PODRÓŻE

11 dni temu  06.07.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 3

Wielomiesięczna podróż przez Afrykę jest niestraszna, gdy towarzyszem podróży jest znana z trwałości i niezawodności 20-letnia Corolla. Dowiodła tego Julia Albu, 80-latka z Republiki Południowej Afryki, która pokonała 12 000 km z Cape Town do Londynu.

Podróż życia

W czerwcu 2017 roku Julia Albu przekręciła kluczyk w stacyjce jej ukochanej Toyoty Corolli AE92 z 1997 roku i wyjechała ze swojego domu w Cape Town w RPA. Miała 80 lat, a jej samochód, znany na lokalnym rynku jako Toyota Conquest, liczył równe dwie dekady. Jej celem był Londyn, gdzie mieszka córka Julii.

Decyzja 80-latki, by wyruszyć na wyprawę o długości 12 000 km, była nagła, jednak realizacja tego zamierzenia wymagała rocznych przygotowań. Podróżniczka zaplanowała trasę po wschodniej stronie Afryki, zdobyła wsparcie sponsorów, nawiązała współpracę z organizacją charytatywną i założyła bloga, aby na bieżąco dokumentować podróż. 

Niezawodnym samochodem w nieznane

Pomimo szczegółowego planowania, Julia musiała się zmierzyć z wieloma niewiadomymi. Wyruszała w pojedynkę, a jedynym stałym elementem wśród zmieniających się krajobrazów była jej Toyota, pieszczotliwie nazywana Tracy. Przez 20 lat samochód nigdy jej nie zawiódł, więc nie było powodu by nie wierzyć, że zawiezie ją bezpiecznie do celu. 

Po roku przygód i fantastycznych doświadczeń Julia dotarła do Londynu, witana jak bohaterka. Samochód trafił do serwisu w salonie Toyoty i Lexusa Currie Motors, z którego korzysta jej córka. Tam mechanicy przygotowują Corollę do drogi powrotnej. 

Corolla w idealnym stanie

Obecnie licznik samochodu pokazuje ponad 366 000 km. Pracownicy serwisu Toyoty w Isleworth potwierdzili, że Corolla Julii po podróży przez Afrykę jest w świetnym stanie. W ramach serwisu przeprowadzili tylko standardowe czynności. Wyczyścili hamulce i wymienili wałek rozrządu, tuleje tylnego stabilizatora i mocowanie układu wydechowego. 

Toyota inspiruje

W ubiegłym roku Toyota rozpoczęła globalną kampanię Start Your Impossible. Jej celem jest inspirowanie pracowników, partnerów i klientów firmy, aby każdy w indywidualnym zakresie starał się pokonywać swoje ograniczenia i miał odwagę realizować marzenia. 

Akcja Start Your Impossible ma bezpośredni związek z zaangażowaniem Toyoty w ruch olimpijski i paraolimpijski w roli głównego partnera motoryzacyjnego. Toyota publikuje w jej ramach historie zarówno zawodników startujących w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, jak i zwykłych ludzi, którzy pokonali trudności w poruszaniu się lub przezwyciężyli swoje ograniczenia, aby zrealizować cele i marzenia. Dokonanie Julii Albu i jej 20-letniej Corolli świetnie wpisuje się tę ideę. 

GALERIA ZDJĘĆ

Samotna wyprawa 20-letnią Corollą wzdłuż Afryki
Samotna wyprawa 20-letnią Corollą wzdłuż Afryki
Samotna wyprawa 20-letnią Corollą wzdłuż Afryki
Samotna wyprawa 20-letnią Corollą wzdłuż Afryki
Samotna wyprawa 20-letnią Corollą wzdłuż Afryki
Samotna wyprawa 20-letnią Corollą wzdłuż Afryki

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony