Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-29.03 Sebastian

NIEZWYKŁOSTKI

OBLICZA CARAVANINGU

8 miesięcy temu  15.06.2019, ~ Martin   

Test prędkości z przyczepą T@B

Test prędkości z przyczepą T@B

Próba prędkości to coś dla tych, którzy nadal uważają, że przyczepy typu Teardrop to po prostu urocza, powracająca moda dla miłośników klasycznych trendów w karawaningu.

W listopadzie 2004 roku,  w Centrum Jazdy Michelin na północ od Berlina, "srebrna strzała T@B” odbyła randkę ze wspaniałym srebrzystym Porsche Cayenne Turbo. Cayene, został przygotowany przez tunerów z TechArt, którzy podkręcili silnik Porsche do 510 KM. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień, do Cayenne podczepiono srebrnego T@B i ustawiono zestaw na płycie lotniska. Zestaw ustanowił tamtego dnia niezły wynik - poruszał się o 7 km/h szybciej niż jakakolwiek kombinacja samochodu i przyczepy kempingowej. Prędkość jaką wtedy osiągnięto to oszałamiające 230,97 km/h.

Zobacz film z tej próby prędkosci :)

https://www.youtube.com/watch?v=BLfrEq5-mnc

Ówczesny dyrektor generalny Reinhard Hoßfeld świetnie się bawił, ponieważ T@B miał dwa rekordy prędkości: kilka miesięcy wcześniej osiągnięto 206,89 km na godzinę T@B’em XL z osią tandemową. Do takiej prędkości Porsche Cayenne Turbo o mocy 510 KM rozpędziło przyczepę w stylu retro na zamkniętym pasie startowym lotniska. W 2004 roku, T@B’a XL można było nazywać najszybszą przyczepą tandemową na świecie.

Oczywiście testów nie należy naśladować -  na drogach publicznych takie prędkości są zdecydowanie zabronione. Dzięki testom dużej prędkości na byłym lotnisku wojskowym w Gross Dölln, Grupa Knaus Tabbert, nie tylko wpisała się do Księgi Rekordów Guinnessa, ale także zebrała informacje o zachowaniu się nowoczesnych przyczep w ekstremalnych sytuacjach, które mogły stanowić podstawę do dalszych ulepszeń.

Nigdy nie róbcie tego w domu !!!

GALERIA ZDJĘĆ

T@B XL - rekord prędkości z przyczepą tandemową

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony