OBLICZA CARAVANINGU

7 miesięcy temu  20.01.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Zaprojektuj własny pojazd i wygraj kampera na tydzień [KONKURS]

Wśród naszej społeczności liczącej ponad 30 tysięcy osób jest bardzo dużo tak zwanych „zapaleńców”, którzy samodzielnie budują swoje kampery i przyczepy kempingowe. Część z nich podsuwa w komentarzach bardzo cenne uwagi dotyczące współczesnych konstrukcji - rzeczywiście, w większości przypadków wystarczy drobna zmiana, aby komfort podróżowania i bytowania znacznie się poprawił. Razem z polskim producentem kamperów, firmą Balcamp.pl, postanowiliśmy stworzyć konkurs, w którym nagrodą jest kamper z pełnym zbiornikiem paliwa, gazu i bez limitu kilometrów na okres jednego tygodnia. Co trzeba zrobić, aby wygrać?

Zaprojektuj własnego kampera!

Jak powszechnie wiadomo, Balcamp.pl zajmuje się przede wszystkim tworzeniem zabudów kempingowych na bazie Mercedesa Sprintera. Dlatego poniżej znajdziecie niezbędne wymiary i rzuty na samochód - zarówno z boku, jak i z góry. Wystarczy ściągnąć archiwum. 

Po ich ściągnięciu ołówki w dłoń i… do dzieła! Waszym zadaniem jest zaprojektowanie kampera oraz wykonanie jego prezentacji. 

Poniżej podajemy listę rzeczy, o których musicie pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Przyda się również kilka pytań, na które musicie samodzielnie udzielić odpowiedzi. Wszystkie kwestie poniżej muszą się pojawić w Waszej prezentacji wraz z odpowiedziami, dlaczego zdecydowaliście się na taki a nie inny krok.

Baza: Mercedes Sprinter

Długość pojazdu: 6 metrów / 7 metrów 

DMC: 3500 kg

Masa własna: maksymalnie 2800 kilogramów (jeżeli przekroczycie ten limit o 100 kilogramów, to nic się nie stanie pod warunkiem, że udowodnicie słuszność takiego działania)

Dach: podniesiony z laminatu (więcej miejsca do spania/chodzenia) / zwykły

Ilość miejsc: dla 2 osób / dla 4 osób (rodzinny)

Czy kamper posiada łazienkę/toaletę? (tutaj możecie wybrać różne opcje: łazienka z toaletą, tylko toaleta, tylko łazienka, bez łazienki i toalety na pokładzie)

Na pokładzie muszą się pojawić urządzenia: lodówka, kuchenka, zlew, ogrzewanie (jaki rodzaj ogrzewania, jeżeli wybór pada na np. gazowe, to gdzie umieścić butle z gazem) oraz okna. Pozostawiamy dowolność: jeżeli zdecydujecie się coś wyrzucić lub dodać, musicie uzasadnić swoją decyzję. 

Garaż, miejsce na bagaże, szafki: gdzie i ile?

Jakie akcesoria dodatkowe? (markiza, bagażnik rowerowy, bagażnik dachowy)

Kolorystyka w środku: obicia siedzeń, boków, oświetlenie

Oklejenie zewnętrzne: jak ma wyglądać kamper na zewnątrz, w jakim kolorze, jakich dodatkowych oklein użyć?

Nagroda

Nagrodą główną jest kamper pochodzący z wypożyczalni Balcamp.pl na okres 7 dni z zatankowanym zbiornikiem paliwa i zapasem gazu. Pojazd jest rodzinny, przeznaczony dla maksymalnie 4 osób. Zwycięzca wybiera termin, w którym chce zrealizować nagrodę. Na pojazd nie jest nałożony limit kilometrów - możecie jechać tak naprawdę wszędzie, gdzie tylko zechcecie.

Terminy i zasady

Na prace czekamy 3 miesiące od momentu ogłoszenia konkursu, czyli od 20 lutego 2019 roku do 20 kwietnia 2019. Wśród wszystkich nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu (przedstawiciele firmy Balcamp.pl oraz redakcji „Polskiego Caravaningu”) wybiorą trzy najlepsze propozycje, które następnie zostaną poddane głosowaniu za pośrednictwem portalu www.polskicaravaning.pl.

Prace należy wysyłać na adres e-mail: bartlomiej.rys@warsztat.pl z dopiskiem w tytule "Zaprojektuj własnego kampera". Prosimy o podanie dodatkowych danych kontaktowych projektanta lub projektantki jak imię, nazwisko i numer telefonu. 

Głosowanie potrwa 3 tygodnie. Po tym czasie zostanie wyłoniony zwycięzca, który będzie miał rok na zrealizowanie kuponu uprawniającego do 7-dniowego najmu kampera z wypożyczalni Balcamp.pl. 

Ważne: nadsyłając rysunek oraz prezentację swojego projektu pamiętajcie, że staje się on własnością firmy Balcamp.pl, która w późniejszym okresie może wykorzystać projekt (w całości lub częściowo) do stworzenia własnego kampera w wersji produkcyjnej. 

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony