkie samochody o niewielkiej mocy. Wyposażenie takiej przyczepki jest naprawdę dobre; ma dwa miejsca do spania, oświetlenie, gniazda 12V i 230V, półki oraz szafki. W tylnej części przyczepy, dostępnej od zewnątrz, znajduje się aneks kuchenny, którego zawartość wynika z określonej konfiguracji. Może to być dwupalnikowa kuchenka, umywalka, wnęka z lodówką, zewnętrzny prysznic i wiele innych udogodnień. To, co wyróżnia Freerider na tle innych przyczep to homologowana prędkość maksymalna równa 110 km/h i DMC do 750 kg. Masa własna przyczepki uzależniona jest od zainstalowanego wyposażenia i oscyluje w okolicach 500 kg. Przyczepa posiada wszystkie wymagane w krajach UE homologacje i atesty. Cena podstawowego modelu Freerider wynosi 6200 euro netto.
Zlot Caravaningowy Jak co roku Salonowi Caravaningowemu towarzyszyć będzie zlot kamperowiczów i użytkowników przyczep, organizowany wspólnie przez Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej, Klub Turystyki Kamperowej „CamperTeam” oraz „Polski Caravaning”. - Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników kamperów i przyczep, bez względu na przynależność klubową oraz niezrzeszonych. Jest to święto motoryzacji dla nas wszystkich, a Salon Caravaningowy jest szczególnym ukłonem pod adresem fanów karawaningu – podkreśla Tadeusz Sakowski, CamperTeam.
MAN KAT 1 – na miarę syberyjskich mrozów i tropikalnych upałów To jedna z atrakcji przygotowana przez CampRest i duet filmowców, Inez i Günthera, dla których MAN jest jednocześnie domem i studiem filmowym. Wspólnie z pięciotonowym potworem przemierzyli świat wzdłuż i wszerz, łącząc podróżniczą pasję z wykonywaniem zawodu. Podczas Motor Show pokażą nam swoją wizję życia. Zaproszą do domu, wyświetlą filmy i pokażą własne miejsce za ziemi. Gdzie ich szukać? W pawilonie nr 3, stoisko nr 6.
Pozostałe salony Nie zapominajmy, że targi Motor Show to przede wszystkim niesamowita impreza dla wszystkich – bez wyjątku – miłośników motoryzacji. W tym roku atrakcyjność wydarzenia spoczywa na trzech filarach: Salon Samochodowy, Salon Motocyklowy i Salon Caravaningowy. Każdy z nich to prawdziwa uczta dla fanów czterech lub dwóch kółek. Spośród atrakcji przygotowanych przez organizatorów targów przedstawimy zaledwie kilka; o reszcie goście dowiedzą się na miejscu. Motor Show Truck to wybory najładniejszego tuningowanego trucka, wyłonionego wśród wystawców targów. To spotkanie przewoźników drogowych i przedstawicieli stowarzyszeń transportowych z całej Polski, dealerów oferujących pojazdy użytkowe oraz wszystkich podmiotów z „wagi ciężkiej” w transporcie. Pin up Girls – ogólnopolski konkurs dla kobiet, które kochają motoryzację i amerykański styl lat 50. Pin up to kobiecy symbol motoryzacji – inteligentnej, pięknej, zbuntowanej i samodzielnej kobiety. Każda z Pań, która utożsamia się z tym stylem, podczas targów Motor Show, dzięki staraniom organizatora konkursu, będzie mogła przez chwilę poczuć się niczym Marilyn Monroe czy Thelma i Louise. Hall of Fame to pierwsza w historii Motor Show Hala Sław! Będzie to miejsce, w którym samochodowi maniacy z całej Polski zaprezentują nietuzinkowe wizje pojazdów. Samochody nie do poznania, po licznych modyfikacjach wizualnych i mechanicznych, tysiące Wattów, elitarne pomiary decybeli dB Street Battle///ECO CARS Challenge oraz międzynarodowe rozgrywki dB Drag Racing – to wszystko tylko w Hall of Fame! Organizator: Stowarzyszenie Motoryzacyjne Black Drivers Club oraz firma Democar. Już po raz czwarty w ramach poznańskiego Motor Show odbędą się również Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych. Jednostkowo budowane motocykle, będące jednocześnie pojazdami i dziełami sztuki, zmierzą się o tytuł Mistrza Polski w różnych kategoriach stylistycznych. Ci wszyscy, którzy szukają inspiracji do budowy własnej maszyny znajdą tutaj odpowiedzi na wszystkie pytania.
Więcej informacji znaleźć można na stronie targów: www.motorshow.pl Oprac. JZ
Gdzie? Międzynarodowe Targi Poznańskie ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
Kiedy? 10-12 kwietnia – WSTĘP DLA PUBLICZNOŚCI 9 kwietnia – PRESS DAY
Godziny otwarcia 10.00-18.00
Za ile? Bilet wstępu NORMALNY – obowiązuje w piątek, sobotę lub w niedzielę. Upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show. Cena w kasach podczas wydarzenia: 20 PLN brutto. Cena w przedsprzedaży: 15 PLN brutto. BILET wstępu RODZINNY – obowiązuje w piątek, sobotę lub w niedzielę. Upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show. Cena 15 zł od osoby obowiązuje dla wszystkich członków rodziny (od trzech osób w górę – minimum trzy osoby, w tym dziecko do lat 13). Jeśli na Motor Show przyjdą dwie osoby z rodziny wówczas bilet wstępu kosztuje 20 zł/osoba. Bilety na targi Motor Show dostępne są również w sieci sklepów Empik, Saturn i Media-Markt.
Kto? Na odwiedzających tegoroczny Ogólnopolski Salon Caravaningowy czekać będą przedstawiciele m. in. takich firm jak: Allcamp Domik, Balcamp, Benimar, Bus Camper Rybczyńscy, 2N-Everpol, Camp Rent, Caravans Mika, Cargo, Dometic Poland, Ebac, Elcamp, Klaja-Bracia Świat Caravaningu, MTM Mariusz Kaizer, Multiface, Polkamper, Centrum Campingowe S-Camp, Grupa Wadowscy oraz Waldi.
Informujemy, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności (dostępną w regulaminie). W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności (dostępną w regulaminie).